Strugurasi S-O 11-BRAVO MARRYAN ... (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Inutsa, daca doctorul e multumit de cum se dezvolta bebe, nu trebuie sa iti faci griji cu greutatea ta. Si eu mi-am facut, si doctorul meu tot asa mi-a zis, daca el il masoara pe bebe si vede ca e in grafic, atunci n-are nici o treaba cu greutatea mea. Greutatea mamei nu este neaparat corelata cu greutatea lui bebe. Se poate ca bebe sa-si ia tot ce are nevoie din rezervele mamei, fara sa fie nevoie ca mama sa ia mult in greutate. Doctorul mi-a zis mereu in nici un caz sa nu ma apuc sa mananc cu nemiluita tot ce gasesc mai caloric doar ca sa ma ingras mai mult, ci sa continui sa mananc sanatos si bebe o sa fie bine.



Lai 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare! Mai e vreun huhurez pe aici? Eu nu pot sa dorm si pace!

In primul rand






Hai Maryyan - nastere usoara, recuperare rapida si mult laptic! Sa ai o bebelina sanatoasa, papacioasa, vesela si fara colici!

Jade si Hayat - la DD sa va tina cat mai mult bebelusii in burtica!!!

Sei - tu chiar exagerezi...si eu gatesc, alerg dupa fete, le duc incoace incolo, dar nu spal covoare...mut mobila, etc.

Si pentru ca tot v-a dat Sei Info despre mine ...am venit la confesional Sambata si Duminica am umblat teleleu pe la bai sarate, la Cojocna. Sambata m-am intalnit la bai cu Creola si am sporovait o gramada. Sa n-o credeti cand mai spune ca e grasa si bla bla - arata foarte bine, e inalta su are o burticuta draguta.

De Sf Maria am stat cumintei prin cluj, deoarece eram umflata ca un cimpoi si nu mi-a mai venit sa merg pe nicaieri...am iesit la un restaurant cu fetele, deoarece Ana care e si Maria isi dorea sa manance de ziua ei supa de fasole in paine si n-am putut decat sa-i respect pofta fetei...nu de alta dar si eu aveam pofta

Azi - zi de pedichiura si deoarece azi noapte am avut contractii multe dese si dureroase am zis sa merg pana la Stanca sa vad ce-i cu mine, nasc sau nu...ei bine fetelor...a fost ORIPILANT...m-au pus sa ma asez in sala de consultatii de langa sala de nasteri,pe masa de consultatii pe un cearsaf vadit refolosit...m-am strapezit toata...apoi mergem la monitorizare, o ridica pe o doamna in travaliu, in fundul gol de pe o aleza de cauciuc, care ramane umeda si ma pofteste elegant sa ma asez...anyway m-am asezat intr-o dunga de fraiera ce-am fost, ca trebuia sa ii zic vreo doua, asa ca de la cadru medical la cadru medical...apoi am fugit acasa si am sarit sub dus cum am intrat. Am mers la medic bou si m-am intors vaca, si pe deasupra si jegoasaMaine dimineata am programare la clinica particulara si sper sa aflu mai multe despre mine si bb.

M-am intalnit apoi cu o amica, care va naste tot la Stanca si care a primit lista cu cele necesare nasterii: vata, ace de sutura, ata chirurgicala, manusi sterile...etc

Noroc ca seara s-a incheiat frumos - am fost la un super concert de jazz...MINUNAT!!! Aici sunt Zilele culturale maghiare clujene si sunt tot felul de concerte...cel de azi m-a impresionat...mi-a placut la maxim. Niste mosuleti super talentati din Ungaria...m-au facut sa uit de tot si toate si au cantat o multime de melodii f faine ex: "What a wonderful world" "Bona sera signorina" in varianta jazz

Azi intru in 40 Vreau sa nasc odata! Vreau sa fie sanatoasa si sa iasa leu! Am zis si hop si-o contractie

Natalia - mami de Stefania-Irina 26.12.2007 - Ana iubita 04.02.2005 si 38+ sapt cu
Poze: http://community.webshots.com/user/natalias103
http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

A mai venit un huhurez...si mie imi e o ciuda ca nu pot dormi(m-am culcat la 12 jumate in ideea de ma trezi cat mai tarziu si iata-ma...fresh,iar maine peste zi zoombie)

Maryann,nastere usoara si refacere grabnica iti doresc...mai ai cateva ore pana la marea intalnire cu printesa!Asteptam vesti bune despre voi!

Mikka 11 parerea mea e ca ar trebui sa te deconectezi un pic de la invatat si sa te ocupi un pic de tine si de bagaj ca sa nu mai ai un strs in plus ,in caz de ceva (macar cateva zile...dupa sa revii si sa mergi la examene ,daca tot ti-ai petrecut vara invatand).Mult succes in toate!

IonelaMaria esti intr-adevar f documentata si eu ma gandeam ca lucrezi in sistemul medical.In legatura cu cat stii ...<Cu cat stii mai mult,cu atat iti dai seama ca stii mai putin> (G> Calinescu)

Idanuca bine ai venit !Deci toate clujencele din aceasta odisee var naste la Stanca...aaaaa,mai putin Darisa (ea parca zicea ca sarcina ii este urmarita de Butnariu sau Ona).Tu cu cine vei naste?

