Bujori si panselute de mai-iunie 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_pui spune:

danuk saru' mana..ne intereseaza..daca ne-ai da niste detalii..mai trimitem niste pupici gazulinei..ma bucur ca sunteti mai bine, ca e racoare si bine la fata..si noi asteptam sa uschim dupa botez la buni...cu siguranta ca , caldura a fost de vina..si combinata cu tanti aia rea care a intepat piciorusul dolofanel..a facut-o pe gaza asa de suparata..
Multumim de aprecieri, Matei e rosu tot de atata laude.
Pupam gazulina cu ochi frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_pui spune:

danuk..la multi ani piticei de SF.Maria..sunt asa bezmeticaaaa ..tot zicandu-i gaza gazulina..uite ca am omis..deci piti mic si drag sa fii sanatoasa, ppacioasa si mult iubita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

dana, referitor la tal-valgus, eu zic sa crezi ce zice kinetoterapeutul Si Sofia a avut tal valg LA NASTERE si s-a rezolvat cu masaj usor in vro 2 luni, cam de 2 ori pe saptamana venea o maseoza si ii mai faceam si eu cand si cand.

--------------------------------------------
Marina & ANA SOFIA (05.08.08) & CLARA TATIANA (23.05.11)

--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

iar vaccinul cred ca il las pt imediat cand ne intoarcem din vacanta ca sa nu avem peripetii pe drumuri...


--------------------------------------------
Marina & ANA SOFIA (05.08.08) & CLARA TATIANA (23.05.11)

--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ania11 spune:

Buna ziua, as vrea sa ma adaugati si pe mine pe lista
Ana Elena - 19.05.2011 (DPN 27.05.2011), 4000g, 52 cm-cezariana
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Marina, iti dai seama ca atata bun-simt am si eu sa observ ca piciorusul si-a revenit zdravan de cand are loc sa dea din el Masaj ii fac si eu, nu se da in vant, dar ma suporta ; cu kinetoterapeuta a avut (ultimele 2 sedinte) niste "meciuri" zdravene, in sensul ca se invinetise de cat urla.

Cu vaccinurile...cred ca o sa ii fac separat Synflorix-ul (cel pt pneumococ), mai vad ce zice si pediatra.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mickylaur spune:

bine ai venit ania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ania11 spune:

Multumesc! fetita mea astazi face 3 luni. A luat bine in greutate, s-a nascut cu 4 kg iar acum are 7.2 kg; toata lumea spune ca e grasunica, sper sa nu avem prob la mers mai tarziu; in prezent ne confruntam cu cojitele de lapte si cu suptul dedetului. Noaptea o aud cum "tocane", ma trezesc si ii dau de mancare; nu stiu cum sa o dezvat de acest obicei care poate sa ii deformeze dentitia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mickylaur spune:

buna fetelor, poate ca ce urmeaza sa intreb o sa va para ciudat si eu voi fi o dar trebuie sa ma lamuresc...bun!
voi aveti la pruncusorii vostri si un medic pediatru la care faceti vizita lunara si un medic de familie pt ei? sau aveti un medic de familie pediatru? sunt in ceata rau de tot si am nevoie de ajutorul vostru sa ma ajutati...sau nu stiu explicati-mi si mie va rog cum sta treaba asta cu dr?! saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Deocamdata am doar pediatru. Medicul de familie e bun pt vaccinuri gratuite si retete compensate, dar sunt destui de putini cu specializarea pediatrie. Eu stiu o doamna la spit. Colentina (de fapt la o clinica privata din curte), daca te avantajeaza zona iti dau PM.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput