Dovleceii implinesc 2 ani ! La multi ani ! (25)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

end of story!

"a buba mami!" dar pare ca a inteles, a dovedit empatie maxima, m-a iubit si mangaiat cum nu a facut-o vreodata iar in prima noapte s-a culcat la 2..poate tot spera ca mami se face bine , ma simt aiurea ca am mintit-o dar fizic ma simt zoombie.
Nu au trecut decat 2 zile, noaptea s-a trezit la fel ca si pana acum de 3-4 ori...insa i-am dat apa, povestit incet, cantat mangaiat si a adormit...
Mi-a dovedit insa ca e mare si inteleapta si ca e pregatita! As fi vrut insa sa fie ea cea care decide nu eu...

zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

La multi ani Aidan!
Sa cresti frumos, sa desenezi si mai frumos si sa te bucuri de toti si de toate!

Felicitari Maria pentru minunea din viata ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineata doamenlor alaptarese si ne-alaptarase. si noi prestam, mai ales noaptea, dar si ziua daca ma prinde la inghesuiala sau cand e foarte nefericit si abatut. tita rezolva tot. la noi a mers bine traba cu plasturii cand am luat antibiotic. saracutul, a inteles si nici nu a cerut...decat noaptea. aia nu a fost cu succes. numai ca atunci nu am vrut eu sa renunt. il mai las un pic si apoi bag iarasi treaba cu cazut, buba. atunci m-a surprins de cat de intelegator a fost.

crocomam iti multumesc mult de urari. va poftesc la o feliuta de tort de capsune. cu asta l-am trimis azi la gradi. sper sa le placa la copii. evident, pe el l-am lasat o balta de lacrimi, dar cred ca si-a revenit repede.
va pup. ma intorc la munci si va doresc o zi minunanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

end of story!

"a buba mami!" dar pare ca a inteles, a dovedit empatie maxima, m-a iubit si mangaiat cum nu a facut-o vreodata iar in prima noapte s-a culcat la 2..poate tot spera ca mami se face bine , ma simt aiurea ca am mintit-o dar fizic ma simt zoombie.
Nu au trecut decat 2 zile, noaptea s-a trezit la fel ca si pana acum de 3-4 ori...insa i-am dat apa, povestit incet, cantat mangaiat si a adormit...
Mi-a dovedit insa ca e mare si inteleapta si ca e pregatita! As fi vrut insa sa fie ea cea care decide nu eu...

zi faina!



of, mi s-a strans inima putin nu fii trista mami, ai cea mai frumoasa si dulcica fetita, intelegatoare si altruista am vazut azi poze cu ea, e o dulceata , ar trebui sa pui mai des poze, eu m-as bucura. va pup cu mare drag!

multi pupici prietenului Aidan, La multi ani frumosi!, sa ai o copilarie superba, asa cum vrea mami a ta pentru tine! !

dia, , merci pentru carticica, foarte interesanta. am si eu cateva fisere cu carti pentru copii de 2-3 ani, daca intereseaza va trimit, si niste planse cu contururi simple pt desene la nivelul lor, noi mereu le luam de la capat (adica listez altele) .

despre noi.. am avut o ultima zvacneala de concediu, cam cu peripetii si tantrumuri, dar acum suntem acasa, totul e ok

sunt in cautare de patut pentru carina, si n-am nici o idee ..mi-e clar ca nu mai vrea in patul bebelushesc, si trebuie sa actionez

cam atat de aici, va pup ..te astept mai pe seara, luto






Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Spun si eu cu intarziere La multi ani pt Fat Frumos Aidan! E un frumusel ca si personajul din poveste si-mi este dor sa-l mai vad.

Crocomam, stiu ce sentimente te incearca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Croco, ai fetita mare
Si Davidelu a dezvoltat niste metode de exprimare a afectiunii dupa intarcare de ti se scurge tot sangele in picioare si ramai topit de dragoste.
Primele zile vor fi usor grele dar apoi vei vedea ca ea nu are nicio apasare si e fericita in continuare ceea ce te va ajuta sa mergi mai departe.
Te imbratisez cu drag !

Uky, si eu ma framant cu patul ca nu as vrea unul prea mic sa trebuiasca sa iau altul in 2 ani....ci unul asa....si frumos, si bun si comod si ieftin
sa ne zici ce ai ales.

Diamar, eu nu ii dau lui David vitamine ca si asa e usor indesat ....si mananca foarte bine, ma sperie gandul de a-i creste pofta de mancare

Croco, mi-am amintit cu apa, David acum cand merge la culcare bea un biberon de apa . Nu e normal dar eu m-am lasat pagubasa, i-am dat lapte de vaca, lapte praf, cu cana cu cioc, cu pene, cu paiul cu biberonul.....la toate raspunsul e NO. Bea lapte doar cu gris, cu orez,ii mai pun cascaval in omleta si asta e.

Va pup fetelor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

pup dears,

sunteti tare supportive ca intotdeauna si conteaza!
Vreau sa intru si eu pe mail, sper sa imi aduc aminte unde si cum!

Azi o sarbatorim pe Anna asadar :

La multi ani Anna!
Sa cresti frumos si sa ai numai bucurii!

Felicitari Elle pentru fetitele tale dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Luto ca tot sunt pe faza...

si Ama la fel, adica bea ceva apa la culcare, lapte doar extrem dar extrem de putin cu un strop de cacao, papa insa gris cu lapte.La orez am zis pas ca apoi avem pb desi ii place tare.
Noaptea cand se mai trezeste cere apa.
acu nu o fi bai...poate o sa bea candva....conteaza ca e vesela, in forma si mai nou total indragostita de lego....

pupici si spor in toate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

am uitat,

maria m-ai dat gata cu tortul, DELICIOS! sa ne mai faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Ce bine ca am intrat pe email pt ca am vazut poze cu Tom si Jerry. Felicitari mami pt asa comori!

Mergi la inceput