Colectia de toamna-iarna 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

La multi ani, Ina!
Lavi... multumim ...
Stie cineva cum se fac coditele impletite sa stea cu capatul in sus? nu stiu exact cum sa ma exprim ....
se pun pe sarma? ... ca innebunesc cautand ceva explicatii ....
vrem ceva asemanator cu fetita din clipul de mai jos ...

http://www.youtube.com/watch?v=TgBcf9C513M&feature=related

cristina ... nazdravanii tai stiu? Mi-ati fi de mare ajutor.

Mateea trebuie sa pozeze in tinuta de scolarita si ne trebuie codite de astea impletite si intoarse ... si nu stiu cum sa le fac sa stea in sus ....


Gabriela si Mateea Ioana
Povestea unui inceput de viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ina, !!
leea, si curaj, istoria nu se repeta asa repede!
anda, faine poze, dar si mai faina povestirea!

gabi, cred ca sunt pe sarma sigur. de ce nu intrebi la un coafor, stiu sigur, ca doar asta fac, si se pricep...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

ina, La multi ani!


leea, nastere usoara si acomodare lina in noua casa.Sa va dea Dumnezeu numai bine.

lavi am fost uimita sa iti citesc supararea, nu nefondata ce-i drept, insa nu te-am vazut asa suparata
La ai mei e la ordinea zilei ce spui tu, la noi totul este un targ..faci x...primesti y, matei nici vorba sa stranga dezastrul. alexia strange insa numai cu santaj sau daca o laud maret ca e cea mai cea ....Noi avem saci in care am pus jucariile, nu le lasam decat putine si le rotim, tot timpul le strangem.
Deci e la moda sa tai hartiile cu foarfeca, vai mie...mi-e casa plina de hartii taiate, nu e zi data sa nu cioparteasca

gabi, felicitari!

anda sa va fie de bine vacanta! Cu limba cum a fost, ca am inteles de la prietena mea ce tocmai a venit din Catania ca nu vorbesc engleza de loc.
Cum ramane cu intalnirea cu meemsy, nu ne organizam?

meemsy cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anda, bine ai sosit, frumoasa si amuzanta cronicuta.

Meems, vacanta placuta!

Mada, frumoasa si delicata maimutica-balerina.

Leea, frumos-adorabil-simpatic baiat ai! felicitari pentru casa si sarcina usoara, mai ai putin si scapi.

Gabitaco, felicitari pentru rezultatele Mateei !

Fetelor, multumesc frumos pentru urari, mi-am petrecut timpul in compania fetei mele in prima parte a zilei ( am fost la cumparaturi, m-a ajutat sa-mi cumpar diverse "atentii" ca sa ma rasfat de ziua mea, am servit prinzul intr-un loc preferat de-al nostru , a spus tuturor celor pe care i-a intilnit ca-i ziua mea de nastere si drept urmare am fost felicitata de vanzatori, ospatari, casieri, portari, oameni de pe strada ) iar a doua parte a zilei am petrecut-o cu tot familionul, am fost la un restaurant unde mergem in fiecare an de ziua mea fiindca au fructe de mare delicioase, apoi ne-am plimbat prin parc - ceea ce la noi este sarbatoare mare, fiindca tati vine numai seara tarziu acasa si nu sintem niciodata in formatie completa -, deci a fost chiar festiv.

Lavi, da, tot o femeie foarte implinita ma simt, insa cu mai multe riduri si cu mai multe dureri ( fata de anul trecut). si foarte fericita. iar curatenia... nu mai am timp de-asa ceva, noi nici nu prea mai stam pe-acasa, sintem in deplasare mereu. In ceea ce priveste dezordinea din camerele lor, as putea sa scriu pagini intregi. am zile cind imi vine sa-mi smulg parul din cap, mai ales cind le pun(eam) la loc lucrurile/jucariile de trei ori pe zi iar seara gaseam dezastru. au obiceiul sa scoata hainele din dulapul lui Rachie si sa le probeze . citeodata nu poti intra in camera fiindca sint insirate papusile si cartile ( desi am dat saci de jucarii, uite ca tot mai gasesc cite ceva ). le-am spus ca pot insira toate jucariile si lucrurile din camerele lor, cu conditia ca seara sa fie puse la loc. Rachie este mai dezordonata decit Bobby, de exemplu, care pune totul la loc dupa ce-l atentionezi o singura data. si eu le iau jucarii numai de zile festive ( si atunci isi imbogatesc colectiile si cu darurile primite de la prieteni)
cu mancatul : NUMAI in bucatarie, au strict interzis in restul casei ( i-am invatat pur si simplu de mici sa stea sa pape la masa, in bucatarie, si le-a intrat in "sange" cred ca li s-ar parea ciudat sa mearga in alta parte a casei) la fel si cu bricolitul , pictatul, lipitul, etc.

Maine noi plecam iar la plaja, asa ca va urez de pe-acum un weekend placut!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

InaLa Multi Ani! Tot asa optimista si plina de atentie fata de toata lume sa fii tot timpul!

lavi moaaama, da' chiar ca erai suparata. Dupa cum te stiu eu, ai avut o rabufnire si cred ca fetelet au inteles ca au sarit calul pentru ca stiu ca de obicei esti blinda cu ele.
Mai, eu continui sa cred ca la cinci (ok, ok, aproape sase) ani inca nu sint pe deplin la virsta la care sa inteleaga toate conceptele astea serioase legate de bani, responsabilitiate, etc. Cred ca e bine sa le spunem, sa le bagam ideea in cap, dar nu cred ca-i putem trage la raspundere daca nu se intimpla asa. Si eu ma amarasc ca nu stringe, ca pune lucruri in alta parte si nu-si aduce aminte... dar imi dau seama ca nu e inca pe deplin responsabila.
Eu credeam, de exemplu, ca fii-mea stie cum sa gaseasca locurile prin care mergem. De doua ori m-am pacalit luna asta. Prima oara, l-am trimis pe barbata-miu cu fii-mea sa ia cosul saptaminal cu legume de undeva de prin cartier, bazindu-ma pe memoria fica-mii. M-a sunat barta-miu disperat ca fii-sa l-a dus in alta parte si nu gasea curtea.
Acum doua zile, bunica si fii-mea au plecat la un parc ceva mai indepartat si... s-au pierdut! E adevarat ca nu mergem foarte des acolo - la parcul mai apropiat ar fi stiut, dar totusi...
Cu ordinea, stie ca regula este daca vin musafiri, stringi dupa ei, chiar daca ei au plecat inainte sa ajute. De multe ori nu-i convine si le string eu si jur si eu ca-i arunc jucariile... dar nu o fac.
Cu banii.. stie ca lucrurile au valoare si imi spune ca are ea bani in pusculita, dara nu am eu. Apoi spune tuturora ca nu stie daca luam casa ca e cam scumpa. :-)
Jucarii eu nu prea cumpar, asa ca nu avem multe, dar la noi problema este cu... art supplies. Nu am loc de ele, iar la "biroul" ei este o mizerie de nedescris care nu e nici pe departe vina ei, ci a mea.
Dar nu pot sa am mari pretentii de la ea, pentru ca si eu si barbata-miu sintem niste imprastiati si lenesi... asa ca daca iese cu o treapta mai sus e mare minune.
Din motiv de lene, eu nu am permis niciodata sa mincam in casa - cu exceptii - daca vin musafiri si rontaim ceva in sufragerie (ca alfel toata lumea se stringe in bucatarie anyway) sau cind e bolnava.

anda ca de obicei reflectiile tale de calatorie sint minunate. Mi-au placut multe pozele tocmai pentru ca totul arata mai putin manichiurat decit in nord.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!
Ina La Multi Ani! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta!

Anda, bine ati revenit! Super cronicutza de Sicilia!
Pozele sunt superbe! Tu ai aparut doar in vreo 3 poze, dar arati foarte bine!

Gabitaco, felicitari pentru rezultatele Mateei! Tinem pumnii in continuare!

Leea, arati foarte bine! Sarcina usoara in continuare si nastere usoara! Ati fost in Buzau, nu? (parca am vazut poze la Vulcani)




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Daca am pune in loc de ? S-ar mai micsora listuta.

LMA Ina!

leea, nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Asa suparata am parut?
Cam eram, intr-adevar, ca era ordine si curatenie luna, ce-i drept eram si eu obisnuita prost, cu ordinea dupa o luna de 0 copii in casa.
In privinta mancatului, Ina si Bic asa e si la noi, mancam in alta parte decat bucatarie doar cand avem musafiri, in rest numai in bucatarie. Dar soacra-mea le lasa cu mancare la televizor asa ca au uitat regula .

Corap, Ina, Roxi eu am copii mai mari ca voi (pe medie), deja am alte asteptari, deja ma astept la niste bun-simt si la mai multa responsabilitate.
Ina, si ale mele le au cu probatul

Oricum, de cand cu aruncatul, in urmatoarele zile am gasit rezonabil de ordine si seara au strans in proportie de 90%.

In alta ordine de idei sunt niste dulci si scumpe, aseara s-au uitat la Clopotica in lumea oamenilor distrandu-se de minune de unele scene din film, dand de mai multe ori pe anumite scene, imi place ca fiecare are zana preferata, discuta despre ele, discute scene, imi place tare mult ce relatie frumoasa au impreuna si cum se distreaza impreuna de aceleasi chestii Sunt tare bucuroasa ca le am pe amandoua si ca sunt surori. Chit ca mai avem noi de lucrat pe ici pe colo...

Crissy eu sunt de acord. Putem chiar si sa scaotem emoticoanele, sa ramana doar numele scris cu rosu sau albastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

am modificat (traiasca comanda replace all)

am trimis link la poze in contul comun

crissy sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda, tare frumoase pozele, multumim!

Mergi la inceput