Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Buna!

Fetele cu vise sper sa nu patiti ca mine ca am visat prin sapt 12 sarcina trecuta ca aveam un baietel cu niste ochi albastri clari care se uita in ochii mei si prin sapt 16 mi s-a confirmat fetita

Si eu vin la treaba pana in ultima clipa, de fapt ma gandeam febr sa nu il mai incep ca DPN e pe 9 dar cine stie ce va fi cezariana programata poate. Si imi iau dupa desi nu imi convine sa stau acasa si vreau sa si alaptez nu stiu cum voi face. Daca ma intorc in martie are doar o luna si nu cred ca poate sta prea mult fara laptic si de la stors cam scade productia ca nu e la fel de "strong" ca atunci cand trage bebe. ei deja visez prea departe.
Eu ma tin de ideile mele cu nasterea naturala desi mi-e cam frica sa nu pateasca bebe ceva sa sa nu mi se rupa uterul Doamne fereste in locul operatiei.

Bun venit fetelor noi! Ce tinere sunteti

O zi frumoasa!

Edit: greseli de exprimare

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte 14s+
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Matzaila, eu stiu invers, cazuri in care a crescut putulica. Adica, la inceput li s-a spus de fetita ca pana la urma sa fie baietel. Asa ca, dupa parerea mea, nu poti afla 100% sigur decat daca faci amniocenteza sau direct la nastere.
Anca, in popor se spune ca in realitate se intampla exact invers decat in vis, asa ca nu ma mir ca pana la urma a iesit fetita.
Apropo de vise, am de cateva zile niste vise, unul mai tampit ca altul... Voi patiti la fel?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DrRania spune:

Buna dimineata fetelor
Multumesc pentru urarile de bun venit
Chri felicitari pentru .
Anca sa stii ca eu inainte sa aflu ca sunt insarcinata visam mereu ca am o fetita si sper sa fie si la mine invers la fel ca la tine ....eu imi doresc baietel si sotul si familiile noastre fetita,dar eu simt ca-i baiat
Lexi apropo de vise eu de cand am ramas insarcinata visez ca omor oameni,ba ii arunc de la etaj,ba ii dau cu capul de pereti pana tasneste sangele de zici ca-i cascada.....si daca nu-i omor eu ii vad deja morti.....azi-noapte de exemplu am visat ca sunt urmarita de Mafie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Rania, da, si eu am vise din astea, azi-noapte de exemplu am visat ca una din cumnatele mele isi trasese un glonte in cap. Dumnezeule... Parca la sarcina cu Maria nu aveam asemenea vise...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu pic atat de obosita seara, ca nici nu imi amintesc ce visez..

felicitari pt vestile bune! mai aduceti

am culcat copilul si acum bag mancare chinezeasca apoi cred ca ma bag langa ea sa dorm putin

zi frumoasa

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

fetele... pana la urma la triplu test este tot eco+analiza sange? voi ati facut? pe mine m-a programat in functie de varsta bebelului, nu de varsta cronologica (ca e mai mare cu vreo 5 zile fata de UM)... de asta nu mai pun semnatura si mi-a schimbat si DPN...
legat de vise: eu una nu prea visez (sau nu-mi amintesc). poate sunt un pic cam stresata, ca am multa treaba la munca, insa stiu dar ca am visat-o pe bunica mea de vreo doua ori (bunica mea este bine sanatoasa si astepata stranepotul)
poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Bubbles, bine ai venit din concediu si te asteptam cu vesti bune de la eco!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul


saptamana viitoare ajung la eco.
Si eu sper sa lucrez cat mia mult mai ales ca trece mai repede timpul doar sa pot ca lucrez cu marfa si mai tb sa si ridic

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Matzaila, eu stiu invers, cazuri in care a crescut putulica. Adica, la inceput li s-a spus de fetita ca pana la urma sa fie baietel. Asa ca, dupa parerea mea, nu poti afla 100% sigur decat daca faci amniocenteza sau direct la nastere.
Anca, in popor se spune ca in realitate se intampla exact invers decat in vis, asa ca nu ma mir ca pana la urma a iesit fetita.
Apropo de vise, am de cateva zile niste vise, unul mai tampit ca altul... Voi patiti la fel?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul


Si eu am avut niste vise nebune nebune si nu ma pot nici odihni bineAm inteles ca e ceva normal doar ca ma trezesc mai obosita ca inainte

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_BB spune:

DrRania felicitari pentru sarcina ....spune-mi ca si tu o sa ai un mic mulatru....

Alina13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!

Am revenit si eu de la o tura de cumparaturi casnice si am lasat o groaza de bani la hipermarket
Legat de vise, si eu am vise nebune, ciudate, e specific sarcinii, si la Sara am avut, ba chiar mai rau, ca atunci aveam si insomnii.. Eu pe Sara am visat-o fetitza, inca de cand eram in 2 luni, chiar daca pana tarziu mi s-a spus ca e baietel. Si in general, mie mi s-au adeverit visele. Si cele frumoase, dar si cele mai putin frumoase..

Chri, felicitari pt bebe baietel!!!
Anca Si eu vreau sa nasc normal, dupa cezariana. Sa vedem cum evolueaza totul si hotaram cu dr daca asa vom face. Deci ne sustinem reciproc

Va pup pe toate!

Alina 16+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput