Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chri70 spune:

Bun-venit noilor burtici!

La eco de luni, desi cordonul ombilical bloca putin imaginea, a putut sa confirme cu 99% certitudine ca vom avea un baietel. Inca un carucior bleu pt colectia de bulgarasi, dar nu ma pricep sa-l adaug la semnatura, poate ma ajuta cineva cu instructiuni .

Mi-a fost rau asta noapte, am vomat de vreo 5 ori intre 12-3. Dr. crede ca am mancat ceva stricat si ca-mi ravin in 2 zile. Eu sper ca are dreptate, ar fi ironic sa am greturi atat de violente de la sarcina, dupa ce in primul trimestru n-am avut mai nimic.

Aaa, si revin cu informatii concludente referitoare la contractiile Braxton-Hicks: pot apare inca de la 6 saptamani, dar de obicei nu se simt mai devreme de 15 saptamani. Deci este normal daca le simtim acum, desi multe femei le simt abia in trim. 3, sau nici atunci.

V-am

+16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Vaaaaai, am scris un mesaj imens si nu eram logata si mi s-a sters

Nicole, mie imi place la birou si cum stau departe de Bucuresti si de maternitate mai bine vin aici mai ales ca e o activitate placuta pentru mine.

Rania, bine te-am gasit, te asteptam cu vesti despre bebe si despre viata de acolo, mancaruri/obiceiuri.

Bia, felicitari ca bebe e ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

rania bine ai venit!
nicole, matzzaila se pare ca noi trei o sa stampe metereze la servici pana la nastere ...asa a fost is la Rares, mai aveam un pic sinasteam aici ...motivele? multe: datorie, bani etc

eu am fost la o petrecere aseara si sunt zombi azi...dar zombi, amo fata de ma sperii si eu

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Buna ziua.Am revenit si noi din concediu cu 2 saptamani mai mari si cu burtica care se formeaza frumos si usor .Trebuie sa mergem la control ori sap asta ori cealalta si abia astept sa vad bebeloiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Chri70

Bun-venit noilor burtici!

La eco de luni, desi cordonul ombilical bloca putin imaginea, a putut sa confirme cu 99% certitudine ca vom avea un baietel. Inca un carucior bleu pt colectia de bulgarasi, dar nu ma pricep sa-l adaug la semnatura, poate ma ajuta cineva cu instructiuni .

Mi-a fost rau asta noapte, am vomat de vreo 5 ori intre 12-3. Dr. crede ca am mancat ceva stricat si ca-mi ravin in 2 zile. Eu sper ca are dreptate, ar fi ironic sa am greturi atat de violente de la sarcina, dupa ce in primul trimestru n-am avut mai nimic.

Aaa, si revin cu informatii concludente referitoare la contractiile Braxton-Hicks: pot apare inca de la 6 saptamani, dar de obicei nu se simt mai devreme de 15 saptamani. Deci este normal daca le simtim acum, desi multe femei le simt abia in trim. 3, sau nici atunci.

V-am

+16

felicitari pentru baietel Sa fie sanatos si sa ai o nastere cat mai usoara.
Abia astept si eu sa aflu ce e si sincer sper la un baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza tuturor!
fetelor, sper sa nu par cazuta de pe luna, insa va rog sa-mi spuneti daca voi ati facut triplu test, si daca da, in ce consta (la fel ecografie+analize de sange efectuate in aceeasi zi - ca la dublu test?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Bulinutza, la prima firma la care lucram am avut o colega de la financiar care de la birou a plecat si a nascut. Nu inainte de termen ci asa cum trebuie. Dar daca ii placea la lucru?
Plus de asta va fi iarna. Vara mai iesi in parc, te mai plimbi dar iarna ce sa faci?
ca sa nu mai zic motivul mentionat de tine respectiv datoriile. Scaderea a 25% din salariu chiar se simte. Datorii plus cumparaturi extra....
Asa ca mergem inainte , ce sa facem acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Felicitari, Bianca si Chri pentru vestile bune de la eco!
Chri, felicitari pentru caruciorul bleu, imediat il trec in listuta. Ca sa-l adaugi la semnatura trebuie sa mergi in stanga paginii, la Profil Personal, apoi apesi butonul "Editeaza profil", bagi parola cu care te loghezi pe forum si apoi dai cu scroll jos de tot pe pagina la Optiuni +/-. Apesi pe plus si bagi la semnatura [ baietel] dar fara spatii intre paranteze si cuvant. Pe urma apesi "salveaza" si gata.
Nicole, Matzaila, bulinutza, si eu voi lucra pana in ultima clipa. Aici nu se da concediu de maternitate decat 4 luni din care pot sa-mi iau 6 saptamani inainte dar eu vreau sa stau cat mai mult cu bebe. Cum sotul meu nu lucreaza, e exclus sa-mi prelungesc in vreun fel cele 4 luni, in afara de faptul ca imi mai pot lua 4 saptamani din concediul de odihna (ceea ce o sa si fac). Asa ca oricum ma voi intoarce foarte repede la serviciu, ceea ce nu-mi convine deloc, dar asta e... Cu Maria am inceput serviciul cand avea ea 2 luni, a intrat tati in CIC atunci, ca banii de pe CIC erau mai multi decat salariul lui...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Bubbles, bine ai venit din concediu si te asteptam cu vesti bune de la eco!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Anangel, pai cred ca si eu ma intorc dupa 4-6 luni la munca.
Nu am ce sa fac. O sa incerc cu program redus.
Planul era sa reusesc sa ma mut la alt departament si sa pot lucra de acasa dar asta este. Poate ma intorc pentru 2-3 luni si dupa o sa pot lucra de acasa. M-ar ajuta foarte mult.

Fetele, o sa ziceti ca sunt nebuna...din nou....dar desi mi-au spus ca o sa am baietel eu mereu vorbesc de bebe la feminin. Nu stiu de ce. Poate ii pica putica si este fetita pana la urma.
eu stiu un caz, voi mai stiti?

Mergi la inceput