LMA Raducu si Berti- Delfinasi in sarbatoare (169)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani Anastasia, printeasa mica si probabil foarte bronzata! Sa fi sqnatoasa si fericita toata viata

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

eladea, bravoo

dat jos burta, hihi, asta da intrebare!! ma lupt cu ea si cu raspunsul, inca de la nastere , dar nici nu prea fac nimic sa vad rezultate serioase...

nu mai stiu ce vroiam sa zic, citesc si eu tot asa pe reprize si cand apuc sa raspund nu-mi mai amintesc ce vroiam sa zic . Isa a picat iar lata de somn, nu stiu cum poate dormi atata (aproape 5 ore a dormit la amiaza!!). imi fac griji iar de catel, acum mi se pare ca are ceva la o labuta ca pare mai umflata si o tine intr-o pozitie ciudata, dar m-a lasat sa umblu la ea fara scandal. abia astept sa se faca ziua sa-l iau la puricat, sa vad daca e ceva vizibil care sa-l deranjeze. i-am luat conservele lui preferate cu pui, nu vrea nimic! nici macar lapte , doar apa din cand in cand... of, ce probleme am si eu!


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

La multi ani !!!
Sebastian si Felix
Cristian Alexandru
Raducu


CRISTINA SERBAN- ce bine araaaaaaaati !!!!!!!!!!!! ce copii frumosi ai!! dar tu esti de vis!

RODICA daca toti vecinii spala,atunci e voie la voie ! ca aici nu poate niciunul ,de grija ce ar avea altul sa denunte...
la tunel stam toti in masina,dar cu aerul,ca eu ma sufoc daca il inchid si 5 minute.iar la spalatoria aia cu moneda,iese doar barbatul si vajaie ,iar noi stam in masina .deci e clar ca din ambele locuri plecam cu ea uda:)
Eu as vrea sa am un loc unde sa-mi spal covoarele.fiecare de ce-l doare hahahahaa

Eu am o problema cu masina-
din septembrie trebuie sa duc si sa aduc eu copiii de la gradi,si mi-e din ce in ce mai greu sa reincep sa conduc ,ma simt inutila si incapabila,si ma simt atat de rau acum cand conduc incat aman mereu momentul ...Nu stiu cum sa fac sa-mi depasesc frica,la gandul ca sunt cu copiii in spate intru in panica.imi transpira mainile .Frica a intervenit cand eram in 9 luni gravida cu Andres,si Sofia avea 1 an si 4 luni,si am plecat cu ea cu masina ,am mers la magazin,si inauntru mis-a facut rau,si am iesit imediat,dar am simtit ca lesin ,ca nu mai ajung sa ies,si apoi m-a luat panica daca eu cadeam ce facea Sofia singura?daca mi-o fura cineva?ganduri nebune...daca eram la volan ?asa ca nu m-am mai intors acasa cu masina,m-am dus la niste prieteni si am stat pana a venit tati dupa noi .am condus totusi masina spre casa ..
deci de atunci,de 3 ani si ceva,conduc doar sporadic,si mereu ma simt foarte rau,incomod..
nu stiu cum sa depasesc chestia asta,daca nu imi trece e groaznic sa merg asa zilnic.

mai e cineva asa????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Mama cat am de recuperat...

rodyka, ti-am lasat si pe messenger: ce fel de pasta de ardei vrei sa faci? ardei capia sau ardei iuti? Nu ai specificat. Socrul meu a facut intr-un an CIUSCA, o pasta din ardei iuti, usturoi si rosii, buna pt ciorbe dar iute rau, iar soacra are o reteta de pasta de capia copti, iese criminala la gust dar costisitoare (din vreo 10 kg de capia iti ies 2-3 borcanele). Ce o fi cu cainele? 9 ani nu e o varsta inaintata la catei, nu? Stiu ca traiesc si 15-16 ani.

crispro, copiii lauri_cai i-am vazut in pozele din albumul lor, aveam salvat un link de mai demult, cand pusese lauri_ca si abia acum 2-3 zile am reusit sa vad. Sunt restanta rau la poze , de cand tot ma chinui sa vad si cele cu Bianca si nu mi se arata.