Intru si eu in confesional:Si eu umblu teleleu(vorba Seidanei) ,cand la Cojocna,cand la strand,cand la Felix...acum ca am musafiri vrem sa ajungem si la Turda (salina,ranch-ul pentru copii,poate chiar bai)

Natalia ai o familie foarte frumoasa!Ma bucur ca ne-am intalint si am putut povesti mai multe...imi pare rau pentru experienta neplacuta avuta chiar in spitalul unde ar trebui sa ne aducem comorile pe lume...
DEci pana la urma Ana a papat ciorbita de fasole in paine ...yammi...
Iti doresc sa ti se indeplineasca visul si sa nasti o leuta nu o fecioara!Scoatem si pentru tine

la toate si o zi minunata!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Hop si io Au inceput emotiile fetele, cel putin la mine si de aceea nu pot sa dorm.




Maryyan, nastere usoara si refacere rapida



Hai bebe de Maryyan





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 37+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza,

am intrat si eu in clubul insomniacelor! . Am dormit de la 12 pana la 5 cand vecinii de sus au facut niste zgomote care m-au trezit, aveam impresia ca a intrat cineva la noi in casa. Nici gand sa mai adorm dupa! :( :( :(

Michella - serios, facem gasca si mergem la slabit si reshape-uit! Am zis!

Referitor la unghiile ojate, intr-adevar, stiam si eu ca este bine sa se vada culoarea lor ( naturala), in caz ca e ceva in neregula se coloreaza in vinetiu. Iar ref la unghiile cu gel, a fost in urma cu vreo 2 luni un reportaj pe Pro, parca, in care explicau ca sub acele unghii se strang f multi microbi, uneori, in timp ei ataca si unghia si tesutul de dedesubt. Deci nu e tocmai bine-venit pt bebe.

Ma duc sa ma bag in pat la loc, poate adorm pana spre veun 12

Pupici!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

34+ cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Neata !

Nu am inchis un ochi toata noaptea la 1 am inchis tv,computer si m-am foit pana acum cand pe stanga cand pe dreapta

Doctorul imi recomandase niste pastilute de dormit,am luat aseara una credeam ca voi dormi bustean,dar pe naiba nu si-au facut nici un efect sunt atat de fresh ,dar nervoasa in acelasi timp si simt ca mi-am pierdut rabdarea

Sotul a plecat la servici si sunt ca un zombi prin casa.

Am facut aseara un dush excelent,am baut si lapte caldut cu miere si nimiiiccccccccccc .....sunt disperataaaaaaaaaaaaaaa



Marryam ,tinem pumnii sa fie totul bine



Ma bag la un film

33+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hai marryan

seidana, ai mai vb cu jade? am sunat-o ieri si n-a raspuns.

oana am iesit din butoi. sunt doar ceva mai ocupata.

abia reusesc sa adorm.
intepenesc pe stanga. ma dor oasele de mor peste tot. pe dreapta nu pot sta niciun minut ca face imediat bibi scandal. mai nou juma de noapte o dorm in fund...

azi la 5 merg si eu la eco... dupa 6 sapt. am niste emotii...

33+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Bafta May la doctor
Sa intri sa ne scrii cum a fost si ce face bebelina

33+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

eu azi m am trezit cu fundul in sus...aseara am avut vreo 2 contractii care mi au tras de fibrom intr un mare fel si am experimentat niste junghiuri cu senzatie de arsura si usturime...ma rog...ma lasa senzatia dupa 1 minut dar e groaznic...

problema 2. Nu mai pot dormi pe stanga...tot din cauza fibromului care e pe dreapta.se duce burta la vale pe stanga si trage de el...e f aiurea. chiar...voi cand stati pe o parte nu vi se duce burta la vale?! Si cand va mutati pe partea cealalta nu aveti senzatia ca va ramane burta in urma? La mine chestia asta se simte din ce in ce mai mult pe masura ce creste bb. cand ma intorc tre sa imi sustin burtoiul cu mana...

may, ma bucur ca ai ars butoiul!

Am apucat sa ma uit la primul filmulet cu taierea cordonului ombilical si chiar am sa arunc o intrebare cu privire la momentul taierii lui. sunt curioasa ce raspuns o sa primesc...

ma duc sa imi iau o tensiune sa vad cum mai stau.

Oana 34+ cu Maria Ecaterina

Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

neata fetelor ... o fi fost ceva in aer ca nici eu nu prea m-am inteles cu Mos Ene asta-noapte. ma chinuie gandul ca voi trece de 40 sapt, ca de acolo va fi mai grea nasterea naturala, ca voi ajunge sa imi fie indusa - poate cantitatile semi-industriale de Utrogestan si Ginypral si-au facut atat de bine treaba inca o sa imi fie intarziata nastere. ma tot gandesc ce sa fac ca sa contribui la declansarea nasterii, dar sa nu dauneze - sexul iese din discutie pt ca in momentul asta imi pare ceva imposibil, urcatul scarilor mi se pare o solutie cam radicala, extra-solicitanta, despre ceaiul de frunze de zmeur ce parere aveti? ufffffff !

era sa uit ...... MARRYAN multa bafta, nastere usoara, sanatate la bebica si laptic pe saturate !!!




Lori 38+ fericita cu Mara

Mergi la inceput