Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

matza iti dau acum PM...multumesc
gianina o sa fie totul bine...o sa vezi, stiu cum e sa fii singur intr-o tara straina dar daca sunteti doi o sa va fie bine
alice buna vestea cu analizele
aerilian iti tin pumnii azi

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Neatza!!!





o zi buna!



*Blackmoon Lady 16+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

neata si de la noi

aerlilian, multaaaaaa bafta la amnio astazi, va fi bine
alice, felicitari pentru analizele bune
marysa, bine ai venit, am vazut si eu pozele, sunteti o familie frumoasa
gianina, nu stiu cum e sa fii intr-o tara straina, dar daca va iubiti si sunteti fericiti e suficient...mai vine si bebe, va fi bine

eu am zi de gatit azi, m-am saturat de uscaturi
se anunta o zi caniculara nevoie mare la Timisoara cu 38 de grade

chiar asa, voi cum suportati caldura?? eu simt uneori ca mi se incinge carnea pe sub piele..vreau sa vina toamnaaaaaaaa



********************************************

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev049prs.png

14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Sophie Si la Bucuresti e foarte cald, pt mine e tare greu, dupa 5 ani petrecuti la Breaza, in aer curat si racoros
Ce mancarici bune gatesti azi? Eu am facut zacusca. Am o reteta buuuuna.

Alina 18+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Neatza burtici !
Sofia - multumesc pt suport!
marysa - bun venit !
aerilian - multa bafta !
legat de nastere optasem pt la stat, dar am primit zilele trecute planul de nastere de la Eva ( brasov ) si m-ar tenta nasterea subacvatica (2200 coplata).
mai vedem.
O zi frumoasa !

gravidutza 18+ de bebitza tzopaila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Am reusit sa va prind dar sunteti foarte active si eu stau prost cu timpul. Noi suntem bine maine echo, nu ma grabeam dar sotul meu nu mai poate sa mergem sa-l vedem pe bebe ca e bine Daca vede ca eu nu ma agit se agita el.

Aerilian cumpara periuta de dinti soft de la firma vrei tu sau periuta parodontax si periaza bine toti dintii cu blandete chiar daca sangerezi. E un fel de cerc vicios unde nu periezi se acumuleaza si mai multa placa bacteriana si vei sangera si mai tare. Gingia se hipertofiaza ca si asa e debitel sangvin mai mare in perioada asta. Apa de gura si ata interdentara ajuta foarte mult- folosita tot cu blandete.
Bafta la amnio!

De pe suntem si noi in concediu o saptamana de abia astept, ma gandesc la munte si padure, aer curat. Raiul pe pamant.

M-am cantarit de dimineata am zis ca nu vad bine. Saptamana asta am tras la greu seara ca am avut niste zile foarte stresante. Of of

O zi frumoasa la toata lumea!!!

Ma bucur ca ne tot inmultim

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte 16s+
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Sara, imediat te trec in listuta! Ce tanara esti si ce baietel mare ai, sa-ti traiasca!
Azi am inceput "tratamentul" contra constipatiei, deocamdata l-am ales pe cel cu prune uscate puse in apa de seara si mancate dimineata pe burta goala plus baut apa in care au stat. Sunt curioasa daca reusesc sa scap de belea.
Tot de azi am inceput sa mananc muesli la micul dejun, nu ma omor dupa muesli in general, dar am tot citit ca e bine sa mananci, ca face bine, etc, asa ca am inceput si nici macar nu mi s-a mai parut asa rau ca in alte dati.
Gianina, eu cred ca te inteleg cel mai bine referitor la "singuri intr-o tara straina", suntem in aceeasi situatie. Bine, noi ne-am mai obisnuit cat de cat, avem 3 ani jumate de cand stam aici. Dar tot e greu si tot tanjim sa mergem acasa cat mai des posibil.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 19+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

alina, o sa gatesc niste pulpe la cuptor, un pilaf cu legume si o ciorbita cu multe legume si cateva oase de porc pentru gust
zacusca de vinete si de legume a ramas ca face soacra-mea si ne trimite.
mie mi-e lene sa coc vinetele

dar am mancat eu anul trecut de la o prietena o zacusa de fasole..vai de mine ce senzatie
cred ca o sa ii cer reteta si o sa fac si eu cateva borcane

am gasit si aici o reteta de zacusca de fasole care arata bine
http://savalaura.blogspot.com/2010/09/zacusca-de-fasole-boabe.html

********************************************

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev049prs.png

14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Aerlilian, tinem pumnii pentru amnio

Fetele, vreau si eu reteta de pilaf. Nu de ata dar mie imi iese oribil, seamna la gust cu ce face mama pentru caine.
Am trimis pm cu datele despre Sanador.

Neata la toata lumea, sa avem zi frumoasa si usoara plina de vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aerlilian, iti tin si eu pumnii maine la amnio!
puiutza, tu pe unde esti? Sper ca esti bine!
Vad ca iar sunteti harnicute la bucatarie, felicitari! Eu am facut saptamana trecuta galuste cu prune iar acum am facut o ciorbita de fasole uscata cu afumatura. Am mancat la mare intr-o zi ciorbita din asta si am zis ca imediat ce ajung acasa imi fac o oala maaare! Si asa am facut. Inca nu am idei ce o sa mai gatesc in zilele urmatoare dar am cartile lui Radu Anton Roman si o sa ma inspir din ele.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 19+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput