Iul-Aug2011-BV Florina&Crisspy!Final de odisee(86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Salut ,

nu am apucat sa citesc mare lucru (dar o voi face ,promit )....insa am vazut ca discutati de invitaii de botez.
am pus o poza cu invitatia noastra sa vedeti cum arata.

Hai Florina ...tinem pumnii




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Salut ,

nu am apucat sa citesc mare lucru (dar o voi face ,promit )....insa am vazut ca discutati de invitaii de botez.
am pus o poza cu invitatia noastra sa vedeti cum arata.

Hai Florina ...tinem pumnii




Mamica de zanik Arianna-Maria (29.07.2011)





E tare haioasa!!! O adevarata vedeta!



Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
_

Where there is a WILL there is a WAY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

nu s-a simtit aici cutremurul
restul americancelor, sunteti bine?


Hei, pe noi in NYC ne-a zgaltait zdravan! Si eu stau abia la etajul 9, nici nu vreau sa ma gandesc ce au simtit cei de la etajele 50+ :)
A fost mare panica aici, oamenii fugind din cladiri. Eu nu am putut decat sa ma uit la mobile si la altele cum se misca, oricum nu aveam sanse sa cobor 9 etaje pe scari in timp util, se termina inainte sa ajung eu jos. M-am speriat destul de tare. Dar asta e, suntem in mainile Domnului, nu?





am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe lunite
ANDREI-PATRICK de alexad77
EDUARD-CONSTANTIN de Florina_g
IMOGEN-TARA de mihahegarty
ANASTASIA de al3xutza_81
MARIA-ANTONIA de oana.irina
ISABELA de maribell

HAI V_FLORINA!!! HAI CRISSPY!!!


FELICITARI ANAMARIA SI SDCRISTIAN! SA VA TRAIASCA MICII CRESTINI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Buna dimineata

Noi am avut niste zile mai grele cu tipete si mofturi..dar incet incet se mai linisteste

Eu de cand am nascut nu am mai iesit cu scaunu asa cum ieseam inainte si e foarte aiureaa mai patit cineva asa?Ce imi recomandati?

Gandacelu meu e un grasut ..nu mi vine sa cred sa nascut cu 2750 si 48 cm si la o luna avea 4200 si 56 cm

Vroiam sa va mai intrb de vaccin...a mai facut cineva vacc de la 2 luni..k eu deja am emotii

Va pup pe toate
Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Mie de la spital cand am iesit mi-au dat reteta pentru Dulcolax - pastilele. Le-am luat primele 3 saptamani pt ca era f nasol cu treaba aceea. Poate le incerci si tu.
Legat de vaccin, strumful meu e nascut cu zi dupa al tau si am aceleasi emotii, chiar as vrea si eu detalii de la fete.




am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Multumesc Ilida si Roxy pt raspunsuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Ma inscriu si eu in galeria pentru codasele odiseei noastre:


Hai Florina!
Hai Crisspy!




am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Laura13 ai PM.multumesc

Mami de Razvan (09.05.2007) si Rares (12.08.2011)



trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui morenna

buna dimi si de la noi
eu sunt suparata,am fost ieri iar la pediatra la o sapt distanta sde ultimul control pt a vedea dc a luat in greutate....si a luat doar 120g,ea a zis ca trebuia sa ia macar 170 180g asa ca de iedri am inceput sa i bag si completare si mai mergem peste o sapt iar la cantarit,off sper sa nu se invete cu bibe ,nu inteleg de ce nu a luat in greutate ca i am dat san la cerere si nu va spun ca sta cateodata si o ora sau mai mult cu titi in gura,numai asa adoarme...aveti ceva pareri sfaturi?daca da le astept cu placere
in alta ordine de idei felicit si eu bebeii crestinati si scot si motatele pt cele 2 viitoare mamici ale noastre HAIDETI FETELOR,CURAJ SI NASTERI USOARE VA DORESC
MAMICILE BEBELUSI SI BURTICILE


fericita si implinita de mult iubit David Nicholas (09.08.2011)



bb al tau, dupa calculele mele are 15 zile, corect?
no, mie pediatra mi-a spus asa: la 14 zile de la nastere trebuie sa aiba greutatea de la nastere. apoi, in urmatoarele 7 zile trebuie sa mai ia in greutate 150-170 grame. daca la 21 de zile nu are macar cu 150 grame peste greutatea de la nastere abia atunci vorbim de completare.
alex la 14 zile avea 3.040 (deci cu 10 grame mai putin), la 21 de zile luase vreo 180-190 de grame (nu mai stiu exact ), apoi a inceput sa ia cam 200 de grame/sapt, in ultima a luat chiar 230 grame.
deci, cica lactatia se instaleaza complet abia la sf primei luni, pana atunci nu e cazul de LP. conform pediatrei mele . eu am meers ppe mana ei de multe ori si am fost f multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77

morenna, eu nu m-as stresa atata cu greutatea. Important e ca a luat ceva, oricum nu toti copiii se dezvolta la fel. Eu nici nu-mi bat capul cu cat a luat in greutate, stiu doar ca are apetit si mananca, are scaun normal, iar in rest ma ghidez dupa instinct, care-mi spune ca e bine.

Noi ne luptam in continuare cu colicii. Dupa o noapte alba n-am mai rezistat si am mers la dr. sa-mi dea ceva. Asa ca acum iau eu niste picaturi iar el primeste supozitoare. E ceva mai bine, dar n-au disparut de tot. Parca doarme insa ceva mai bine de cand i le dau.

Noi avem un program destul de regulat. Cam la trei ore titi, stam cam 25-35 min. si apoi incep durerile de burtica. Schimbam scutecul si ne chinuim cam 40 min. - o ora sa adormim. Nopatea se trezeste o singura data (doar ieri s-a trezit de 2 ori), dar uneori dureaza si 2 ore pana adoarme la loc.
In principiu suntem ok cu oboseala, noaptea dorm destul de bine, iar ziua mai fur cate-un somnic odata cu el.
Laura, stiam ca citisem despre problema cu urechea pe forum, dar nu mai stiam ca la tine. Noi am fost ieri la spital si am repetat testul ca aveam programarea facuta. Si bucurie mare, puiul noistu aude si cu urechea dreapta. Asa m-am linistit!!! Sper sa-ti dea si tie curaj vestea asta.

Cum spuneam am ajuns si la medic pt. colici si asa l-am cunoscut si pe medicul lui Eric. Am fost f. entuziasmata de el, f. profi, experimentat, ne-a dat o multime de sfaturi (pe care normal ar fi trebuit sa le primesc de la moasa, dar la ce moasa ametita am...). Asa ca sunt linistita si din pct. asta de vedere. Unde mai pui ca e la 5 min. de mers pe jos de la noi de-acasa. Boierie, nu alta.

Hai ca m-am intins. Daca mai imi aduc aminte ceva si am timp, mai intru.

lulusor77
mami fericita de Eric



ooooooooo! tu stai in germania!!!!!!!!!!!1
iti recomand carum carvi, supozitoare, au fost MINUNATE la dani, acum nu am mai avut de unde sa iau
dupe ce le-am descoperit la dani nu am mai stiut de colici, niste mici crizute si atat


Mergi la inceput