Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***339***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Eu cred ca sunt tare batrana de nu-mi amintesc mai nimic de la gradinita, drept e ca am mers direct in grupa mare dar nu prea imi aduc aminte nimic
La scoala in schimb imi amintesc cum purtam tare mandra ''tresele'' parca asa se chemau, nu? si am fost si comandat de grupa,clasa si ce-o mai fi fost pe acolo

Monnvas, multi
Sa va priasca vacanta !

Pisigri, concediu placut !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Hola!

Pisik, tinem pumnii la operatia Anei si sa fie intr-adevar mai bine dupa aceea Si multa sanatate lui BUNI!

Geanina, sanatate Micsunicii sa treaca pneumonia


Am vazut pozele cu Ada eleganta in tinute asortate si cu Olga nasica zana balului (chiar ca ai eclipsat mireasa cu rochia superba cu trena si fata luminoasa, cum zicea si Chato, te-ai mai rotunjit la fata? mie asa mi se pare, si tare bine iti sta, esti si mai frumoasa) V-am visat pe tine si pe Cristi duminica spre luni (nu era bine in vis) si cand m-am trezit, mi-am zis ca nu se implinesc visele spre luni, ca va fi exact invers, si chiar asa a fost, ati plecat cu cortul Chiar, cum a fost?


Ilinca, spor la gradinarit! Foarte bine s-a adaptat Phiphi Bravo! Era de asteptat, cumintenia pamantului (exact ca maica-sa in copilarie) si sociabila, nu are cum sa nu castige simpatii Din pacate n-am apucat sa studiez link-urile gradinitelor, daca v-ati hotatat la Gabi, foarte bine!


Din ce s-a povestit pana acum pe forum, cel mai mult imi place gradinita lui Vladimir si a Micsunicii

Mie mi-a placut la gradinita, era foarte interesant, in fiecare zi aveam alte activitati variate, ne duceau la cinematograf sa vedem desene animate "Nu zaiats, nu pogodi!" toate 16 episoade!, dupa care noi eram innebuniti, la circ, la teatru de papusi, in gradina botanica, aveam activitati creative in sala (mate, desen: stiu ca m-au laudat foarte tare cand am desenat o pasarica careia ii mai ramasesera cateva picaturi de apa in cioc si si-a intins gatul sa le inghita, cel putin asta era interpretarea lor) si afara in curte (jucam rolul de pietoni si masinute, care trebuiau sa traverseze/opreasca la verde/rosu; chiar au amenajat semafoare mici si au trasat treceri de pietoni pentru chestia asta...)


Ianis inca nu injura, sper sa nici nu prinda de la taica-su, singurul englezism folosit in sensul asta e "Oh! Shit!" cand se loveste sau mira de ceva

Cu greutatea sintem cam ca Vitamina, 12,5 Kg insa baga dulciuri in el la greu, face urat daca nu-i dai si lui "cocolata" sau "inghetata" sau mai stiu eu ce Sper sa nu le dea jos acum, azi-noapte a facut febra (nu mare, 37,8-38,5), iar astazi a avut 2 scaune moi Ce sa fie? Inca n-am ajuns acasa sa vad "consistenta" scaunelor sa dau verdictul de enterocolita, sper sa fie o forma mai usoara de intoxicatie alimentara "doar". Chiar, D-na Dr. "gen Denisamada" ce parere are?, febra asociata cu diaree, fara voma, greata, crampe abdominale, rosu-n gat...





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Gianina, multa sanatate Micsunicii si de la noi !!!

Ela, sanatate si lui Ianis, sa nu fie nimic grav !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Salut!

Noi suntem ok, am stat mai mult pe la tara, de sambata e si Mimi cu noi, mai avem un pic si plecam inapoi in Strainezia (chiar atunci cand va intalniti voi ).

In ciuda dificultatilor ce ma incearca acum in comunicare, pentru ca stiu ca ati iubit-o si voi, am intrat sa va spun ca Mura a murit.
S-a intamplat in seara-noaptea de Sf. Maria, din cauza unei torsiuni de stomac, capatata cu ocazia emotiei si agitatiei nebune la regasirea cu noi in formula completa: ea, eu, Luca si Mimi, dupa mai bine de un an de zile. Mimi s-a putut bucura de ea, si ea de Mimi, doar pentru cateva ore, insa a fost langa ea pana la sfarsit. Mai multe nu sunt in stare sa spun, stiu ca sunteti alaturi de noi si va multumesc.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
In ciuda dificultatilor ce ma incearca acum in comunicare, pentru ca stiu ca ati iubit-o si voi, am intrat sa va spun ca Mura a murit.


Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Acu ce sa zic cat am fost plecata in deplasari nu am stat cu hartia si cantarul dupa mine ci am mancat cam ce mi-a dat de gura...Si asta se vede. Adica eu imi doream cu ardoare sa ajung la 75. Insa la 78 nici in ruptul capului nu a mai vrut cantarul sa se miste. Si pt ca a coincis cu concediu si ne-sala se simte. In loc sa dau jos inca 3 sa ajung la 75 am pus 3 si am ajung din nou spre disperare la 81.
Dar promit sa imi revizuiesc comportamentul.


Bine ca macar cand te pui pe treaba, se vad efectele, ca eu vad ca nu mai reusesc sa dau jos nimic-nimic.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Salut!

Noi suntem ok, am stat mai mult pe la tara, de sambata e si Mimi cu noi, mai avem un pic si plecam inapoi in Strainezia (chiar atunci cand va intalniti voi ).

In ciuda dificultatilor ce ma incearca acum in comunicare, pentru ca stiu ca ati iubit-o si voi, am intrat sa va spun ca Mura a murit.
S-a intamplat in seara-noaptea de Sf. Maria, din cauza unei torsiuni de stomac, capatata cu ocazia emotiei si agitatiei nebune la regasirea cu noi in formula completa: ea, eu, Luca si Mimi, dupa mai bine de un an de zile. Mimi s-a putut bucura de ea, si ea de Mimi, doar pentru cateva ore, insa a fost langa ea pana la sfarsit. Mai multe nu sunt in stare sa spun, stiu ca sunteti alaturi de noi si va multumesc.

http://www.lucamic.blogspot.com/


Draga mea, nu stiu ce sa spun decit ca imi pare extrem de rau... Ma gindesc la voi

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78
Chiar, D-na Dr. "gen Denisamada" ce parere are?, febra asociata cu diaree, fara voma, greata, crampe abdominale, rosu-n gat...


Pai poate sa fie ceva "gen enterocolita".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Bine ca macar cand te pui pe treaba, se vad efectele, ca eu vad ca nu mai reusesc sa dau jos nimic-nimic.
www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

tu sa mai dai jos?????

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
In ciuda dificultatilor ce ma incearca acum in comunicare, pentru ca stiu ca ati iubit-o si voi, am intrat sa va spun ca Mura a murit.
S-a intamplat in seara-noaptea de Sf. Maria, din cauza unei torsiuni de stomac, capatata cu ocazia emotiei si agitatiei nebune la regasirea cu noi in formula completa: ea, eu, Luca si Mimi, dupa mai bine de un an de zile. Mimi s-a putut bucura de ea, si ea de Mimi, doar pentru cateva ore, insa a fost langa ea pana la sfarsit. Mai multe nu sunt in stare sa spun, stiu ca sunteti alaturi de noi si va multumesc.




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput