Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Matza...in calitate de "aparatoare a cauzelor pierdute pe la topice diverse"-veterana in bransa...te sfatuiesc sa-o lasi mai moale, unele "duamne" de pe acolo cred ca le stiu pe toate si sar cu debitu' verbal violent la inaintare...asa ca...lasa-leeeeeeeee in plata lor pentru binele lu' bebe!N-o scoti la capat cu "desteptaciunea" lor


Despre carut...io am primit unul "Cado' "de la o colega de la prima mea odisee...m-a pacalit ca o vara de-a ei are carut si scoica si doreste sa le dea..ca al ei copil nu sade-n ele....si draga de ea, defapt a facut comanda din Rotterdam..direct la Arad...special pentru mine!Nou-noute!Am si plans pentru ca e prima oara cand cineva face ceva pentru mine total dezinteresat

Io dupa 22 merg la eco...poate prind "siecsu' " lu' bebe!Azi noapte i-am visat fata...perfect vizibil.Se facea ca eram la eco...la doc mea...si mi-a facut un ecograf..ca se vedea bebe ca la TV...si era baiat brunet cu ochii albastrii...frumoooooooos foc,alb la ten..durduliu...



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Matzaila, este de preferat o tensiune mica decat una mare! Eu acum ma lupt cu tensinea prea mare.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Aaaaaaa, Lady acum ca ai spus despre vis, mi-am adus aminte ca am visat si eu azi-noapte ca am baietel.. Dar nu i-am vazut ochisorii ca dormea in patut, imbracat cu o salopetica bleu.

Merg la nani cu fifitza

Matza eu i-am comandat de pe babystuff, aduc din UK. Dar eu vreau sa gasesc pe cineva care sa aduca din america. Acolo sunt super ieftine. Sotul meu mergea de 2 ori pe an in vegas, cu treaba, dar anul asta nu cred ca va merge. Tocmai s-a intors un prieten, viitor tatic, din Miami si a cumparat absolut TOT ce trebuie pt bebelus. De fapt a cumparat si hainute si tot felul de accesorii pana la 3 ani, deci si-au facut stocul Si i-a costat f putin. Mi-a spus niste preturi la biberoane, monitor, carucior si alte lucruri care exista si la noi si sunt c\am la jumatate din pretul din Ro. Asta e..

Alina 16+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Despre carut...io am primit unul "Cado' "de la o colega de la prima mea odisee...m-a pacalit ca o vara de-a ei are carut si scoica si doreste sa le dea..ca al ei copil nu sade-n ele....si draga de ea, defapt a facut comanda din Rotterdam..direct la Arad...special pentru mine!Nou-noute!Am si plans pentru ca e prima oara cand cineva face ceva pentru mine total dezinteresat

Ce frumos!!!



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Alina 16+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Intr-adevar, nu stiu de ce sunt atat de mari preturile la produsele pentru copii in Romania. Pentru salariile romanilor, mi se par exorbitante.
Eu, cel mai probabil, voi lua carucior si patut de pe ebay, am gasit ceva pe gustul meu la preturi ok.
Hainute, slava Domnului, am de unde sa iau, si pentru Maria am cumparat o multime de pe net, sunt o groaza de site-uri. Iar scoica o sa cumpar de la Chicco, cu tot cu baza. Tot de pe net.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lady, am ras de nu am mai putut la postarea ta.
Nu imi creste tensiunea si nu ma enervez. Am o stare d-asta de Duracell, as putea sa stau la parlamentari pana dimineata
Daca ar fi fost in urma cu cateva saptamani probabil as fi plans acum in servetele ca nimeni nu ma place dar slava Domnului am depasit starea de smiorcaila. Am ramas doar cu paranoia dar cum asta m-a insotit din nascare cred ca nu va trece
Lasa, suntem doua acum bravele aparatoare ale cauzelor pierdute. Sa se puna cineva cu hormonii nostri doar.... sau cu noptile de nesomn care ma asteapta.
Te-am vazut mai tacuta zilele astea, ma gandeam ca esti ocupata pana peste cap.

Vai, si eu mor de ciuda cand vad ce lucruri sunt in state. Sotul meu e trimis doar la Praga dar mi-ai dat o idee, o sa incerc sa gasesc un cunoscut care pleaca in state si care are inima mare si loc gol in bagaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DrRania spune:

Buna fetelor

Si eu sunt o viitoare mamica de februarie 2012,sunt la prima sarcina si am decis sa ma alatur voua pentru schimb de idei sfaturi si pentru ca e placut sa stiu ca mai sunt persoane care trec prin ce trec si eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Bun venit, Rania. Zi-ne DPN-ul tau, ca sa te trecem in listuta, si daca vrei, si data nasterii tale. Iti urez o sarcina usoara si un bebe sanatos!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 17+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DrRania spune:

Lexi multumesc la fel si tie si tuturor fetelor
DPN-20 februarie 2012
Data mea de nastere-8 octombrie 1990

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Rania Bine ai venit! Sarcina usoara!!


Alina 16+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput