Iul-Aug 11-Bv Morenna,Anca,Miha!Hai Lulu&Feli!(82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Si felicitari pentru lunitza,la mai multe cu spor



Felicia,de (Gabriel) si 40+ cu bulina Ana-Maria AMR

Povestea lui Gabriel
Victoria iese invingatoare!!!

_

Where there is a WILL there is a WAY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Neata fetelor,
Va scriu in timp ce-mi plimb micuta.Suntem afara de la 7.30 dar vad ca deja se foieste.

Cu rana mea la San cred ca am sa merg la un dr,ca am dat-o si cu lapte si cu creme,si de 3 sapt stau numa cu sanii pe afara.Sper sa se rezolve repede,ca rau mai doare.Oricum,multumesc de sfaturi.

Sa raspund si eu:baita ii facem zilnic de cand am venit acasa,iar botezul va fi pe 27 august,adica la 1 Luna si 2 sapt.

Felicia - curaj si putere!Sigur Mai e Putin Putin!Pup

Cam atat deocamdata,ca maraie...cred ca a amortit in sling.
Va pupam si sa aveti o zi minunata!



Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana
.......
Ilida, profita mama ca ai asigurare aici si poti sa iti faci toate investigatiile. Ai nevoie de trimitere de la medicul de familie si medicaiadul iti acopera tot. Daca nu esti cetatean, de la nastere ai 2 luni asigurare inca, pana si dentistul ti-l acopera. cere o trimitere la MRI si fa-ti, de ce sa platesti drum/bilet/investigatii/etc cand oti sa le faci aici? Multa sanatate iti doresc!
.........


Merci mult de suport fetelor! Mai ales Betty si Cristina pt informatii, sunteti ca o mina de aur!!!

Betty - Medicaid/HealtPlus (asigurarea "de saraci" de aici, nu deconteaza decat anumite investigatii. Pt MRI la mine nu si-au dat acordul cand doctorul le-a cerut.

Astazi am fost la un alt neurolog, unul roman, gasit online. M-a analizat si el, mi-a zis ca exclude Sindromul de tunel Carpian (pe care l-a avut si Felicia) si ca nici de MRI nu am nevoie pt ca nu coloana e problema. El a sugerat ca este un traumatism al tendoanelor, aparut datorita sarcinii (dormit pe stg, sprijinit in stanga...) si care s-a acutizat acum cu solicitarea la manevrat bebelusul. Mi-a spus ca oricum am incheieturi prea delicate si va trebui sa ma protejez. Mi-a facut o injectie locala, un fel de anestezic cum ni se da la stomatolog si care nu interactioneaza cu alaptarea. Si mai am de pus niste plasturi care vor elibera o substanta sa-mi usureze durerea. Din pacate tot ce spune ca trebuie sa fac este sa imi menajez mana, sa nu fac miscari bruste, sa nu mai ridic greutati... Si sa port noaptea acea manusa care tine mana intr-o pozitie fixa.
Nu ramane decat sa incerc toate astea si sa vad ce va fi, sper sa ma mai linistesc.

In rest bebe al meu e la fel de activ, fara somn. Desi e cald, noaptea am apelat la varianta sarmaluta si acum doarme si doua reprize de cate 2 ore, performanta pt noi!!! A recuperat si tot ce pierduse la nastere, a luat in 3 saptamani 850g. Mie mi se pare ok, acum are si e greutate de nascut la termen
Maine implineste o luna, o sa-i fac cadou un biberon cu fundita rosie




am deja un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




dc vii in tara, contacteaza-ma.:) legat de manutza. dc vrei, evident....

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

legat de iritatia nasoala a lui iustin, vad ca revikenul merge bine.

si se pare ca e f mult legat de scaunele alea diareice. prb sunt f acide. cum s-au diminuat, plus folosind crema asta ce contine mult oxid de zinc si dioxid de titan, leziunile s-au retras ca arie si nu mai sunt carne vie. s-au mai uscat.

legat de pampersi, eu folosesc pampers premium care. o sa incerc si alta marca...sa vad dc merge mai bine.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:



La multe lunite bebe Gabriel de Rammy, Matei de Valentina si Tudor de Ilida!!!

Burtocika bine ai revenit !

Pt bubite, in maternitate le dadea cu triderm. Cu asta dam si acasa

Mamutz multumim pt informatii.

Poza o poti schimba din stanga paginii unde scrie "poza de profil" si sub poza "schimba poza".

Si mie imi curge lapte. Acum vad ca nu mai este asa de rau, dar am zile cand ma schimb de cate 3 ori /zi de tricou , iar noaptea de vreo 2 ori.

Tasneste ca la arteziana si ma enerveaza ca Petru nu poate tine pasul cu el si se ineaca si nu mai mananca ... si uite asa torcaneala toata ziua.

Plus ca daca il tin in brate il fac fleasca si pe el....Asta e pana la urma, bine ca este!

Felicia, parca azi ziceai ca te duci la doctor! Bafta multa si...poate nu te mai intorci 2 in 1

Ilida imi pare rau ca nu s-au rezolvat problemele cu mana! Multa sanatate !

Oxi imi pare rau ca nu ti-a trecut rana de la san ! Ma gandesc ca trebuie sa fie f aiurea !

Valentina ...



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Mereu uit...

Fetelor Pufi, Alina, Ruxiii,Burtocicka v-am citit povestile nasterilor !

F frumoase si emotionante !

Pufi, sa inteleg ca esti impreuna cu sotl tau de cand aveai 16 ani ?

Si eu sunt impreuna cu al meu de cand aveam...15 ani . In iarna pe 23 Dec facem 11 ani. El a fost prima , marea si unica mea dragoste !
....na c-am dat-o in sentimentalisme

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna fetelor!
N-m citit din urma dar vad ca s-au mai nascut niste strumfuleti. Felicitari, Squirrel, Alexia, Dulcica, sa va bucurati de puiutii vostri
Eu am nascut miercuri, la 17.45, operatia a fost o experienta interesanta cu accente amuzante, medicii niste super draguti, mai putin anestezista,tinand cont de experienta primei nasteri unde tot cu anestezista am avut probleme inclin sa cred ca le anesteziaza empatia infacultate. In fine, m-am recuperat foarte repede, lactatia inca nu s-a instalat, Filip sta la san si cate trei ore jumate, buhuuu si vai de mine, ieri aveam lapte intr-un san si colostru in celalalt, vad ca azi am lapte in amandoi, dar nu-i jet ca la Eva.
Astia la spital sunt dementi de-a dreptul, au 2 wc-uri pe etaj, la aprox 40 de lauze, si abia azi mi s-a oferit de mancare. Incredibil!
Bref, azi s-ar putea sa plecam acasa, baiatul a scazut putin in greutate, de la 3600 la 3450, deci e bine, din partea mea poate sa scada si la 3 kile ca are de unde. Are Rh pozitiv mi s-a facut vaccinul, acum avem toate grupele de sange in familie. O sa urmeze povesti si povestiri pe blog. Aha, si azi-noapte baiatul meu a dormit cu o fetita in patut! Ce tare!
Va urez nasteri usoare, Felicia ma gandesc la tine, si va multumesc pentru mesaje si urari!

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Mereu uit...

Fetelor Pufi, Alina, Ruxiii,Burtocicka v-am citit povestile nasterilor !

F frumoase si emotionante !

Pufi, sa inteleg ca esti impreuna cu sotl tau de cand aveai 16 ani ?

Si eu sunt impreuna cu al meu de cand aveam...15 ani . In iarna pe 23 Dec facem 11 ani. El a fost prima , marea si unica mea dragoste !
....na c-am dat-o in sentimentalisme

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...







V-am luat!! Noi anul asta facem 18 ani, e drept ca sunt si printre batranicile de aici:D

blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salutare burtici si mamici de pitici!

Noi suntem bine, cam obosita eu....sunt mereu in zona, dar stau ca prost la capitolul sfaturi, las mamicile cu experienta sa ne ajute cand avem intrebari. si de obicei citesc de pe telefon si e mai greu cu scrisul... Ce am remarcat din afara este ca scutecele Pampers premium fac iritatii...cam toate fetele care au zis ca au probleme le folosesc. Noi folosim huggies, in principiu se gasesc in farmacii, dar eu am luat de la baby expo la o oferta. Nu sunt fff multumita, ca mai scapa pipi pe langa, da ma gandesc ca poate nu le pun eu bine...

Avem si noi cred colici, dar nu plange, doar maraie ca un ursulet si bataie din picioare si strange din burtica. o sa incep sa ii dau sab simplex, asta mi l-a recomandat pediatrul. O sa vedem.

Cosulete avem si noi pe nas, dar nu sunt rosii, sunt ca niste puncte de grasime. numai in zona nasului...sper sa treaca curand, nu o dau cu nimic.

Felicit si eu pe Squirel, sa iti traiasca flacaul mamico!

Acu de cand am descoperit melodia cu delfinul( Pufy) poate intru mai des!!

Va pup pe toate toate!!!!

Oana mamica super-fericita de Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Hello.
Am inceput sa pierd din dopul gelatinos si am dureri foarte mari intre picioare. Cred ca este de angajarea spre iesire a bebelinei. Contractii am dar neregulate. Sunt in asteptare.

Mergi la inceput