Dovleceii implinesc 2 ani ! La multi ani ! (25)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

La multi ai si de la mine pt Erik! Are mama baiat mare si cred ca deja se da pe tiroliana impreuna cu mama lui.

Luto, din ce am observat eu e caracteristic pt toti cei ce poarta numele sa fie mai nazdravani. La Sovata am vazut o exceptie dar avea 10 ani si un Luca demn de numele David. Mie si cei cu nmele de Alex mi se par mai nazdravani. Matei invata toate prostioarele de la fratiorul lui, culege toate betele de pe jos si vrea sa mearga pe toate bordurile mai inalte. Mai inainte mi-a cerut lola cand m-a vazut ca beu eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Mai inainte mi-a cerut lola cand m-a vazut ca beu eu.



ha, ce tare deci nu te-ai lasat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Miha stiu ce spui numai ca din pacate celor nepatiti le e mai usor sa faca o exceptie aici una acolo....deh,pana se intampla si apoi sufli in iaurt.
Dar ideea e ca oricat ai incerca sa-l feresti de toate pericolele aflate la orice pas nu vei reusi sa o faci in totalitate. Intervine cumva o usoara resemnare ca daca e sa se intample tot se intampla, si nu ma refer la tobogane aici, normal....dar deja ei nu mai stau la noi in brate, nu mai sunt lipiti de noi .....si trebuie sa-i lasam sa se desprinda, punand multa incredere in ei, in instinctele lor si in bunul Dumnezeu ca ni-i pazeste.

Am devenit prea serioasa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Buna seara,

Mi-am terminat ruga de seara.. printre altele, am implorat divinitatea sa nu mai lase nici un loc pe planeta asta fara wireless ... sa va explic, a fost crunt, 3 zile fara telefon sau net.. Nu doresc nimanui

Iar acum sunt in alt loc unde trebuie sa stau cocotata cu telefonul foarte aproape de corniza ca sa prind ceva banda ..

Asa.. am ratat ziua lui Nati .. dar ea stie ca o ador, pup familia mega-frumoasa!

Azi e ziua lui Eric si a lui Nikolas, ii pup cu drag si pe ei, La multi ani!!

Si... Luci.. raspunsul este DA



Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Luci,te inteleg perfect ca asa gandeam si eu.Insa acolo unde e posibil eu prefer sa previn,chiar daca o sa par ridicola..ti-am zis,aici lumea se uita urat la tine daca urci impreuna cu copilul pe scarile topoganului,este considerata o inconvenienta.Sunt multi bebei de 10-11 luni aici care se tarasc pe scarile alea de-a busilea si dupa aia isi dau drumul singuri pe topogan fara nici un ajutor din partea parintilor de ex.In fine,nu stiu daca problema asta e doar in JP insa mi se pare o mare stupizenie sa construiesti un ansamblu de joaca cu platforma deschisa si gaura suficient de mare sub balustrada incat sa poata cadea un copil pe-acolo.. Dupa ce m-am dus sa ma iau de gat cu ei stii ce mi-au zis? Ca nu trebuia sa-l las,ca de fapt ansamblul e pentru copii intre 5-12 ani.Corect,n-are copilul 5 ani,nu-l dam pe topogan!Ca toate ansamblurile sunt la fel,oriunde te-ai duce

Fetelor eu sunt necajita tare cu radiatiile,am citit aseara un articol si au cam inceput sa-mi tremure gladiolele.Imi seama ca sunt chestii la care nici nu m-am gandit pana acum-s-ar putea ca Josh sa fi primit ceai de ovaz la gradi,ca e mare obicei,le dau copiilor mici pe post de inlocuitor de ceai verde.Recoltele de ceai au fost ff contaminate anul asta dar cine s-a mai gandit si la ovazSi imaginati-va ca nimeni nu face nimic,au fost tone de ceai care au mers spre populatie,la fel ca si carnea de vita,porc etc care au ajuns in school lunch-urile copiilor...incredibil,incredibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mihaela, Crocodana, Diamar, Aricelul, Luci, Gagga, Monikus,Raluca, Bianca va multumesc frumos de urari!
Aici e week-end lung, e 1 Mai (adica Ziua Muncii ), cam toata lumea pleaca unde vede cu ochii, asa ca a trebuit sa aman petrecerea cu 1 saptamana ca sa avem pe cine invita. Evident asa va fi mereu, va trebui amanat cu 1 saptamana, ceea ce face ca intre petrecerile baietilor mei sa fie 3 saptamani, cam mult pentru prietenii nostri
Ieri am sarbatorit cu prieteni apropiati, Nicholas n-a vrut sa sufle in lumanari, asa ca au fost alti 3 copii care au suflat simultan si le-au stins. A cerut sa le mai aprindem o data, si inca o data. A 4-a oara n-am mai facut-o.
Nicholas e bine, face planul familiei " a tata, ghilde, s-p-aia a pac" (la tata, vreau lapte si dup-aia in parc), toata ziua intreaba "What's this?" si trebuie sa-i raspundem. Intr-o seara incepe: What's this? eu :farfurie ; What's this? eu: furculita; What's this? (aratand spre mine) eu: maaa, sunt mama, ce Doamne?; What's this? el: be-e (bere). Adica la mama avea dubii, dar berea o cunostea sigur.
Azi la plimbare vorbea singur aratand spre o masina: That's a car? Da! in parc da nas in nas cu o fetita de aceeasi varsta, ii zice ceva,ii arata ceva prin copaci si apoi arata spre ea "that's a baby!"
Filmul preferat e Toy Story 3 si din intamplare asta a fost filmul oferit de primarie in parc la Family Night. I-am zis ca mergem in parcul cu tobogane albastre sa vedem Toy Story. S-a intors spre mine si mi-a zis mustrator :"no pac a Stoy", adica nu-i Toy Story in parc.
Face ce facea si Peter, cuvinte romanesti cu sintaxa engleza.
Numara rotile masinii :una, una, una, una!
Stie sa numere pana la 10, adica noi zicem 1, 2,..., 9 iar el zice fericit 10!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Natalia
Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mihaela si aici marea majoritate a locurilor de joaca e pentru 5-12 ani, cele de baby sunt simple si plictisitoare, nu-i nimeni pe acolo.
Inteleg ce zici, si eu uneori ma urc in jungle gym cand obosesc sa alerg dintr-o parte in alta ca sa-l feresc sa cada printre barele rare sau unde nu-s bare deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Diana ce-am mai ras!!
Trebuie neaparat sa-mi notez ce zice si Josh ca trage perle aproape zilnic.Vineri ieseam de la gradi si un nene bocanea cu un ciocan in usa.Josh repede pune eticheta: 'ton ton, tonsuke! (boc,boc,bocanila)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Am intrebat la gradi,cica nu-i dau ceai.Mai ramane sa ii introduc incet-incet si snack-ul(destul de dificil sa dai la toata grupa ceva si unuia singur altceva dar asta e),ca restul,pana si apa i le dau de acasa.Daca nu plec pana la anu' din Jp cred ca o sa-mi iau un Geiger counter.Cateodata am impresia ca ma uit la un film,nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat o asemenea catastrofa fix langa noi.Si mai rau e ca guvernul nu pare sa aiba situatia sub control deloc.
Ieri,ce credeti c-a zis ministrul mediului inconjurator? Ca ar trebui ca deseurile radioactive (highly radioactive!!) din zona sa fie impartite egal,in toata tara,ca sa nu sufere numai Fukushima.Geniala rezolvare

Mergi la inceput