Roxana_Theo, eu sunt crescuta de bunica (eu ii zic mamaie, a fost ca o mama pt mine). Pe 25 mai a implinit 95 de ani, cu vreo 2 sapt. inainte de ziua ei am reusit sa merg la ea sa o vad (e din jud. Vrancea) dar nu mai era lucida, nu sunt sigura ca m-a recunoscut. De atunci tot asa e, cere de mancare, o recunoaste doar pe matusa care o ingrijeste. Ma rog la Dzeu sa nu se mai chinuie... Sanatate bunicutei!

Mai fetelor, m-ati innebunit cu masinile de facut paine... Cat costa una buna? Poate de Craciun primesc si eu una. Am in casa una noname, nu am folosit-o niciodata, am primit-o de casa noua.

crispro, doar aerius v-a dat? Fara creme? Acum ca am citit la tine de ochi rosii... am vazut si la Elise de cateva ori dar dadeam vina ca a stat pe la socri in curent. Ba aveti si creme. Eu scriu pe parcurs ce citesc. Elise are pielea f uscata (xeroza cutanata), noua ne-a recomandat de la Bioderma - Atoderm PP).

paula, ai fost de coma cu VD... Aveti si "ocean" ca orasul e traversat de raul Bistritei.

ramonavlas, unii pediatri chiar recomanda sa scoti copilul afara cand are febra, nu pt mult timp si doar daca e vreme buna (sa nu fie vant, ceata sau sa ploua), cica le face foarte bine putin aer curat. Ideea e sa nu o scoti in colectivitate, ca daca are ceva contagios... Stiu ca voi stati la casa, deci o poti scoate putin prin curte. Sanatate!

coteacsa, zau ca sunt muta, nici nu stiu ce sa zic... putere multa!

lauri_ca, recuperare rapida sotului!

maurice, cred ca e deja tarziu sa-ti raspund. In general se trece pe lapte fara lactoza, mancarurile solide sunt putine: orez, morcov fiert, supa de radacinoase (fara cartof), covrigei sarati, paine prajita, in general uscaciuni, hidratata bine, ceai de menta neindulcit (sau cu glucoza).

ciristina_serban, fricoasa. Pana intr-o zi cand n-ai sa o mai poti opri din mers . Spor la treburi! Pt link scurt faci asa (stergi toate spatiile care le-am lasat ca altfel nu aparea cum trebuie, url imediat dupa [, semnul egal il pui imediat dupa url, ghilimelele imediat dupa egal etc):
[ url = " aici pui link-ul de la album, cu copy/paste " ] text (adica link scurt) [ / url ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Dragaica, si pt tine raspunsul meu e tarziu dat, dar poate iti dau idei pe viitor: eu mai fac mancarica din piept de pui (inabusit cu legume: ceapa, morcov, ardei gras, rosii), rulouri (multa migala: tai pieptul jumate pe lungime, bati, ungi cu mustar si alte mirodenii, pui felii de morcov, telina, ardei, cartof, verdeata, ceva grasime, rulezi, prinzi in scobitori, tavalesti putin prin ulei si bagi la cuptor), supe, ciorba, ciorba cu perisoare din piept de pui, chiftelute. Cam atat imi vine in minte.

senty_mary, bine ai revenit! Asteptam poze.

eladea, eu stiu ca ganglionii se umfla in caz de raceli, infectii. nu stiu...

enik, listuta de pe prima pagina contine subiecte separate de LMA pt delfinasii a caror mamici au fost active. Lui Robert i s-au facut urarile in delfinariu, cauta subiectul din 7 august. Am cautat eu, gasesti de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

racusor, sanatate lui Andrei, sa treaca repede!

enik, acum am vazut ca te-au lamurit si alte fete. Sper sa apuci sa citesti asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Ne pregatim de mers la control la ochi azi. Merg sa ma imbrac.Am dormit ca porcul...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata fete!

noi iar matinali, acu doarme...

racusor, sanatate lui Andreiut...

mersi paula, crissy pt raspunsuri... o sa intreb si medicul acu cand ajungem la Cluj, sa vad ce zice...ca totusi, pb am avut-o la sf lui iulie inceput de august, deja au trecut sa zicem vreo 10 zile...

aelita, sa stii ca si eu sunt in aceeasi oala...si eu va trebui sa ma mobilizez sa conduc masina, incepem gradi in sept. si musai tre sa folosesc masina...n-am mai urcat la volan de cand eram gravi, deci...mi-e frica sa merg cu amandoi in masina...si cu Eric greu m-am urcat la volan, sa merg singura cu el...acu cu doi odata...am niste emotiiii...

no hai sa va detaliez despre ce vorbeam aseara...

eu am slabit 4 kile(sau mai bine)cu dieta Rina(o dieta disociata, destul de permisiva, dar pe care din cand in cand am incalcat-o...) am inceput pe 1 iulie, inclusiv cu impachetari 10 sedinte...apoi am mai facut 3 sedinte de www.esteticabodypro.ro/remodelare-corporala-radiofrecventa.html" target="_blank">radiofrecventa, se face 1 pe saptamana...si abdomene, din cand in cand, dar nu m-am omorat...ce vreau sa zic, este ca si la mine burta era pb...totusi, am ajuns de la 84 cm (masurat peste buric) la 77 cm!!! si oricum abdomenul e mai conturat, nu se vad muschii asa ca pe vremuri, dar e o mare schimbare... incerc inca sa nu-mi fac de cap, ma abtin pt Grecia... adica am renuntat la cioco (totusi in dieta am voie cioco neagra o data la 3 zile), praji (la o ocazie tot pap putin tort), prajeli, combinatii periculoase de alimente, fara cola, zahar,paine putina, mancat f lejer seara daca cumva mi-era foame, no stiti si voi...

cam asta e secretul... si ce e f interesant, e ca desi in ultima vreme nu m-am mai tinut de dieta ca lumea, tot am slabit...

revin!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Stiu ca azi e 11 dar ieri nu am fost pe acasa asa ca urez retroactiv:

LMA Anastasia!

LMA Otilia!

LMA Sebi & Felix!

LMA Radu!

LMA Cristi!

LMA Eric de grety_niku!


crispro, bafta! Sa veniti cu vesti bune (ctrl e pt tine sau Vlad?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata buna si de la noi..

Multumesc pentru aprecierile voaste. Sunteti prea draguteee….: aiotna, aelita- te pupik si mai vreau si eu sa vad poze cu puiutii tai frumosi.
Aelita, de ce nu incerci sa mergi pe distante scurte, fara copii, eventual seara cand e tati acasa, si sa conduci asa de cateva ori pana te simti iar stapana si vezi ca ajungi cu bine acasa. Si trebuie neaparat sa ai incredere ca totul va fi bine. DD ne vegheaza!

Crissy, multumesc pentru lectia cu link-ul scurt. O sa incerc si eu. Pup.

Crispro, success la oftalmolog.

Si ca sa clarific ce am vrut sa spun aseara despre datul burtii jos, fac precizarea ca abdomenele te ajuta la intarirea musculaturii, ca de intarit s-a intarit, dar nu scap de aspectul acela de burta de gravida, pentru ca acolo e si pielea care atarna, si degeaba se intaresc muschii pe dedesubt daca nu intervin si asupra pielii care odata s-a intins maxim…
Eladeea, multumim pentru ca ai impartasit "secretul" cu noi.

Va pup acum ca ma trage riana de haine si plange.. nu, de fapt urlaa de nervi ce are ca nu vin. pup. byee...

Mergi la inceput