Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***339***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Of, Ana...imi pare nespus de rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Salut!

Noi suntem ok, am stat mai mult pe la tara, de sambata e si Mimi cu noi, mai avem un pic si plecam inapoi in Strainezia (chiar atunci cand va intalniti voi ).

In ciuda dificultatilor ce ma incearca acum in comunicare, pentru ca stiu ca ati iubit-o si voi, am intrat sa va spun ca Mura a murit.
S-a intamplat in seara-noaptea de Sf. Maria, din cauza unei torsiuni de stomac, capatata cu ocazia emotiei si agitatiei nebune la regasirea cu noi in formula completa: ea, eu, Luca si Mimi, dupa mai bine de un an de zile. Mimi s-a putut bucura de ea, si ea de Mimi, doar pentru cateva ore, insa a fost langa ea pana la sfarsit. Mai multe nu sunt in stare sa spun, stiu ca sunteti alaturi de noi si va multumesc.

http://www.lucamic.blogspot.com/


Saraca...parca n-ar mai fi vrut sa traiasca fara voi ci sa moara asa, in culmea fericirii si in formula completa
Dar cum s-a intamplat, va culcaserati, n-ati prins primele semne? Ati apucat s-o duceti la vet? Imi tot amintesc si eu de cele 2 (!) torsiuni de stomac ale lui Manole...
Of, m-a intors pe dos vestea asta, asa ma atasasem de Mura...Simplyana, multi

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

simply

imi pare tare rau de Mura

io-s intoarsa pe dos, am fost la o inmormintare la ora 14.00

floric, trebuie sa gasesti o alta modalitate de a slabi, cu o reorganizare totala a modului de a te hrani, daca cind "scapi" din dieta iei asa de multe kile (mi se par multe 3)... si io am mai dat pe alaturi cind am fost la nunta/nunti, dar am pus 1 kil, unu juma max si apoi, revenind la haleu normal, s-au dus imediat. Problema dietelor asta e... daca nu gasesti un mod de viata adecvat cu kilele pe care le vizezi, nu le poti avea decit putin timp, e ceva efemer.

monn, merci de sfaturi si incurajari, sper sa fie curat trenul si o s-o pun sa faca pishu la copac chiar in gara de nord, apoi doua ore si, s-o tine ea... dar cred ca ii pun si pampers (sper sa nu se oftice). iti dau PM imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

vin cu poze sigur! ma gasiti si pe FB, cristina/alin craciun..si ne vedeti copiii superbi:D



o zi mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Tufete,
Simply...da Mura era/este a noastra ca si Manole
Pisiksa treceti usor si repede peste operatie,va imbratisez cu mare,mare drag.
Eu timp nu prea am...,sunt in miscare continua si lucru continuu(Doamne ajuta!)
Mie nu mi-o primeste la gradi ca-i micadoar la cresa...dar nu o duc de la anul la gradi normala si gata...

O zi minunata va doresc!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete !

Venii cu


Dodo, ai vazut pozele cu modeala?


Am gasit tren pt Brasov, o sa ajungem la 16h33, cu intercity. Banuiesc ca mai facem o ora pina coborim, ne invirtim dupa un taxi si ajungem la locul faptei pe la cinci si juma, numai bine pentru o gustare

Fetelor, ce facem cu copiii? Ca fie-mea maninca tot la 3 ore: ba masa, ba gustare... au acolo la restaurant servire incontinuu? Ori e vreun magazin de alimentare pe linga vila turcului?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Symplianna, imi pare tare tare rau pt Mura !!

Chatonel,si noi tot pe la ora aceea o sa ajungem asa ca gustam impreuna ceva
Acolo au restaurant deschis pana seara tarziu pt noi si sigur este si ceva ''butic'' prin imprejurimi
Abia astept sa ne vedem !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Simply, imi pare rau...cuvintele sunt de prisos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Multumim de gandurile bune

SIMPLY, offfff, imi pare tare rau, sunt alaturi de tine

CHATO, mor de oftica (,) ca nu ne cunoastem. Urmatoarea vizita a ta nu o ratez.

Buni e in spital, se pare ca are totusi infectie la picior. Mama e acasa cu Ana, iar eu stau si ma framant intr-o cladire de sticla, legata de maini. Dar hai sa nu deschidem rani adanci, mai bine sa gandim optimist si increzator.

Va doresc o zi buna



Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Offf Pisik, imi pare rau pt Buni, sper sa se faca bine sanatoasa !!multi de incurajare de la noi



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput