Dovleceii implinesc 2 ani ! La multi ani ! (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Dragelor, nici nu mai stiam parola de logare de pe DC.. A trebuit sa o caut in telefon . Glumesc, stiti stilul....

O fac acum pentru ca nu stiu cand voi mai intra.

Tuturor, dar tuturor, copiilor dovlecei de ausgust - septembrie - octombrie care au implinit sau urmeaza sa implineasca 2 ani le spun din tot sufletul La multi ani, sanatate sa cresteti mari si frumosi pui dragi!
Pe toate mamicile le salut si le doresc sa fie totul asa cum si-au dorit, sa se bucure de puisori si sa aiba parte numai de clipe frumoase.

Despre Maia...numai de bine . Este la gradi de 2 luni, i-a placut din prima clipa in care am mers, se joaca, papa, doarme, invata chestii, ia virusi... .
In primele 2 saptamani a plans..., dar doar cand ma duceam sa o iau acasa . Pur si simplu vroia sa mai ramana cu copiii, iar eu trebuia sa o astept sau sa merg in clasa sa-mi arate ce fain se joaca.
In fiecare dimineata cand se trezeste ma intreaba vesela: "gadi?", adica "mergem la gradi"?

Luto, ma bucur ca sunteti bine, impacati, impliniti. Ma bucur ca totul a decurs fara traume de vreo parte. Chiar esti o mama minunata. Ai povestit tare fain. Mi-e dor de tine.

Va imbratisez pe toate si va doresc numai bine.

stiti ca nu am mai intrat de vreo 6 luni cred..., va rog lamuriti-ma si pe mine: cine este "gagga"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Salutare! fetelor, eu intru direct in problema, ca trebuie sa se trezeasca brotacii. Sotul meu nu mai are serviciu de cateva luni si nu reuseste deloc sa isi gaseasca. Am intrebat, am pus toti prietenii in alerta, am depus zeci de CV-uri pe bestjobs, convinsi fiind ca macar la interviu or sa il cheme ca erau unele job-uri manusa. Nimic. Ieir m-a intrebat frate-mio daca am intrebat fetele de pe forum, ca stie de la mine ca sunt saritoare si de treaba. Destept frate mai am!. Deci: a terminat Dreptul, are specializare pe Achizitii publice, contracte, licitatii, chestii de astea. A lucrat si la Senat, ca sef de cabinet senatorial (la Marius Marinescu, ala de i-a aruncat apa in fata lu' "ciocu mic"), a lucrat si la Primaria sec. 2 la relatii cu asociatiile de proprietari si la licitatiile pentru reabilitarea blocurilor. A lucrat pentru niste firme de paza, a castigat contracte mai mult de unul singur, are cunostinte in aproapte toate institutiile publice, daca nu are, gaseste, vorba lui, cunoaste toate institutiile publice. Si peste toate astea, e un sot bun si un tata devotat dar nu cred ca are importanta pentru CV. Asa ca, vo rog mult, daca stiti, daca auziti de vreun job la care ar putea sa mearga, spuneti-mi si mie, ca suntem la capatul puterilor. daca e nevoie, va dau si un CV. Forumul asta a facut multe minuni, poate mai face una . Imi vin in minte momentele in care am facut rost de Pregnyl, desi cautasem in toata tara, mi-au oferit 2 fete care nu erau cu noi la odisee, dar au citit ca am nevoie, mobilizarea pentru Raisa, pentru tripleti, sustinerea colectiva pentru fetele care aveau nevoie de sprijin moral, sfaturile care pe mine m-au ajutat enorm, veselia, evadarea, prietenia de aici..hai ca devin lacrimogena, dar realitatea este ca toate astea s-au intamplat AICI. Nu stiu cum nu m-am gandit si eu sa va cer ajutorul...Va pup si va urez week-end frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica


stiti ca nu am mai intrat de vreo 6 luni cred..., va rog lamuriti-ma si pe mine: cine este "gagga"?



gagga este pretena lu' epi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Citat:
citat din mesajul lui hepilica


stiti ca nu am mai intrat de vreo 6 luni cred..., va rog lamuriti-ma si pe mine: cine este "gagga"?



gagga este pretena lu' epi

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
www.facebook.com/album.php?aid=199702&id=828628953&l=148be6c59d" target="_blank">poze cu noi


Unde-i punctul? Ai uitat punctul!

Gagga este si prietena mea, cu virgula dupa


Eu intrasem sa urez Mariei multi, multi ani sanatosi si sa felicit pe Aricel pentru mandra ei de doi anisori!

Pup pe Maia si ma bucur ca ii place gradi!

Mimi draga mea, tare as vrea sa te pot ajuta cumva! Tin pumnii stransi sa gaseasca repede un job bun! Ce mai fac brotaceii? Ii pupam cu mare drag!

Va salut pe toate, noi iesim la plimbare acum




RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

La multi ani Marie draga si frumoasa! Sa cresti frumos si sa ai numai bucurii!
Tortul de anul acesta a fost la fel de yummy ca cel de anul trecut? sper ca ati petrecut fain! te pup aricelule, sa iti aduca multa fericire mandra ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,

multumim tare mult Katty pt urari. Va pupam si noi si va dorim tot binele din lume!

Hepi multumim, de asemenea, pt urari. Inseamna ca e o adevarata placere sa mergeti la "gadi" . Va pupam .

Va doresc o seara cat mai placuta, ma retrag si eu ...ca de dimineata se da trezirea ... imi pun "pampoanele" si ma pregatesc de prima zi ...
Va pup, sper sa reusesc sa mai intru si de acum incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Pentru sarbatoritii ultimelor zile Stefan, Razvan, Andrei, Stefan, Dragos
Maria
A venit cel mare din vacanta in Ro (vorbeste mult mai bine romana), pe cel mic am reusit sa-l pacalim sa-l invatam sa zica cati ani are corect. Daca-l intrebam in romana raspunde "una" si nu vrea sa auda altceva, daca il intrebam in engleza raspunde "two" sau "doua", depinde de dispozitie
Am rezistat la cutremurul de marti, am rezistat la uraganul de azi. Am avut un noroc teribil, nu ne-am inundat, nu ne-a zburat mobila de afara (stresul meu a fost ca zboara vreun scaun in geamul cat un perete, l-am pus pe sot sa lege mobila de gard), plantele arata oarecum ok, nu s-a luat curentul. La 100m in jurul nostru s-au intamplat multe, imi pare rau de vecini. Doar ca vreo 3 zile folosim apa pe care deja am pus-o in tz-shpe containere.

Mimika bafta sotului ! nu stiu pe nimeni sa va poata ajuta cu un job in acel domeniu
Inspirata de Mihaela i-am cumparat si eu cadou lui Nicholas o motocicleta, grea treaba gasirea unui cadou pentru al 2-lea copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Luto inteleg ce greu a fost sa opresti alaptarea. Pe baieti in total i-am alaptat 2 ani si 1 luna si sunt convinsa ca le-a fost bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Fetelor va salut cu drag!

Eu am o perioada mai plina si in afara de FB n-am mai citt nimic,insa toate-s bune pe la noi.Chiar si gradi:)
Josh e tare incantat,l-am dus inapoi la particulara din iunie,iulie la stat a fost un mare fiasco asa ca ne-am intors dincolo unde erau mai putini copii si atmosfera mai faina.Au schimbat sediul si una din educatoare(cea mai nesuferita) si se pare ca lucrurile s-au mai asezat un pic(dupa un sir lung de negocieri,totusi ). Una peste alta ma bucur enorm cand il vad cum chiuie de bucurie dupa ce-l iau de acolo,e intr-o forma extraordinara.E mare lucru sa ai quality child care la copii,o spun cu mana pe inima.
Asa ca am inceput sa caut si eu job,sa-mi dau cate un upgrade la studii etc, ca tot omul,cu de-astea ma ocup acum Ma bucur ca toata lumea e bine,tzuc sarbatoritii de zilele astea pe obrajori,sa cresteti mari si sanatosi Andrei,Razvanel,Andrei&Stefan,Dragos si Maria !!

La multi ani si Ebruskai,sarbatorita de azi.Sa cresti frumos puiule drag!

Restul fetelor, ma bucur tare sa va citesc.Ce atmosfera frumoasa e aici de la o vreme.
Diana ma bucur tare ca ati trecut cu bine peste moment,am cam inghetat cand am vazut ca ati fost in ochiul uraganului..oops!Felicitari pt vorbaret,tare drag mi-e de el.Ce motocicleta i-ati luat? Y-bike cumva?:D Noi n-am mai avut rabdare si i-am cumparat deja strider-ul,pt ca am avut vacanta si ne gandeam ca e pacat sa nu se distreze copilul:)Asa c-a fost o nebunie,in prima noapte a dormit cu ea in pat:)))
Luto,pupa baietelul drag din partea mea,ma bucur c-ati incheiat cu bine capitolul asta
Katt,ma bucur tare pt progresele puiului,pup zulufii carliontz
Mimiko,nu are cum sa te ajute fata dar tin pumnii stransi sa-si gaseasca curand!
Uka,stai linistita cu impartitul jucariilor,nu e un must.Insa tu poti sa o pregatesti usor usor,fara sa o presezi,cum bine explica Diana.Nici Josh nu impartea nimic pana de curand,valeu ce urlete imi auzeau urechile numai sa se fi atins cineva de lucrurile lui.De vreo sapt a inceput sa si le dea el singur,e tare dragutz

Claucia,te salut cu drag! pup fetele frumoasele

Gata,hai ca va las,noapte buna dovlecime(pfuai ce dor imi e de o sezatoare din aia de pe vremuri,cu multe glume si voie buna).
Va pup!

PS.Si eu o vreau pe Fram inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mihaela pai e bine in centrul uraganului, e mai liniste, asa ca am luat copiii si afara cu ei sa dam un tur de cartier pana nu vin iar vanturile. Am avut de ales intre 2 copii prea plini de energie care ar fi rasturnat casa daca nu alergau putin si uragan Am crezut ca suntem singurii parinti cu mintea dusa, dar nu, mai erau si altii care-si alergau copiii pe trotuar si apoi ii grabeau in casa.
I-am luat motocicleta www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=4319519" target="_blank">asta sa impinga la ea.
Ebru

Mergi la inceput