Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mirela ...si continuarea aici: si Ana urla in tarc, intre 1001 jucarii, vrea in brate, nu vrea sa ma lase sa inghit si eu un iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

nici la baie nu pot sa ma duc
las si usa deschida ca doar o tace ca ma vede..da de unde, urla si mai tare
ieri l am lasat sa urle, poate poate oboseste si adorme singur
mai tare a urlat, se roseste si urla din toti bosogii
abia a adormit dupa ce l am leganat ba in brate ba in scoica
greu frate......imi pica mainile din umeri si el tot dadea din picioare, din maini.......o fi vreun puseu ceva?????
seara tre sa i obosesc maxim ca sa pice lati, ca altfel urla si tre sa i legan in brate si bag de seama ca s au cam invatat


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

gabiv mai sunteti in sibiu?
ma bate gandul sa tragem si noi o plimbare prin sibiu, mai ales ca i un weekend lung
poate ne vedem pe acolo

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Neata si de la noi !
Ca tot va spuneam ca ieri a fost marait toata ziua si cred ca de la dinti...pe la 6 i-am bagat titi in gura ca se foia intr-una, ba cu curu in sus, ba pe burta, ba pe spate...nu vroia deloc ! pana m-a gandit asa cum eram eu adormita sa ii pun mana pe frunte...ardea frate ! statea el si icnea acolo...in loc sa planga sa ma trezeasca de tot ! prima lui febra...avea 38.8 . si facut caca pe el. i-am dat 4 ml de panadol ,l-am schimbat si l-am culcat la loc, l-am pazit...la 10.30 avea 37.8 i-am mai dat o doza de panadol, la 5 min a vomitat cu jet pt prima data !Probabil ca nu prea a asimilat a doua doza de panadol, asa ca i-am pus sosetele cu otet , am vrut sa ii dau banana sa il mai stranga la stomac dar nu a vrut neam. intre timp am mai schimbat 4 pampersi...diaree la greu ! mai si tuseste...ce o avea? dintii?sau o fi racit? daca nu tusea eram 100% ca dunt dintii. nasul nu ii curge...of asa a fost mereu de ziua lui...ba avea colici, ba puseu, acum febra !
mirela,lorich pup bebeii urlatori
relusha ma bucur ca esti mai bine ! si al meu face la fel...cateodata are o mie de treziri de nici nu mai stiu...si cateodata nu se trezeste decat o data.

s-a trezit...am fugit

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Saracutul Andreias...e asa moale...si nu sta treaz mai mult de 10 min...si cand e treaz bodoganeste intr-una...babbababab...e si cam palid. nu vrea sa manance...

La multe lunite bebelusilor Lukas, Yannis,Mihai, Stefan si bebeloiului meu scump Andrei, sa te faci bine repede iubiricul meu frumos,destept si cuminte

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

mirela cum ai luat tu leg cu ala care inchiriaza jucarii ?i-am lasat si eu un mesaj ieri dim si vad ca nici acum nu mi-a rasp

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

La multe lunite ANDREI, YANNIS, LUKAS, MIHAI, STEFAN!
Un pupic special pt Andreiutzul bolnavior.

CARMEN, mie mi-au raspuns repede la mail, n-or fi pe faza (inteleg ca tanti aia are si ea copilas destul de mic...), dar raspund pana la urma, stai fara grija.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Hello fetele.
Pupam sarbatoritii de azi.
Un alt mare pt Andrei sa se faca repede bine.
Raportez o zi ok pana acum, nu mi-a urlat in cap de la 7 intr-una.Acu doarme ca e obosit a ajutat-o pe mami la curatenie ca lui tati ii e rau.
Apropo ce mai mancati bun fetele. Eu m-am saturat de cartofi pana in gat, iar fasole nu am curaj inca. Nu pt Stef cat pt mine. Ca am patit-o urat de tot de la carnea de porc, dupa ce 3-4 luni nu m-am atins de ea.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)
He's a little bit of sunshine, he's a smile to light your days,
he will steal your heart and keep it with his charming little ways-
He's yoar precious baby boy, he's a gift from up above
who will fill your years with laughter and your lives with lots of love.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen...off saracutu andrei, sa nu fie enterocolita
bag de seama ca i vreo epidemie
multi ani puiului tau si din partea mea...si multi ani si la ceilati puiuti sarbatoriti astazi

mama eu i am dat mail
raspund mai greu zilele astea ca e in concediu una din fetele cu blogul, plus ca au si ele copii mici
sigur iti va raspunde

sa i dai lui Andi niste hydrasec, hidrateaza si in acelasi timp si strange la burtica si niste smecta, e nemaipomenita
hydrasecul e 2,5 lei si nu e rau la gust
mai sunt saruri de hidratare de la humana unele s cu gust de banane si unele cu gust de fenicul, astea s cam rele
pup si sanatate

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

laura...mancare? ce e aia?
de o luna nu avem gaze si nici nu o sa avem prea curand

asta e

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput