Prietene la bine si la greu -132

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Raluci Sa fii sanatoasa si iubita si totta familia ta in crestere


Noi suntem bine. Eu cresc-cresc-cresc dar cica e bine asa.
In rest mai nimic noutati... astept si eu sa ma ce va spune
Lumi, pupam pisicoasa. Sper sa treaca repede repede


O mai fi ceva de spus???[emoticon care se scarpina in cap]



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Raluci !


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

La multi ani fericiti si impliniti, Raluci!!!!

Sa ai parte numai de clipe frumoase si de multa sanatate alaturi de familia ta draga!


Eu stau la coada pt o felie de tort ciocolatos



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Raluci

Dankutza, eu una sigur as face screeningul ala la copil, acolo zice ca la 6 luni e optim primul control. Din pacate in Alba nu exista un asemenea aparat, dar in toamna asta e musai sa mergem la Cj cu el. Eu am probleme cu ochii, mama are, poate mosteni si soricelul. Plus ca eu inca il vad ca se uita putin strabic. iar 50 lei nu e mult, avand in vedere ca in rest dam cel putin 100 la consultatie.

Lumi pentru pisicoasa cu febra. Daca nu e in apele ei si e vadit ca o deranjeaza ceva, eu zic sa nu eziti cu antitermicele. Soricelul meu la episodul de roseola, avea febra 39,8 dar era vesel si nu avea nici o treaba, asa ca mi-am permis sa nu ma ingrijorez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

De cand nu am mai umblat pe la picasa, nu mai stiam nici ce trebuie setat pe acolo. Acum sper sa fie vizibil linkul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


RamoC,la 38,4 nu am crezut ca ar fi necesar antitermicul,oricum, ea a mancat, nu parea slabita, doar foarte agitata si mofturoasa. Dar cand am vazut ca a crescut 0,7 grade in 5 minute,i-am dat imediat. Si era atat de agitata,se plimba prin casa de parca abia ii schimbasem bateriile, nici ea nu stia ce vroia... S-a calmat in brate la mine. Dimineata i-a pus mama un supozitor de Paracetamol, si la pranz i-am dat iarasi Nurofen.
Am fost putin pe la Kaufland,ne-am intors si,cat i-am pregatit pranzul, a adormit,saracuta...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

La multi ani Raluci! sa ai parte de sanatate si impliniri alaturi de cei dragi

Lumi-sanatate micutei tale

Scriu si eu repede despre operatiunea olita la noi. Eu o las fara pampers prin casa de vreo 2 luni si abia acum daca e olita in preajma ei se pune pe ea si face pisu si caca, dar daca e ocupata face si pe jos.Afara face in pampers si nu zice numa se uita la mine intr-un mod aparte. Deci Rabdare si perseveram.
In rest e foarte energica, dar nu-mi place ca asa in joaca pentru ea imi mai da cate una. Eu ii zic ca ma doare si ea rade, zice au-au si se face ca plange.Am incercat si lipsa de atentie dar nu functioneaza. Mai vedem ce facem.

Pupici tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Pentru unii copii problemele cardiologice se manifesta si prin dezvoltare mai lenta, iar cand aceste probleme sunt rezolvate, copilul recupereaza si in privinta greutatii.

aici, chiar m-am speriat. O s ma duc la un control, sa omor si piticul asta.

Scuze, nu am vrut !!
Incerc sa o dreg adaugand faptul ca problemele cardiologice se "aud" la stetoscop si daca ar fi fost cazul v-ar fi anuntat vreun medic la unul din controalele de rutina.



pediatra mi-a zis ca se aude un usor suflu la inima, dar sa nu ma ingrijorez ca asa se aude la copii mici. Mi-am scos datele despre dr Dumbrava pe care mi-l recomndasei tu si maine sun la clinica. Trebuie sa ma duc sa elimin si treba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Ralu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Continuam cu febra 38.3, 38.6
Oare pot sa o scot afara? Bineinteles ca nu as scoate-o la copii,sa nu dam si la altii,doar la o plimbare,pe langa bloc. O fi bine, sau trebuie sa o tin doar in casa?



Mergi la inceput