Prietene la bine si la greu -132

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Continuam cu febra 38.3, 38.6
Oare pot sa o scot afara? Bineinteles ca nu as scoate-o la copii,sa nu dam si la altii,doar la o plimbare,pe langa bloc. O fi bine, sau trebuie sa o tin doar in casa?



My english rose Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Din ce stiu eu izolarea pe perioada bolii se face pentru a nu imbolnavi pe altii si pentru ca sistemul imunitar al copilului bolnav e dat peste cap si poate contacta si alte boli. Concluzia mea este ca, daca ceva nu e ok cu al meu il scot adfara dar evit aglomeratia


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Raluci Sa cresti mare si sa fii fericita alaturi de gasca ta de flacai!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 37+ Dragos Stefan

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Ionela ms de raspuns. Am mai cautat pe net si cica nu e bine sa scoti copilul febril afara, pt ca sistemul imunitar este slabit si poate contacta si alte boli.
In privinta altor copii,oricum nu aveam de gand sa o las in preajma nimanui,as fi vrut doar sa o plimb cu caruciorul pe langa bloc.

Oricum, a facut 38.8 si nici nu m-am mai gandit sa o scot. I-am dat Nurofen,a adormit in carut si,cand am vrut sa o mut in pat,s-a trezit.
De o ora plange continuu, a si transpirat de atata plans....si a aparut si tusea
Deci maine o duc la doctor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:




Raluci!




mai, de mancat si de baut bun, dar sa nu lasi tu o muzica, nika? las ca-ti las io www.youtube.com/watch?v=hOMd7CSt0KU" target="_blank">una






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lumi imi pare rau ca s-a imbolnavit fetita, sper ca e doar o viroza si trece repejor! Asa stiam si eu de cand cu varicela, ca singura teama pe afara e legata de sist imunitar deprimat... (+ sa nu imbolnaveasca pe altii).
Cu maduva din oase... stiu si eu?!?! cred ca e ceva mai buna decat organele... Cred, ca habar nu am concret

Liloaso multumesc de dedicatiune, alea suntem noi doua fugite de acasa si super matol?

oh, ce discutii faine peste we pe aici, super , din pacate eu am fost plecata si am citit de pe telefon, asa ca n-am reusit sa scriu nimic, sper sa apuc maine-poaimaine, dupa ce urc pe net si pozele din we.

seara pozitiva sa aveti/!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

La multi ani Raluci!Sa ai un bebe care sa soseasca la termen si bubu sa fie de gasca cand va sosi Cezar.
Eu va spun buna seara.
Zilele astea fac si eu 1001 de lucruri ca sa fie totul gata pentru cand ma intorc la job(pe 1) .Si mai e atat de putin pana atunci...
Geo are o mica problema cu stomacelul.De maine intram pe regim si ducem rezultate de kk la laborator.Aseara mi s-a parut ca a facut kk cu sange.Azi pe zi toul ok .In seara asta mi s-a parut ca iar e ciudat kk.Ducem o proba la lab si astept rezultatele.Zilele trecute a facut mai nedigerat un pic acum e normal si ca numar si ca consistenta dar ma sperie gandul ca poate a fost sange.In rest el e ok nu prezinta semne de durere.
Corina_b cu intarcatul a durat ceva...si acum imi mai arata si zambeste iar eu am multe remuscari.
In prima zi a baut lapticul cu mine si cu tati in pat.La un momendat a cerut tzitzi .I-am zis ca e uff ca doare ,ca am buba.A pus guritza pe san,am zis au si nu a mai vrut.Peste noapte a plans un pic.L-am adormit in brate.
A doua zi a fost un pic mai ok noaptea,dar la pranz a cerut.Am repetat figura.A supt un pic,am zis au si el s-a oprit.
A treia zi a fost crancena.A cerut toata ziua.Ii daeam mereu ceva de ros,iaurt sau cascaval.Ne jucam si il mai distrageam de la problema.Seara mi-am facut baie si tati a venit cu el la wc sa pipi baiatul.M-a vazut cu tzitzile goale.A plans aproape toata noaptea. A dormit mai mult in brate.De atunci pana ieri (au trecut 11 zile) nu m-a mai vazut cu fara bluza.Ieri a intrat cand ma schimbam si nu a mai avut nicio reactie.
Lapte nu prea vrea,bea cel mult 90-120 ml seara si 30-60 ml dimineata.LP Nestle accepta,de vaca vreo 20 ml rece din frigider si asta rar si cam atat.
Lumi maine cred ca fac si sufleul .Arata divin.
Eu ma duc la calcat.
Maine imi vin stickerele asa ca voi aranja putin camera printisorului.
La sfarsit de septembrie ii iau covor si mocheta iar pe la inceput de septembrie am in plan sa ii cumpar perna,pilota mare,paturica si lenjerii.Atunci vin socrii din concediu si pot lasa piticul ca sa colind putin depozitele si magazinele.

sarcina usoara Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci,Laviniablaga si strumfy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

'na seara!

am intrat sa zic si eu repede

la multi ani! draga noastra Raluci
sa ramai in continuare femeia deosebita care esti si sa fii rasfatata de baietii tai tot timpul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Lumi eu nu am scos-o afara cat a fost cu febra. Pt tuse eu i-am dat Plantusin si Homeogene. S-a ameliorat tusea foarte repede. Multa sanatate la pui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


hap, o cana am luat-o eu

Lumi sper sa fie mai bine pitica azi

Plecam in parc, K

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 23+cu

Mergi la inceput