Nasterea la Arcadia - Iasi (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Ionela, felciitari pt capitol nou si pt cele 4 stelute..ar trebui sa iei si pensie:)!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011


Gata, vreti sa scapati de mine. uite asa tineretul de azi nu tolereaza si pe astia mai batrani in preajma. Repede, la pensie cu ei


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

IONELA poti modifica ceva la mine te rog ,tocmai am aflat ca sunt burticuta cu baietel (ANDREI ) nu cu fetita cum am stiut pana acum .
As avea o intrebare e ceva rau daca bebe e f agitat in burtica? Maine ma duc sa mai fac un eco ,sunt asa de curioasa ce o sa-mi mai spuna ,data trecuta era totul f bine .Mai era o burticuta ESKA ,nu am mai vazut-o de ceva timp ,o fi nascut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Iulia, modificat


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui madline82

Ionela, felciitari pt capitol nou si pt cele 4 stelute..ar trebui sa iei si pensie:)!

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011


Gata, vreti sa scapati de mine. uite asa tineretul de azi nu tolereaza si pe astia mai batrani in preajma. Repede, la pensie cu ei


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 28+ cu


Cred ca stii ca era o gluma, ce ne-am face fara tine???

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauditza89

LOREDANAR cum spunea si ionela chestia cu dopul gelatinos nu e un semn iminent...euu l-am pierdut la 36 de saptamani parca...nici nu mai tin minte...am avut dilatatie 2 vreo 2 saptamani si totusi am nascut la 39 sapt...cu toate ca dr mereu imi spunea ca nu mai dureaza o saptamana si k nu aungem la termen....
CAT DESPRE NASTEREA NATURALA FARA ANESTEZIE se poate...curaj si incredere...e ff dureros recunosc...nu credeam k voi reusi nici eu dar odata ce esti pe drum si dr tau te sprijina si te incurajeaza vei reusi!!!iar odata cu nasterea comoarei,odata cei auzi glascioru credema ca uiti de toate durerile!!!in plus corpul nostru e facut ptr asa ceva...!!!felicitari ptr alegerea facuta si curaj vei reusi!!!

lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011


multumesc pt incurajari clau, sper sa decurga totul bine. :)

Lori 37+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Multumesc IONELA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Madline, nu iti fa griji ca bb nu vrea pe burtica. Nici al meu nu imi statea nici o sec, cum il puneam pe burtica imediat incepea sa planga....Acuma ar sta numai pe burta, asa de tare ii place :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Dada ti-am rasp la Pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlynaB

Madline, nu iti fa griji ca bb nu vrea pe burtica. Nici al meu nu imi statea nici o sec, cum il puneam pe burtica imediat incepea sa planga....Acuma ar sta numai pe burta, asa de tare ii place :)


Pana la o luna ii palcea sa stea pe burtica, statea pe burtica mea si papa de la san..acuma nu mai prefera aceasta pozitie, deci sa inteleg ca e ceva tranzitoriu..

Mamica de fetita ( Estela ), 24.mai 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

BUNA ZIUA MAMICI SI BURTICI...ce faceti?eu sunt epuizata de obososeala...puiul meu sia facut un program de somn toata ziua si noaptea ne zbenguim...!!!iar ziua eu nu pot dormi abia daca mai profit si eu de putin timp sa mai fac putina treaba prin casa!!
IERI lam scos si noi afara cred ca 20 de minute...am facut un tur de cartier...el dormea ca un printisor iar tati mergea cu carucioru parca era din sticla...hihi ce caraghios era!!!asteptam cu nerabdare ora 5 sal scoatem iar insa de data asta vreau sal scot treaz...oare ii va placea sunt asa emotionata...am sa pregatesc totusi putin laptic stors in cazul in care face scandal..!!!are un glascior de il aude tot blocul...
CAT DESPRE DR.uitasem sa va spun in spital am cunoscuto si pe dr cacicovschi si mi sa parut super de treaba,simpatica!!!acuma imi imaginez ca e si f buna k dr de indata ce vad atatea burtici si mamici inscrise la ea!!!DAR nu las dr meu pe niciunu!
BUBITELE alea iau mai aparut pe tot corpul si cred ca a facut si o iritatie dar nu stiu sigur de la ce...iam schimbat samponul,iam luat bepanthol(nu mai am timp si nici rabdare sai fac ceiutul ala),detergent iam cumparat ptr bebelusi de la careffour,si de la chicco iam luat cocolino!!!oricum maine dupa ce ne intoarcem de la starea civila trecem si pe la dr sa vedem mai bine despre ce este vb...eu nu cred sa fie ceva grav insa tati e disperat si ma streseaza si pe mine!!
APROPO baietelul meu e innebunit dupa apa...la baita nu a plans si nu plange nici o secunda...mai degraba adoarme...poti sai faci ce vrei ca nul deranjeaza...insa cand il scot din apa face un scandal de toata frumusetea...moare mama dupa el!!!

lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011

Mergi la inceput