Dovleceii implinesc 2 ani ! La multi ani ! (25)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Buna fetelor! si eu, dupa un secol...

Felicitari Raluci, felicitari Dana!
felicitari si noilor "burtici"

si ma bucur tare ca primim vesti bune de la Katteryna

bineinteles ca am intrat ca sa apelez si eu la voi cu o problema, spre rusinea mea Am nevoie de un dermatolog bun pediatru, stiu ca au mai fost mamici cu problemute si poate mai baga un ochi pe aici zilele astea, sa-mi faca si mie o recomandare....cu cei din Ct m-am lamurit, nu-mi mai trebuie in veci!
Ebru are "ceva" pe piciorus, pe gamba, de vreo 2 luni si nu-i trece cu nimic, iar dr de aici la care am fost au zis ca nu au vazut asa ceva chiar asa caz special sa fim noi OARE??!! whatever........

in rest, suntem bine, si la noi olita intra inca in categoria "NU!", adevarul e ca mai am cate o incercare timida asa in weekenduri, pt ca in rest nu am cum sa ma ocup...mai asteptam pana la primavara...
si eu la fel ca toate mamicile care s-au intors la munca simt ca nu mai am timp de nimic si mai ales de multe ori simt ca nu mai am energia necesara sa ma joc cum vrea copilul meu...in fiecare seara trage de noi sa alergam in jurul mesei dupa ea s-o prindem, si desi mi-ar prinde bine si mie ceva miscare [gras], incerc s-o "redirectionez" catre jocuri mai "statice"

de intoleranta la lactoza cred ca am scapat, am ramas doar cu problemuta aceasta la piele si vrem s-o rezolvam...

va pup si va imbratisez cu drag si cu mare dor! (din pacate nici pe FB nu prea mai reusesc sa intru, ca macar acolo mai eram la curent cu una-alta, mai vedeam poze :( )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI! SA FIE GENEROS CU TOATA LUMEA, SA VA ADUCA TOT CE VA DORITI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Sarbatori fericite va uram ! si
Un an nou imbelsugat si fara griji!



Pupam pe toata lumea


daci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

PETRECERE FRUMOASA MAMICI SI PITICI! SA AVETI SANATATE SI BUCURII IN NOUL AN!

Raisa trimite pupici tuturor dovleceilor iar eu va imbratisez pe toate!

LA MULTI ANI!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.youtube.com/watch?v=RaEsz-p1E0M" target="_blank">Lasati copiii sa vina la Mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Hello!

La multi ani! Sa aveti un an minunat!
A trecut ceva de cand nu am mai intrat pe forum, imi propun de cateva zile sa intru sa vad ce mai faceti. Acum am aflat ca a nascut Raluci, felicitari!

Alex creste frumos, e mai cuminte, mai intelegator, cresc dovleceii nostri dragi.

Fragutza, ce mai face Pisi?
Selen, cum este Ebru? Ati gasit doctor?
Katy .

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Buna fetelor!
La multi ani pentru noul an!

