Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

mirelush stiu cum e la voi, dar eu nu mai stiu ce sa mananc.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

of Carmen , saracul pui. Nu e de la dinti mai, asta e mit. Probabil ca e de la dinti in sensul ca a bagat mana ff des in gurita. Alapteaza-l cat de des vrea, sa fie hidratat, smecta e f bun, poate il pacaleste s-o ia. Sanatate!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Sal!
Am ajuns azi-noapte acasa. Acu des-bagajesc si spaaaal. Si mincare si stiti voi cite altele. In pplus, nema net, tot de pe tel...

Mirela, venii maica, dar du-te, de ieri a inceput un festival rock bestial... Eu l-am ratat.

Carmen, nu e joaca. Du-l la medic.

Cu sterilizarea...are si ea rostul ei la biberoanele de lapte, acum e vara si gastro in floare. Eu n-am ce steriliza, hi, hi, dar zic. Spal jucariile des, f des, de teama pisicii si de asemenea a resturilor de mincare daca se intimpla, sunt f periculoase.
Pup, cind imi soseste net-ul revin c-un mesaj lung si poze (una cu mine la zoo din Dumbrava Sibiului, ride sotul, zice ca la ce specimen sunt toata lumea va crede ca-s in interiorul tarcului...)

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

buna fetele

Carmen eu ii dai lu nati hidrasec de 3 ori p zi cate un pliculet in putina apa. nu cred k e de la dinti. pediatra mi-a zisk e mit faza cu febra si diaree...oricum face bine la burtica. sanatate multa si sa se faca maaare si voios

Mirela nu stiu mami cum de mai rezisti.ti-am mai scris eu, eu cu unu si am mom cand imi vine sa plec in lume. dar tu cu 2..

Mada asa e si sotu meu. cum bate un pic vantu sa puna p cap, cum e mai racoare clar bluzita cu maneca lunga sau un scutec sa puna p ea, are grija sa nu fie curent sa nu fie asa sa nu fie p dincolo...e mai rau ca o mama.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MADA, ai PM.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Gabi[/red[ bine ai revenit si spor la dez-bagajeala (o urasc)

Asta ma gandeam eu acum cand stateam cu fata la san: [red]Carmen mergi la dr! pt ca sunt cacari cu febra si fara febra, alea cu febra sunt mai periculaose, oricum mergi la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

bebelu dupa circul de dimineata....au dormit de au rupt Robi 2 ore juma si frasu doarme de 3 ore, astept sa se trezeasca sa iesim afara

gabiv asteptam poze
cu festivalul rock nush ce sa zic ca nu s asa o "melomana" infocata in ale rockului
dar orasul imi place

azi le am dat pt prima data brocoli....in combinatie cu alte legume, nu simplu

o sa le fac intr o zi crema de brocoli.....nush l or manca, ca astia supa lichida n au mancat pana acum, numa piure au halit
dar vad eu cum ii pacalesc
as vrea sa le fac niste paste cu ficat si rosii.....dar la ce puii mei fierb ale paste(stelinii)

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ref la infofolit

aseara le am pus un pulovaras pe ei ca mi s a parut mie ca a fost rece de la ploaia aia....mare greseala, au transpirat bietii de ei de jale, in special Robi
eu i am lasat asa mai golasi
la o adik daca mi s a parut mie ca e prea frig i am acoperit cu ceva
cand plecam cu masina am o sacosa in care i au schimburi si pun si vreo 2 prosoape, o paturica, din astea....si arunc pe ei cate un prosopel
in cap nu le pun nik
la iarna un fes si gata
ieri au avut niste pantalonei pe ei, az sunt iar la cracii goi
noaptea dorm in bulanele goale, fara sosete,acoperiti cu un prosopel
azi noaptea s au foit la un mom dat, era prea cald,am dat drumul la AC vreo ora, s a racorit si au dormit in continuare


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mirelush e bine ca ai tai stau inveliti, Stef daca il invelesc trage de pe el si incepe sa se foiasca pana se trezeste. Nu stiu ce o sa fac cu el la iarna daca nu sta invelit. Sufera de caldura ca tati. Eu dorm invelita cu un cearsaf, iar ei fara nimic.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

merci fetelor ... fug la dr

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput