Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Buna fetelor,

M-am intors de la mare..... arsa de soare pe picioare...... Problema este ca am picioarele ffff umflate. Oare am patit ceva??? Sau este normal sa mi se umfle picioarele deja??? Dimineata sunt bine, dar pana seara se fac busteam de parca sunt insarcinata in 7 luni??? Ma apuc de citit si pe net, dar astept si parerea voastra...

Mady_19, multumesc pentru sustinere! Ma doare atat de tare cand citesc, aud, vad orice este legat de picica, de plang cu suspine! Imi este tare dor de pisicul meu! .....
Daca esti imunizata, cred ca trebuie sa stai linistita, mai ales ca asta este si sfatul medicului tau. Analiza trebuie facuta cat mai repede (si totusi nici un medic nu o recomanda inca de la inceput). Cu cat o descoperi mai repede cu atat riscul ca bebe sa fie afectat este mai mic si cu cat sarcina evolueaza cu atat acest risc creste. Analiza nu este decontata de Casa de Sanatate, desi este atat de importanta, insa nu este nici foarte scumpa (~ 80 lei). In fine, acum astept amniocenteza si sper ca bebe sa nu fi fost afectat tinand cont ca eu am aflat in saptamana 6+ si am intrat imediat pe tratament (si sa vad ce fac cu picioarele mele bustean )

Bun venit noilor burtici si sanatate maxima!
Felicitari fetelor pentru eco si vesti despre printi si printesici! As mai face si eu o eco sa il vad pe bebe zvapaiat mama pe el!





10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Puiutza, bine ai revenit din concediu. Nu stiu ce sa spun despre umflatul picioarelor, eu deocamdata nu am problema asta decat daca port incaltaminte foarte stramta, dar asta pateam si inainte cand ma strangeau pantofii.
MyLady, am vazut-o pe Mady insa nu si-a dat DPN-ul, asa ca momentan nu stiu unde s-o trec. O asteptam cu vesti si cu datele necesare.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 16+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Annes, analiza se numeste anticorpi anti rh ( sau anicorpi anti D). In bucuresti se facea anul trecut la institutul de hematologie sau la Cantacuzino. 25 de lei costa.
In functie de rezultat iti zice doctorul ginecolog ce trebuie sa faci. Dar daca nu ai avut sarcini pierdute sau avorturi nu ar trebui sa fie probleme.

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, la cate esti de frumoasa si ce copii frumosi faci...sunt convinsa ca te asteapta oricat!. Eu abia astazi am avut curajul...apropierii fizice, desi aveam "verde" de la 12 saptamani.Mi-a fost atat de frica...S-a dezvoltat in mine un instinct de conservare, de aparare...incredibil.Mai mult decat atat, constat ca am inceput sa ma tem de diverse lucruri, dar mai ales cand sunt la volan...Conduc de 16 ani si nu mi s-a intamplat pana acum sa ma tem de depasiri, sa ma tem ca cel de pe banda de alaturi e prea aproape, etc.Oare e firesc sa simt asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iaura, la tine e alta poveste. Eu vb de o sarcina fara risc la care doctorul face eco aiurea doar sa iti ia banii

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alina dar de ce mai faci o data vaccinul daca l-ai facut deja dupa ce ai nascut?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Puiutza daca vbesti de toxoplasma, doctorul meu o recomanda de la inceput.

Citesc de pe tel si cred ca am sarit niste msg

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ce suturi imi da pustiulica

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Neata dragele mele,
Sa aveti o zi frumoasa plina de vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Neata burtici.
La cate saptamani va spus dr. ce aveti ?



Mergi la inceput