Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

La multi ani ! ! ! ! !

  • Mara Nicolle
  • Medeea
  • Eva
  • Ioana Maria
  • Miruna Ioana
  • Dimitrie


Sofia(2ian2007) ,Andres(22mai2008),Miguel(16aug2010)



La multi ani si de la noi!!Sa cresteti mari sanatosi, norocosi si mereu voiosi!!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

adriana, se intra in moeciu de jos si dupa aia se face stanga(noi am crezut ca am trecut de intersectie si ne-am oprit sa intrebam).dupa intrarea in moeciu e indicator stanga de pestera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Seara buna fetele

mai am un pic de timp pana vine puiul de zmeu acasa am fost plecati weekendul asta, a fost cununia viitorilor fini andrei a fost un scump, desi i-am cam dat peste cap programul de somn , a fost foarte cuminte la cununie, a fost incantat de porumbei si fantani arteziene...doar ca in toate pozele cred ca o sa iasa cu degetelul in gurita ca murea de somn

sper ca saptamana viitoare sa primim de la fini ceva poze sa vi le arat si voua

Paula, Oana, Ramona ce fain ca mergeti impreuna de Revelion la Sovata e si aproape de voi, foarte fain!! dar aveti ceva oferta? unde mergeti?

acum ma gandeam ce fain ar fi sa venim si noi, daca nu ne facem planuri cu gasca mai ales daca am fi la Sighi atunci...

fetele cu MI, la ce ora planuti sa plecati duminica? poate va facem o surpriza

mai fetelor, eu tot imi fac griji pentru Andrei. el e la regim de mai bine de o saptamana, ieri i-am dat mar cu banana, si a facut iarasi un scaun mai moale. azi dimineata iaurt cu banana, iarasi un scaun mai moale. dar unul singur. in rest normal. dar el inainte nu avea probleme. si tot palid este , eu nu l-am mai vazut rosu in obrajori de dinainte de vaccin si m-am speriat tare rau cu ce a scris Dragaica pe FB cu privire la vaccinul asta, ca poate duce la tot felul de boli autoimune, leucemii oricum nu mai are asa falcute, desi e vesel, papa destul de bine, nu ca inainte, dar papa. se joaca...offf.....

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Anca, si Sasha cu surubelnita si cheile de la masina? la noi nr 2 a fost cartea

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

ce bine e acasaaaa chiar daca am fost la maicamea si mi-a facut toate poftele, si chiar daca a venit si soacramea cu noi la bucuresti, tot mai bine e acasica

alina, cred ca ti-a intrat in cap cu vaccinul si acum orice ti se pare schimbat. sunt sigura ca andrei n-are nimic si daca ar stii sa vb ti-ar zice el.

aelita multumim

mai vroiam sa zic ceva da nu mai stiu..

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

vai ce ma oftic ca nu pot ajunge la MI...offf

racusor si eu cred ca si alice ca ti-a intrat in cap asta cu vaccinul. cu scaunul moale si noi am avut o saptaman in care facea vreo 4 pe zi, dar am urmarit si alte schimabri nu mai avea. cred ca e de la canini/masele..se chinuie sa-i iasa de nu stiu cand.

eu nu stiu ce am da-s obosita, molesita, nu am chef de nimic..iar noaptea nu prea pot sa dorm. sper sa imi revin ca nu e bine asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Buna fetelor
In primul rand vreau sa felicit sarbatoritii :Antonito, David, Eva, MAra si Medeea sa crsteti mari si sa aveti parte de o viata frumoasa.

Eu nu am mai intrat de mult, iar ne-au furat cablul de Romtelecom si tot blocul nu mai avem nici telefonie fixa ,nici internet.
Imi vine sa o iau razna.

Am citi ca sunt unele probleme in cupluri,si noi am avut asa ceva la inceput si dupa o discutie serioasa,s-a rezolvat si treaba cu si ajutorul cu copilul cand am nevoie de ceva timp pt a rezolva altele.Deci parerea mea e ca cea mai importanta este comunicarea ,eu am zis si cand imi placea si cand nu-mi placea ceva.

MAi am o "problema";joi am fost la un botez si am lasat fata acasa cu mama,a dormit dar mai pe reprize,eh problema e ca de atunci se trezeste noaptea si ma verifica daca sunt langa ea-ma rog in patul mare de langa patut;ma si striga ma-ma si daca ii raspund imediat doarme la loc,daca nu sunt in camera se ridica in picioare si face asta de 15 ori pe noapte.ma dispera ca ea dormea legat de la 21.00 la 6.00 ...off.Si ma gandesc ca mai am un botez la Bucuresti si nici nu vreau sa stiu cum va fi dupa.SI ca sa va distrati,zilele trecute fii-mea ne-a prins in flagrant,adica ea se pp ca dormea dar a sarit din patut in pat si a coborat patul si s-a tarat pana in camera cealalta si cand m-a vazut a inceput sa planga...
Cu ocazia asta stiu ca a invatat sa coboare din pat si o face intr-o veselie:urca si coboara tot timpul in/din patul mare.

Nu mai stiu cand o sa intru,vedem ce se remediaza,sau daca se remediaza ceva maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Iuliana, ce faci? ai fost plecata? ca vreo 2 zile am vazut ca nu ai intrat, si apoi ai facut urarile din urma. Nu dati si voi o fuga pana la MI?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex[/b]


Da, am fost plecati la munte cateva zile....la casa unor prieteni...A fost tare bine dora ca acolo copilul meu s-a transformat ...Nu mai doarme asa de bine ziua dar doarme foarte bine noaptea si in loca sa se trezeasca la 9.30-10 acum se trezeste la 11-chiar si la 12.30 ( de culcat se culca pe la 23-23.30)...Iar la pranz daca inainte dormea 1-1.5 h cu mama si apoi cu mine dormea pe la 15-15.30 cate 2-3 h acum nu mai doarme dect 1-1.5 h pe zi....Sper macar daca s-a hotarat sa aibe un singur somn sa fie mai lung ..ca a lui Isa..de 3 h.....
Iar pentru ca ziua nu mai doarme cele minim 3 ore seara e marait si in ultimul timp l-am culcat si pe la 18-18.30 cam 1 h....E foarte razna programul de acum...
Iar cu mancatul e jale...Inafara de masa de fructe nu prea mai serveste nimic....Sper sa imi recuperez copilul
Cu veniorea la MI as veni cu mare drag dar al meu sot nu prea mai are cum sa isi ia concediu.....Tocmai de aceea nu m-am aventurat sa fac rezervari sau sa zic ca vin caci stiam ca e mai greu cu concediul sotului...Cu siguranta la urmatoarea intalnire vom veni

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

rubia,super fata ta..ha ha ha..
aoleo voi deja faceti rezervari pt Rev? si copiii ii inchiriati?:)
eu n-am frate cu cine-i lasa toata noaptea...ultimele 2 rev. am fost si noi..sa zic..sa iesim..ca pana la 9/10 seara am avut bilet de voie, ca apoi socri mergeau la petrecere :):)
deci super distractie.
no, vezi asta e greu cu copiii.in rest, de frumos, e frumos..dar daca vrei o zi pt tine..cam greu.

aelita e superbissim Miguel. eu tot ma minunez ca aveam impresia ca stefan mi-a luat toata iubirea :)..dar nuuuuuu....are si mihai o bucata maaaaaaaaare..la tine cum e?



Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Buna seara dragele mele...

Eu am avut un we infernal., foarte obositor nu am apucat sa intru deloc pe net. Si ieri si azi am avut gasca la noi, gratare, agitatie vesela si ordine dupa... Sunt terminata fizic si psihic. Riana nu papa mai deloc, doar cu lapte traieste si atat. Oricat i-am schimbat diverse feluri nu o impresionez. Mai nasol e ca inca face si ea scaune moi si e limitat meniul de regim si simt ca nu mai stiu ce sa mai gatesc. Ma apuca groaza si plansul cand stiu ca vine ora de masa...

V-am citit putin acum pe fuga, dar sincer nu mai pot sa rezist sa va citesc la zi.

Adriana felicitari pentru bebelina no. 2. E super sa ai doua fetite si mai ales asa apropiate ca varsta. Esti o norocoasa! Ele vor fi ajutorul si mandria ta mai tarziu.

Anca, mi-a placut faza cu sora si bomboana. Super tare educatoarea ca te-a facut sa vezi si avantaj in a avea sora...

Larisa, ai scris tare frumos tu capitolul trecut ref la relatii.

Va multumim pentru felicitarile legate de mers.

Baby, bine ati revenit din vacanta la munte.

Va pup si revin maine la mai multe povesti si sper sa apuc sa recuperez tot. Nu mai rezist, NOAPTE BUNAAA!

Mergi la inceput