Nasterea la Arcadia - Iasi (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

BUNA ZIUA MAMICI SI BURTICI...ce faceti?eu sunt epuizata de obososeala...puiul meu sia facut un program de somn toata ziua si noaptea ne zbenguim...!!!iar ziua eu nu pot dormi abia daca mai profit si eu de putin timp sa mai fac putina treaba prin casa!!
IERI lam scos si noi afara cred ca 20 de minute...am facut un tur de cartier...el dormea ca un printisor iar tati mergea cu carucioru parca era din sticla...hihi ce caraghios era!!!asteptam cu nerabdare ora 5 sal scoatem iar insa de data asta vreau sal scot treaz...oare ii va placea sunt asa emotionata...am sa pregatesc totusi putin laptic stors in cazul in care face scandal..!!!are un glascior de il aude tot blocul...
CAT DESPRE DR.uitasem sa va spun in spital am cunoscuto si pe dr cacicovschi si mi sa parut super de treaba,simpatica!!!acuma imi imaginez ca e si f buna k dr de indata ce vad atatea burtici si mamici inscrise la ea!!!DAR nu las dr meu pe niciunu!
BUBITELE alea iau mai aparut pe tot corpul si cred ca a facut si o iritatie dar nu stiu sigur de la ce...iam schimbat samponul,iam luat bepanthol(nu mai am timp si nici rabdare sai fac ceiutul ala),detergent iam cumparat ptr bebelusi de la careffour,si de la chicco iam luat cocolino!!!oricum maine dupa ce ne intoarcem de la starea civila trecem si pe la dr sa vedem mai bine despre ce este vb...eu nu cred sa fie ceva grav insa tati e disperat si ma streseaza si pe mine!!
APROPO baietelul meu e innebunit dupa apa...la baita nu a plans si nu plange nici o secunda...mai degraba adoarme...poti sai faci ce vrei ca nul deranjeaza...insa cand il scot din apa face un scandal de toata frumusetea...moare mama dupa el!!!iar tati inca e panicat...se sperie din orice miscare!!!vai ai grija de aia...vezi k il doare...vezi k nu respira...hihi

lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Buna Claudia, ma bucur ca ati iesit la plimbarica, o sa va obisnuiti si o sa fie din ce in ce mai bine cu toate!Stiu cum e sa nu ai timp, si nici putere, si nici alt ajutor, de aceea nu iti cere niemni sa fii o super mama! FAci si tu in casa ce poti si cat poti si restul, poate mai da si tati o mana de ajutor.Bepantolul e bun, il folosim si noi.Cat despre iritatii, e bine sa mergi la pediatru.o alta cauza care lea-r putea favoriza ar fi apa prea fierbinte, am mai patit si eu cu gaza mea la fel. E greu ca micutul tau nu doarme noapea, dar o sa isi regleze el somnicul..acum e debusolat ca direct din burtica s-a trezit pe o alta planeta cu alte reguli :) Cat despre ce zice tati, arata-te mereu stapana pe situatie, chiar daca de multe ori nu stii ce sa faci si ce sa zici, ca sa aiba el mai mutta incredere i n tine si sa nu te mai bata la cap..eu asa am facut cu al meu sot si acuma vede ca ma "descurc" si fara sfaturile lui!!

Plimbare placuta!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

BIUTZA bine ai venit!!!acuma am vazut msg tau si sincer cred ca fiecare de aici si-ar recomanda dr propriu...nu stiu pe nimeni sa aiba vreo experienta urata cu vreun dr din arcadia!!!
EU PERSONAL til recomand pe dr VIERIU e barbat dar eu am nascut acuma ff putin timp cu el natural fara nici o anestezie si sincer sunt ff multumita de cum a evoluat totul si de dansul care e f rabdator,calm si e mereu cu zambetul pe buze!!!
MAI stiu si ca dr.cacicovschi este ff simpatica nu stiu cum este ca dr...sunt destule fete la dansa care tiar putea da mai multe explicatii daca tii neaparat sa mergi la o femeie...!!oricum stai linistita si mergi unde vrei fara nici o grija...vei fi pe maini bune cu siguranta!!succes si sarcina usoara!!asteptam vesti
MADLINE multumesc ptr sfaturi speram sal mai linistim pe tati putin!!!si maine vom merge la dr!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Buna seara mamici, ca burtici nu prea sunt, glumeam
Intrebare intrebatoare pt mamici:
1. trebuie sa ma epilea total inghinal?
2.si-a legat careva trompele?


deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalic

Buna seara mamici, ca burtici nu prea sunt, glumeam
Intrebare intrebatoare pt mamici:
1. trebuie sa ma epilea total inghinal?
2.si-a legat careva trompele?


deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne


Cum nu sunt burtici?

Uite aici o burtica. Eu am fost azi la plimbare si s-a stricat liftul... am urcat 8 etaje.

Eu as vrea sa ma epilez inghinal+pubian, dar nu stiu cand (adica in ce saptamana) si nici cum .




Lena - 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

buna tuturor! intreba hellen parca de sarcina gemelara la Arcadia.Daca imi aduc bine aminte a fost una chiar in mai, si copilasii au fost adusi pe lume cu dr Vieriu.cauta pe net ca trebuie sa gasesti.
La noi s-a produs inevitabilul..doar ca nu-mi doream sa se intample asa repede ...a picat fata din pat..zilele trecute era asezata pe aleza si foind din fundulet a alunecat...noi am am lipsit pt cateva sec din camera...a tipat puternic si a inceput sa planga, evident...am luat-o repede in brate si am pus-o la san si i-a trecut supararea ba chiar zambea la un moment dat...am controlat-o oscior cu oscior si e in ordine multumesc lui Dumnezeu.

familia oiyoy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

[quote]citat din mesajul lui lalic

Buna seara mamici, ca burtici nu prea sunt, glumeam
Intrebare intrebatoare pt mamici:
1. trebuie sa ma epilea total inghinal?
2.si-a legat careva trompele?


deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
35, 36 sau 37 sapt.


Ai grija de noi Doamne


Cum nu sunt burtici?

Uite aici o burtica. Eu am fost azi la plimbare si s-a stricat liftul... am urcat 8 etaje.

Eu as vrea sa ma epilez inghinal+pubian, dar nu stiu cand (adica in ce saptamana) si nici cum .




Lena - 31+
[/quote ]

Buna seara fetelor, legat de epilat, fiecare face cum se simte lejer, dar de regula, trebuie sa te prezinti la apel cu " zero" fire!!,deci ca in palma.CAnd am intrat in travaliu, eu am facut o baie pe cinste si m-am ras, desi eram epilata de curand, am zis sa trec cu lama asa, just in case.

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oiyoy

buna tuturor! intreba hellen parca de sarcina gemelara la Arcadia.Daca imi aduc bine aminte a fost una chiar in mai, si copilasii au fost adusi pe lume cu dr Vieriu.cauta pe net ca trebuie sa gasesti.
La noi s-a produs inevitabilul..doar ca nu-mi doream sa se intample asa repede ...a picat fata din pat..zilele trecute era asezata pe aleza si foind din fundulet a alunecat...noi am am lipsit pt cateva sec din camera...a tipat puternic si a inceput sa planga, evident...am luat-o repede in brate si am pus-o la san si i-a trecut supararea ba chiar zambea la un moment dat...am controlat-o oscior cu oscior si e in ordine multumesc lui Dumnezeu.

familia oiyoy


Ai facut f bine ca ai pus-o la san.Si a mea a picat la 7 sapt si 2 zile, si am vazut cum a picat, sub ochii mei, fara sa reusesc sa fac nimic..ce spaima am tras. Imi pare rau ca si micuta voastra a cazut, am inteles ca trebuie supravegheat copilul 24 de ore, sa aiba cam aceleasi obiceiuri, sa nu fie somnolent, sa nu se umfle locul, etc. Conteaza mult ca ai reactionat bine, vis-a-vis de incident, cu calm . Pup si eu micuta voastra si sa uite repede buba de azi!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

IOnela,,,help, help, ce sfat sa ii dau la o mamica care are mameloanele ombilicate si nu stie sa alapteze copilul,a renuntat la alaptat acum 3 sapt dar ar dori sa ii dea san la fata..de fapt ea se storcea cu pompa??

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eska spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Si sunt mandra posesoare de 4 stele albastre. Ce mare sunt!!!

Trebuia sa mai fac ceva modificari???


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 28+ cu


eh, cred ca de-acum e cam tarziu, la mine DPN era 17 aug (nu 18), dar cum sunt oricum programata pe joi 11 aug ora 9 ma gandeam sa fi trecut asta
cred ca dk nu schimbam capitolul pana atunci ajung direct la mamici

38+ cu

Mergi la inceput