Noi suntem bine, incredibil dar adevarat, Nicholas a scapat de alergii, cu exceptia oului. Habar n-am cum a fost posibil, inteleg teoria medicala, dar nu ma gandeam sa se intample asa de repede.
Nicholas vorbeste, asta-i punctului lui forte. Toata ziua repeta dupa fratele lui de ne gandeam ca poate nu intelege chiar tot ce repeta, asa ca l-am pus pe Peter sa zica tare "I don't like toys". Nicholas s-a intors mirat si i-a zis "I like toys". Intr-o zi Nicholas lovea in castroane si nu se oprea, asa ca Peter i-a strigat "cut it off", la care Nicholas "tu cut it off"
Ieri in magazin intreaba "where is Peter?" , ii zic "la kindergarten", el trist/rugator "me too kinde'ga'ten".
Peter s-a suparat ieri ca n-avea loc sa respire de umbra lui si i-a zis "stop following me", bineinteles ca N a repetat stop following me, P i-a zis no, you're the one following me, etc, etc
Ii vorbesc in romana, intelege, dar raspunde in engleza. La scoala pot sa-l las singur, dupa ce din septembrie pana la jumatatea lui decembrie a trebuit sa stau cu el, apoi sa plec progresiv mai mult timp. S-a nimerit ca asta sa fie politica scolii, ca la altele n-am auzit sa fie asa.
A fost o faza simpatica la un party, urmau sa plece dintr-o sala de gym in alta si le-a zis animatorul stay in line (faceti o coada), iar el a cautat o placa de gresie neagra (restul erau albe) si s-a pus pe ea cum fac ei la scoala "toes on the line", adica pe o linie transversala, paralela cu usa, nu ducand spre usa.
M-am jucat cu el si l-am pus sa repete cuvinte in franceza si i-a iesit. El n-o sa fie inginer ca frate-su, vorbeste prea mult
In rest tot mititel, 3-4-5 guri de mancare la fiecare masa. Frate-su rupe masa, Nicholas abia se atinge de mancare, nici ca puteam sa am mai extreme in ale vorbitului si mancatului.
Ne gandim sa mergem in tara la vara, Maria tu vii in Bacau la vara? Sau poate mai e cineva doritor de o intalnire, ca in NY n-am reusit sa ma intalnesc cu Nela, in zilele in care era ea dispusa noi am avut alte planuri.

Felicitari noilor mamici! sanatate si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna!

Diana, ma bucur sa aud vesti de la voi, chiar ma gandeam ce mai faceti. Ce bine ca ati scapt de aproape toate alergiile. A mai aparut DA in ultima vreme sau era strict de la alergiile alimentare? Asa fain povestesti de baietii tai.

Mamici cu puiuti acasa, ce activitati aveti in perioadele reci?

Noi asteptam sa vina vremea frumoasa sa mearga Alex in fiecare zi la joaca si poate la gradi, ne bucuram de fiecare cuvant nou pe care il auzim rostit intr-un mod original.

Ce mai fac dovleceii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Lullaby multumim de intrebare, DA e legata de alergiile alimentare. Il trec progresiv pe lapte de vaca si acum ceva timp a trebuit sa raman 3 saptamani la aceesi proportie lapte de vaca-lapte de orez pana i-a trecut DA de pe fata. Voi ce mai faceti?

Daciana si alte fete din zona, cum va descurcati cu zapada mare?
Bunica sotului are casa in jud. Buzau, fix unde e zapada de cativa metri, noroc c-au luat-o socrii la ei peste iarna.

sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Hello!

Diana, acum suntem mai bine, dar pe timpul iernii au mai fost cateva zone cu DA, care au trecut de la sine, am dat doar cu o crema hidratanta, noi inca nu am reusit sa descoperim cauza.

De cateva zile e tare frumos afara, asa ca profitam din plin si iesim la joaca in aer liber.

Week-end placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetelor

Diana, a trecut iarna pana cand sa-ti raspund :), in oras zapada a fost mare asa cum mi-o aminteam din copilarie si a fost frumos; in satele din jur a fost prapad dar noi nu am resimtit decat prin faptul ca marfa din magazinele mari (carrefour si kaufland) se injumatatise ..si lumea a intrat in panica. Drumurile au fost blocate chiar si 2 saptamani ... atunci am inteles cat suntem de izolati chiar daca Bucurestiul e atat de aproape (100 km).

Apropo de DA, noi am tratat doar simptomele cu crema Exomega A-derma si am vazut (anul acesta s-a confirmat din nou) ca primavara dispare iritatia si nu mai e nevoie sa-l dau zilnic sau aproape zilnic. Lui Darius ii apare in special pe pulpitele de la picioruse.

Va pupam pe toti dovleceii si mamicile lor si va invitam sa mai "scriti" si pe aici.

daci

Mergi la inceput