Strugurasi S-O 11-BRAVO MARRYAN ... (100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lore, plimbari pe jos, mai lungi. masaj pe sfarcuri ( le formezi pt bb dar provoaca si contractii)

Pana la cate sapt ai luat utrogestan?

Oana 34+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Neatsa, fetelor!

Si eu sunt treaza de la ora 4 si nu a fost chip sa mai adorm
Nu imi mai gasesc nici o pozitie comoda ptr somn. Am incercat si sa dorm sprijinita de perne, la unghi de 45grade, dar degeaba. Nu s-a lipit somnul de mine Incerc sa privesc partea buna a situatiei, ca dupa ce nasc voi dormi ceva mai mult decat in timpul sarcinii. Stiu ca sunt ciudat, dar asa a fost si la prima sarcina. Dupa ce am nascut am dormit mai bine decat in timpul sarcinii, cand daca prindeam o ora jumate legat eram fericita, dupa ce am nascut dormeam si 2 ore legat

V-am pregatit frappe decof/cu cof cu inghetata si suc proaspat de grefe
Tb sa plec la serviciu si va mai citesc/scriu de acolo!



33+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

ah, sa nu uit

Hai Marryan




Te asteptam cu vesti bune si poze cu bebe



33+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
AZi schimbare de saptamana .............am intrat si eu in saptamana 38.
Seidana raportez 14,6 kg. Am luat o gramada saptamana asta.
Maine plec la cta.
Marryan ma gandesc la tine.

37+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 8 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Nu lucrez in sistemul medical
Si ma bucur ca am apucat sa precizez asta



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 29+ cu


Nu ma refeream neaparat la cadru medical de orice fel, fie si in farmacie, cadru universitar sau ceva cu trimitere la medicina ( gen masaje, acupunctura.. etc)...
Te apreciez f mult pt cate stii

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MAi intai neatza si apoi raspundem...

DECI ... in mod CERT pierd DOPUL .. nu tot odata insa si de dimineata am gasit 2 bobite (cam cat bobul mai mic de porum, sambure de mar) de 2 chestii super gelatinoase si maronii portocalii exact ca in filmuletul DIDIANEI
Deci cat mai am? teoretic 10 zile.. practic? depinde de siecs?
Azi ma simt mai obosita, fara vlaga , imi e cam rau si ma doare ceva dar nu stiu ce , spate, oase...

SI inca o data HAI MARRYAN !!!!


38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

neatza
fetelor va rog din suflet, dat-mi si mie formula de calcul a greutatii in functie de masuratori.. vreau sa stiu si eu cat are bebe.. chiar nu o stie nimeni? parca am vazut-o undeva in paginile din zilele trecute, dar nu mai stiu exact unde :(

35+ cu Albert si mami de Andy 3 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

buna seara, fetelor...sau buna dimineata
am intrat si eu sa bag niste motate pentru marryan care intra la ceza maine


Hai Marryan!!!Hai printesa de Marryan!!

Hayat si Jade inca un picut de rabdare si stat cumintele in pat si o sa va tineti comorile in brate! Mai aveti atat de putin! Totul va fi bine in final, sunteti niste viitoare mamici extraordinare
Sei, din cate am citit, mai ai si tu ff putin si ti se indeplineste cea mai fierbinte dorinta, aceea de a iti tine bebelina mult asteptata in brate parca vad ca tu si Natalia veti naste cam in acelasi timp

33+ cu Maria-Alexandra


Mikka si eu presimt ca ma tine Nati de mana... mai impinge de 2 ori mai vine sa vada ce fac ( doar stim cata stare are.. )
Oricum ea a pierdut dopul de o saptamana deja...

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Hop si io...zombi de somn

mikka, mai ai putin si dau gradul.Iti tinem pumnii stransi si fara stres da?

Lore, vrei sa nasti natural?Pai daca treci de 40 s cred ca o sa-ti induca nasterea

Camady, iar la mare te asteptam cu vesti bune.O sa ai net?

Sei am uitat sa-ti spun ca am tot 19,5 Kg.Dar lasa tabelul asa ca eu am incheiat saptamana 36 si acum sunt in 37.Luni raportez numarul de Kg pentru saptamana 37.


Am primit un geamantan de haine de la o vara.De la rochite pana la geci de iarna si blugi.Le-am spalat si acum merg sa le calc.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 37+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LAI... felicitari pt 37 s... da de ce iti provoaca nasterea la 39? la ni te lasa cam pana la 42... imi scapa mie ceva?

Ionela
... si mie imi place sa ma informez.. insa tu esti f informata, si nu asa cum iti ofera goagalu informatii.. ci informatii de calitate , pertinente...
Harnicie mica ce esti tu....

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput