StrugurasiS-O 11-BV Andreea,HAI Caty, Marryan (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Se duce o blonda la ginecolog:
Dupa ce o controleaza doctorul zice:
-Vai da' nespalata mai esti!!!Data viitoare cand vii sa te speli in vagin.
Blonda:
-Daca nu am vagin pot sa ma spal in lighean?

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Didiana, mie nu mi-a zis dr nimic de antitetanos, nici la prima sarcina nici acum. Din ce stiu, vaccinul asta se recomanda celor care locuiesc la tara, ptr ca acolo riscurile sunt crescute. Eu personal nu-l fac.

Alayna, si eu am aceleasi probleme, vad ca suntem in aceeasi saptamana de sarcina (parca si dpn-ul era acelasi: 2oct). Inteleg ca e normal in perioada asta sa se inrautateasca probleme cu somnul (eu oricum sufar de insomnie de sarcina, la fel a fost si prima data), sa avem probleme cu respiratia, cu greturile - eu azi toata ziua am mancat 3 rosii cu 2lg de salata de vinete si in rest am baut apa. Mi-e si teama sa mai mananc mai mult ptr ca vars aproape tot. Si ma simt lihnita de foame
Cat despre intors, nu se mai intoarce cu capul in sus la varsta asta. Era funduletul, ca si miscaciosul meu face la fel. Se propteste cu picioarele in stanga si-si scoate funduletul la inaintare Al meu e cu capul in jos de vreo luna

Nanna, si Iasmina suna tare frumos, mai exotic Si numele o sa-l asociezi cu fata ta si o sa ti se para minunat Patut nu am gasit. O sa vad ce au si la mothercare - parca e si in Mall Vitan, nu? Cand mergem saptamana viitoare la un frappe la starbucks trecem si pe la mothercare. Parca e la subsol, nu? Pe unde venim noi cand parcam masina (si uit de fiecare data sa iau tichetul din masina sa nu ne mai intoarcem sa platim)

Sei, sezi mumos si nu naste inca, nu-i strica algoritmul sotului tau

Pfff...am iar o durere de cap ingrozitoare. O fi si de la oboseala. Si ma doare mijlocul de nu stiu pe care parte sa mai stau.

Ma bag si eu la ca Iannis nu a dormit azi deloc, a fost tare energic, iar acum a picat la somn de vreo juma de ora ca un erou Sper sa nu ne dea trezirea la ora 5 dim , mai ales ca maine e liber si stam acasa.

Va pup si o seara buna in continuare!




33+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Fetele mi s-a pus o pofta teribila de nes frappe decofeinizat, a v-am auzit pe voi, da n-am baut niciodataAm cautat pe net da nu gasesc, unde se gaseste? si de la ce firma?

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

La Starbucks, gata preparat:)

Sau vezi ness fara cofeina (nu mai tin minte de la ce firma) si-l prepari singura: 1-2lg de ness, zahar dupa gust, 1 Lg de apa. Le freci bine cu lingurita pana se face o crema, sau cu aparatul de frappe tot asa pana se face o crema, apoi torni apa cat ptr un pahar de 200ml, si inghetata -dupa gust. Daca nu ai inghetata poti sa pui niste lapte- dupa gust.


Yammi-yammi!

Citat:
citat din mesajul lui lalic

Fetele mi s-a pus o pofta teribila de nes frappe decofeinizat, a v-am auzit pe voi, da n-am baut niciodataAm cautat pe net da nu gasesc, unde se gaseste? si de la ce firma?

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne


33+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

moaaamaaa eu n-am mai vazut-o pe Seidana asa suparata cum e cand ii zici ca poate naste.Te pupam SEI si nu mai fii sup ca totul o sa fie bine

32+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

In legatura cu vaccinul, nici eu chiar nu l-as face, mai ales ca nu l-am facut nici la prima sarcina, si chiar nu mi-a zis nimeni ca trebuie sa il fac.Dar o sa-l intreb pe dr. cand merg la control.Desi totusi nici sa-l intreb n-as vrea, ca sa nu imi zica ca trebuie facut.Mi-e teama totusi de efectele pe termen lung asupra copilului..

32+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

moaaamaaa eu n-am mai vazut-o pe Seidana asa suparata cum e cand ii zici ca poate naste.Te pupam SEI si nu mai fii sup ca totul o sa fie bine

32+ si mamica fericita de 3+ anisori


mai nu sunt suparata... sunt speriata si emotionata , si confuza si , si... intelegi tu...

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

La Starbucks, gata preparat:)

Sau vezi ness fara cofeina (nu mai tin minte de la ce firma) si-l prepari singura: 1-2lg de ness, zahar dupa gust, 1 Lg de apa. Le freci bine cu lingurita pana se face o crema, sau cu aparatul de frappe tot asa pana se face o crema, apoi torni apa cat ptr un pahar de 200ml, si inghetata -dupa gust. Daca nu ai inghetata poti sa pui niste lapte- dupa gust.


Yammi-yammi!


Citat:
citat din mesajul lui lalic

Fetele mi s-a pus o pofta teribila de nes frappe decofeinizat, a v-am auzit pe voi, da n-am baut niciodataAm cautat pe net da nu gasesc, unde se gaseste? si de la ce firma?

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne


33+ cu DPN 02.10.2011 si mamica de 2 ani +




Daca ar fi Starbucks asta la mine in curtece bine ar fi da o sa comanand la o terasa ca merg la suceava miercuri


deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

stii cum e didi si cu vaccinul..? unii recomanda lucruri asa sa recomande ceva... de ex acu imi zicea Natalia de analizele pt streptococ, mie nu mi-a zos dr nimik, si era important.. dar a zis sa fac examen de urina, care na unde era asa imp?

38+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

E ziua lui ficiormiu si vrea la molcui sa-i semene mititelu daca nu lui masa, parca l-am facut la mol

Sei nu mai zici nimik? Doar n-ai plecat........acus scoatem motatele

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput