StrugurasiS-O 11-BV Andreea,HAI Caty, Marryan (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Cred ca am scris in acelasi timp

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Sei, daca nu-s regulate poate dura mult. Oricum devin sesizabil dureroase cand e "pe bune". Normal mergem la spital cand sunt regulate contractiile. Dar trebuie urmarite cu atentie semnele: bebe sa miste asa cum ne-a invatat, eventuale scurgeri.... si sgtarea fiecareia dintre noi. Si instinctul e important, zic eu... adica daca simti ca nu e cazul.... mai stai..... daca iti e teama... suni medicul si vezi ce faceti


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lalic...
ce tare baiat la mol( sau mall?) ca a meu ar merge cu drag la mol, dar niciodata la mall , adik mai nou ii place sa cumpere tot felu de kk tyri, si sa strice banii... nush ce are , de il trimit dupa paine vine cu o punga de prostii si cardu gol, dar nimik de mancare k lumea.. de la berea cea mai scumpa ( care evident o aruncam ) , la salam de 130 lei kg, somon fume, lapte cu banane, 10 feluri de silicoane de masina .. etc.... da vine fara paine..

eu frape as face asa:
inka ( dac e fara cofeina), lapte , apa, cateva cuburi cu gheata , inghetata, zahar, putina scortisoara, ev toping de cioco si frisca.. inka frecata cu zahar, gheata cu laptele( apa) si inghetata puse in blender, apoi amestecate cu inka, adaugare frisca toping... inghe zic eu de vanilie...

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Sei, daca nu-s regulate poate dura mult. Oricum devin sesizabil dureroase cand e "pe bune". Normal mergem la spital cand sunt regulate contractiile. Dar trebuie urmarite cu atentie semnele: bebe sa miste asa cum ne-a invatat, eventuale scurgeri.... si sgtarea fiecareia dintre noi. Si instinctul e important, zic eu... adica daca simti ca nu e cazul.... mai stai..... daca iti e teama... suni medicul si vezi ce faceti


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 29+ cu




bebe tare miscacioasa, contractii mai rare dar inca prezente minim 5-6 pe ora... sentiment ca inca nu

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

LenaC, felicitari si ptr certificare si ptr schimbare de semnatura

Daca a mai ramas ceva de baut ma bag si eu la ceva racoros




33+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +



Kora, o limonada cu miere si menta proaspata ?

Sei, multumesc pentru hint, poate intra Lore si imi povesteste, sau reluam subiectul dupa nastere... o sa fiu si eu documentata atunci




Lena - 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Sei, ce emotii am. Timen pumnii pentru ce si cum vrei tu sa fie!

Ma bucur ca esti bineElly Mi-ai dat ceva emotii, ma pregateam sa sun si marti sa-l intreb pe epu de tine.

Fetele cu experienta, cum imi dau seama daca membranele se rup partial?





36+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Eu nu stiu decat de mall, am scis gresit, nu stiam ca este si mol

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea nu nasc ! exclamare//... nu mai avea emotii

cand se rup membranele curge lichid multisor, transparent, fara miros , apos, suficient sa te uzi...de la fete stiu asta

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t

Sei, ce emotii am. Timen pumnii pentru ce si cum vrei tu sa fie!

Ma bucur ca esti bineElly Mi-ai dat ceva emotii, ma pregateam sa sun si marti sa-l intreb pe epu de tine.

Fetele cu experienta, cum imi dau seama daca membranele se rup partial?





36+ Doamne iti multumim!




Curge lichid, dar nu in cantitati mari. Poti pierde cate putin lichid , cateva picaturi, linguri... Ideea e ca se tot uda slipul. Il schimbi si iar se uda si nu se oporeste. Cand se rup serios faci balta ca-n filme


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Stiu SEI ca ai emotii si sper sa vina BB cand esti tu mai pregatita
Si stiu si asta cu recomandatu fara cap.Mie mi-a dat dr. de familie sa fac testu hiv si VDRL-ul si nu mi-a dat sa fac toxo, CMV sau listerioza, nici macar calcemia..Acuma eu inteleg ca ea nu are de unde sa stie ca noi nu am schimbat partenerii, si ca testele astea trebuie facute, dar totusi, putea sa imi dea sa fac alte analize mai importante, ca eu zic ca as stii daca Doamne Fereste as avea SIDA, nu?

32+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput