Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***339***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Uf, se pare ca astrele nu tin cu mine sa mai tin dieta...Am inceput de ieri brusc si instantaneu, asa cum am inceput si in ianuarie, din nou disociatul. Ei, na...ca azi vine sefa bucuroasa ca si-a cumparat apartament. Si alaturat ne-a servit cu o placinta cu branza...Ptiu...ghinion curat zic...dar puteam refuza femeia. Noroc ca azi is la zi de lactate si am considerat ca palcinta fiind cu branza ma incadrez.
Oricum sapt viitoare sunt plecata la un seminar deci...adio dieta.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ce scor ai, floric? poate ca esti aproape de target si de-asta nu mai esti asa motivata... oricum ai tinut destule luni, daca tin bine minte ai inceput i februarie, poate ca e destul? fii atenta numai sa nu dai in patima mincarii, acu ca iesi din dieta... ca ai sa pui kilele la loc cu o viteza supersonica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Uf, se pare ca astrele nu tin cu mine sa mai tin dieta...Am inceput de ieri brusc si instantaneu, asa cum am inceput si in ianuarie, din nou disociatul. Ei, na...ca azi vine sefa bucuroasa ca si-a cumparat apartament. Si alaturat ne-a servit cu o placinta cu branza...Ptiu...ghinion curat zic...dar puteam refuza femeia. Noroc ca azi is la zi de lactate si am considerat ca palcinta fiind cu branza ma incadrez.
Oricum sapt viitoare sunt plecata la un seminar deci...adio dieta.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Io as baga placinta la ziua aia cu carbohidratii. dar acu' nu e foc! mai stai si tu vreo 2 ore pana la urmatoarea masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Chato...eu anunt cu tamtam mare DOAR cand incep nu si cand calc stramb

Acu ce sa zic cat am fost plecata in deplasari nu am stat cu hartia si cantarul dupa mine ci am mancat cam ce mi-a dat de gura...Si asta se vede. Adica eu imi doream cu ardoare sa ajung la 75. Insa la 78 nici in ruptul capului nu a mai vrut cantarul sa se miste. Si pt ca a coincis cu concediu si ne-sala se simte. In loc sa dau jos inca 3 sa ajung la 75 am pus 3 si am ajung din nou spre disperare la 81.
Dar promit sa imi revizuiesc comportamentul.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Adrisimo, unde ati stat in Cheia? Ma intereseaza si pe mine de o iesire. Ai ceva, link?

Sapt viitoare plec o sapt la Lepsa la un seminar-intalnire. Ca in vara asta nu m-am plimbat de mult...La serv nici nu am avut timp de mobilizare, tot asteptam urmatoarea deplasare. s-ar putea sa ma obisnuiesc ducace. De miercuri imi chem si "vanilia" la Lepsa sa mai facem un miniconcediu. Sper sa se poata.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

tufete, va spun un secret...am devenit hackeritza...
Daca va spun cat am muncit ieri si azi sa ii fac internet colegei mele...Nici eu ma credeam atat de desteapta. Zau ca nu sunt dar din dorinta de a avea si ea sarmana m-am descurcat. Bine ca am avut si profesori buni - colegii de la Galati. Ce mi-e dor de ei, of...de traiul bun de acolo, de ce fel ne dezvoltam "furand" unul de la altul diverse de ale vietii... Of ce dor imi e........

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Adrisimo, unde ati stat in Cheia? Ma intereseaza si pe mine de o iesire. Ai ceva, link?

http://www.casa-ardeleana.ro/
edit: la fata locului gasesti mult mai multe si frumoase insa nu stiu in ce masura gasesti pe loc cazare fara rezervare, poti incerca la casa genoveva, romana, la gainusa, la casa cu har, la rosa, medina astea imi aduc aminte acum, incearca sa gasesti la distanta de dn1a.pensiunea unde am stat noi e ferita de zgomotul strazii


Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Multumesc, Simona

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Salutare de la mare departare!

De la gradi si eu am amintiri faine, "tovarasele" au insistat sa fiu adusa inainte de vreme, fiindca nu mai aveam rabdare. Sor'mea a plans nush cat cand a ajuns la gradi; io, in schimb, cand ma duceam s-o iau - era d-aia cu program scurt - nu ma mai dadeam plecata. Cand aveam 2 ani jumate am nimerit la sor'mea la serbare. Si - zic ai mei - daca am vazut ca e rost de spus poezii pe scena, m-am bagat si eu in seama, cu o poezie luuunga (deci eu la varsta lu' Chiti stiam poezii, hahaha, cica de vreo 100 de versuri... ma rog, cred ca exagereaza si ai mei). Si daca-au vazut tovarasele ca nu ma dau plecata de pe "scena", m-au admis la 2 ani jumate. Dupa ce a terminat sor'mea gradi, am ajuns "comandant de shoimi ai patriei" si Revolutia m-a prins in functie. Si acum mai fac misto ai mei de mine ca-s activist de partid Dupa revolutie, bunica-miu a facut o gluma proasta, mi-a zis ca pe activisti ii impusca acum, asa ca sa bag capul la cutie. Si io, ce-mi da prin cap? Iau pozele cu mine in uniforma aia oribila, portocalie, si le tai cu foarfeca. M-a prins tata cand le taiam si plangeam ca mi-e frica sa nu ma impuste revolutionarii .

Aveam o prietena cu care faceam numai tampenii,cand ne-au dat la scoala, au avut grija sa fim in clase diferite Aveam o jucarie pe care n-o dadeam la nimeni, o veverita de plastic. Pedeapsa pt mine era confiscarea veveritei. Imi placeau tovarasele, pe una stiu ca o chema Gaina Victoria si exact asa o strigam, "tovarasa Gaina Victoria" Inainte de Revolutie, in fiecare dimineata trebuia sa cantam imnul cu fata la portretul lui Ceasca. Am invatat o gramada de poezii patriotice, la prima serbare cu Mos Craciun, in loc sa ii zic Mosului un colind, i-am spus o poezie cu 'tovarasii'.

Dupa ce a plecat sor'mea la scoala, in '89, am ramas shefa - mai intai comandant de soimi, cum zisei, apoi un soi de shefa neoficiala, dar educatoarele ma asigurau ca tot shefa raman, ma suparasem tare-tare ca pierdusem titlul. Pentru ultima serbare am invatat "Mama" de G. Cosbuc (poezie din manualul de a V-a) si educatoarele mi-au tinut un speech, ca le pare rau ca pleaca un copil atat de destept si imi urau - mie, da, mie - succes pe mai departe.

Amintirile sunt faine - aveam 2 baieti cu care flirtam, bine, flirtam cu palmele peste ochi, nu cu nyunyu, ca Ilinca , aveam gasca mea de prietene, cand a aparut o tipa mai desteapta ca mine am fost f suparata, m-am bucurat cand s-a mutat la alta gradi , imi amintesc dulapul cu creioane - muuulte si colorate, era o bucurie cand se deschidea - si camera "pentru grupa mare", unde erau si papusi frumoase, cand eram la grupa mica sau mijlocie asta era recompensa pt copiii cuminti, o vizita la "camera cu papusi".

A fost frumos fiindca eram dispusa sa fie frumos. Judecand acum, era de fapt primul nivel de indobitocire, in linia trasata de partid. Dar educatoarele, fiind destul de binevoitoare si dragute, si copiii, inocenti, am sarit peste. A fost bine, dar putea sa fie ingrozitor de rau!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dupa mesajul asta kilometric, unul mai scurt, cu starea natiunii.

Sunt la socri. Luni soacra-mea o chicat pi jos si si-a rupt mana.

CHATO, trenurile s-au mai innoit, si eu a trebuit sa duc gansacul la WC - am mers 7 ore, da? -, n-a fost chip sa faca in pampers. Ori cobori in vreo gara si o pui la un copac - pericol sa nu plece trenul -, ori o duci la buda. Nu mai sunt asa jegoase, mai ales in intercity. Dar drumul Buc-BV e cam 2-2,5h, daca face inainte de tren si dupa, cand coborati, poate nu mai e nevoie. Iar in restul drumului, o sa fiti cu masina, poate opri soferul daca e nevoie. Stiu ca n-ai mobil, dar daca te aduce cineva la gara - mama, tata, frati, bunici - dai un tzar cand pleci, anunti la ce ora ar tb sa vina trenul si te asteapta cineva in gara.

Sa-mi lasi, te rog, un ceva de contact din Ro pe PM.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput