LMA Tudor-Delfinasi in straie de sarbatoare (167)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

rubia, Facem galerie, sa dea DD sa fie cu rezultat!

bumblebee, cum ati petrecut? Eu nu pot coace ardei/vinete pe plita, la gratar nu ma bag, nu vreau sa-i fur meseria lui barbata'miu.

pt sfaturile cu laptele. Sa vedem daca gasim Humana de noapte.

puiutz, nu cred sa fie probleme ca-i dai 2 formule diferite. Ii bagi treptat a doua formula seara, celalalt il dai dimineata.

bamboletta, deci pune mana pe carte si citeste . Ieri am descoperit si eu ca pot usca fructe la cuptorul meu, ca il pot programa sa se inchida singur si il am de 4 ani

crispro, mama dar ce ore de trezire aveti si voi...

Si a mea e treaza de la 6.30, acum e cu tat'su, a facut kk dupa ce a papat lapticul si pana am schimbat-o i-a sarit somnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

paula, mai pune te rog link la pensiunea de la Eforie unde ati fost voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata..sunt treaza de la 6, ca asa a binevoit maria sa Mihai
am beut cafeaua, hranit copchil mare, sot..mi-e somn..da ma iau si ma duc la invatat, ca 2 zile am tras chiulu'.
imi place vremea asta mai racoroasa seara=-ma rog, asa e in Cj..
puiut si pe mine ma ia dorul de alaptat si acum, dupa aproape 4 luni de la intarcare...ce sa facem..la stefan n-am bolit asa dupa intarcare.

sa va mai zic de Mihai- incepe si el sa mearga singurel, are o agilitate f buna-se urca,catara..merge cu un avion din ala ce se impinge cu picioarele, primit de Stefan la 2 ani (se aseaza sg pe el, se da jos).tipa cd vrea ceva-de regula sa se urce in pat la stefan :)
cu vorbele -mai incetut-doar tai-tai, teatea (asta-i ta-su)si un fel de tetan(asta-i fra-su)..cam atata:):)
fomila cat cuprinde,mananca de sparge.bea sg. bibe.vrea si el cu lingurita lui.ii place absolut orice mancare.la orice ora :)cred ca are in jur de 9,500.
stie sa pupe, iti da jucarii, mare fan tot felu de cabluri/volane/masini..chestii de barbati.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

neata si de la noi...

si noi tot matinali, la 6 trezirea...imediat se trezeste din primul somn...

victo, spor la invatat...cred ca e greu sa te apuci...

bambo, voi unde mergeti in Grecia?

revin!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP 2

ERIC SI FILIP 1

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Rubia, Doamne ajuta!

Crissy, ne-am dicstrat. Ne-am intors la 5 acasa, la 8 sotul era treaz (cred ca a mancat ceva 'deranjant' la burta), s-a mai foit prin bucatarie pana la 9, dar dup-aia m-am trezit si eu.. Deci zombi amandoi. Cica piscotul a avut o noapte agitata . De abia astept sa-l vad!
Asa mi-a trezit o nostalgie vazandu-l pe micul increstinat.. mai ca ma lua bocetul pe-acolo..

La multi ani, Robert de enik83! Sanatate, fericire, noroc si multa iubire!
La multi ani, Anne de JuliaSM! Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa!



Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Am culcat copilul, beau a doua cafea, ca e de musai...

Eu is o plangacioasa de cand sunt mama. Daca vad o mireasa pe drum, daca ma uit la inregistrari cu nunti, daca vad ceva caz cu copilasi, is gata... inainte parca nu plangeam asa usor. Acum am mai multe emotii la evenimentele importante din viata mea sau a celor din jur. La ziua copilului aveam un nod in gat, de eram gata sa lesin. Cand a adus tortul eram gata sa plang de emotii, zici ca eram mireasa.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La Multi Ani, Robert si Anne!

Eu nu sunt bine deloc. Ma lupt cu tensiunea mare, iar am ajuns la 13/8 asa ca stau ca pe ghimpi. Fructe si legume crude nu pot sa mananc ca ma omoara la stomac, peste nu ii suport mirosul, lactate mai bag, dar se pare ca nu suficient. Pur si simplu nu stiu cum sa fac sa scad tensiune asta. Daca stau linistita mai scade nitel, dar na! Am copil de alergat prin casa.

Va pup


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Tu fete, vin cu o rugaminte la voi. Il stiti pe Alex? Baietelul de 5 ani bolnavior? E imobilizat in scaun, nu sta in fund, nu se deplaseaza deloc (tetrapareza spastica) si isi musca mainile si limba/buzele- are sindromul Lesch-Nyhan. Au fost chemati in Italia, la consult si tratament - ei au mai fost in Italia si tratamentul de acolo le-a facut bine (acasa nu au reusit sa mai ia acele medicamente, ca nu au avut bani). De data asta in Italia ii va consulta profesorul Nyhan, cel care a descoperit acest sindrom. Consultatia si tratamentul i se ofera gratuit. Dar nu au bani sa ajunga acolo, au nevoie cam de 1000 euro (transport, cazare si masa). Mama e singura ce aduce bani in casa (467 lei pe luna). Daca vreti si puteti sa ii ajutati, cu orice suma, 5 lei, 10 lei, 50 lei, cat puteti. Din multe donatii mici putem aduna banutii. Conturile: Banca Transilvania sucursala Vaslui pe numele Dascalu Diana Laura in lei RO 26BTRL03801201H20464XX SI IN EURO RO98BTRL0380420464XX.

Mai multe detalii despre Alex gasiti si la semnatura mea, si pe blogul mamicii, http://dianalaura.wblog.ro/about/ .

Acei 2% ce i-am donat impreuna cu voi vor ajunge la ei abia in decembrie - atunci se vireaza banii de catre cei de la finante. Era bine sa ii fi avut acum acesti banuti.

Am uitat sa va zic - ei trebuie sa fie acolo in 3 septembrie, deci e scurt termenul... nici o luna.

Desi nu e o suma mare (1000 de euro), e tare greu de adunat.

Multumesc fetele! Scuze daca am deranjat. Stiu ca e cumva off-topic (dar nu mult, ca tot despre un copilas e vorba).



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

LMA Ariana, Robert si Anne!

LMA DIANA!! O viata feticita si implinita alaturi de frumoasa ta familie!

Ieri am avut taierea motului, pozute aici. Am scris la poze ce a ales

Tricicleta noi avem www.rco.ro/shop/triciclete-c24/tricicleta-tc-19-p251.html" target="_blank">asa
Pare mai solida decat alte chinezarii, a costat 160 ron.
Carut tip umbrela, noi am luat unul chinezesc la 140 ron.

Crispro - ai PM

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

multi ani sarbatoritilor

michelle tare fru;oasa e Bianca, sa creasca mare si sanatoasa

si din ciclul mari exploratori am si eu unul este Robert, care vad ca e tare grabit cu toate
tot el are si 2 dinti, al doilea i a iesit ieri noapte, m a chinuit de jale pt el, 2 treziri cu urlete, pe langa alte maraieli

si aici unstil de somn, asta dupa ce au "cica" dormit cate 40 de minute in patut
ma dor degetele de la picioare, de atata leganat

asta e, ei sa doarma

pupi fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput