LMA Tudor-Delfinasi in straie de sarbatoare (167)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Pup fete dragi! Multumesc din suflet de urari!
Noi cu musafiri acum am fugit sa culc copilul!
Mai merge un pic de tort si sampanie sau e tarziu?

Va imbratisez cu drag!!!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut
Intre timp Larisa a primit cel 2 chinezo plasticos oribilos triciclete de ziua ei
Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010





Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Ochidut, multam ca ma incurajezi! Si noi cred ca avem vreo 2-3 saptamani de lupta cu somnicul de peste zi... pana la urma cred ca asa ajungem si noi. Cu prima tura , mai lunguta, si atat. Si Matei al Oanei e la fel, el doarme de pe la 11 la 14 si gata pana diseara. Diferenta e ca el se trezeste la 7, Vlad la 9...




pai e super cum va treziti voi la 9 deci decalat fata de noi cu 2 ore...si cred eu ca Vladut pana la urma va dormi de la ora 13 singurul somn peste zi 2-3 ore - asta e previziunea mea


Am implinit 1 an! 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am culcat copilul si ma uit cu sotul meu la un film.
Au plecat maicamea si mAtusimea azi. Bine ca mi-a lasat mancarica buna. Mi-a facut varza calita, d-aia la cuptor, paula cum ii place sotului tau

Am fost sa vedem stadionul national azi :)

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

ochiduuuut acum am vazut mesajul de la tine ca nu prea mi-a mers netul zilele astea si n-am avut nervi sa stau pana se incarca pagina. Vroiam neaparat sa-ti spun sa nu stati special pentru noi maine ca s-ar putea sa ajungem mai tarzior adica dupa 16:00. Mai facem o oprire la Telega (pe langa Campina) ca avem niste prieteni care rup turta fetitei lor si le-am promis ca trecem si pe la ei. Chiar imi pare rau ca nu reusim sa ajungem mai devreme sa stam cu voi.

Stai linistita, partea a doua a mesajului nu am citit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Iertare pt urarile intirziiate
La multi ani frumosi dragii nostri delfinasi
SARA
BIANCA
TUDOR
sa cresteti mari,destepti si frumosi!
Voi scrie Mai frumos la sub dedicate

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata




Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Ca tot discutati de somn si Medeea cred ca face tranzitia de la doua somnuri pe zi la unul singur. Pana acum dormea cu somn pe la 10:00 cam 1h - 1h jumate si unul pe la 4-5 la fel. Acum cu greu o mai adorm abia pe la 12:00 doarme cam doua ore, doua ore jumate si aia e! Desi pe la sase se freaca la ochi de mama-mama, crispro exact cum spui tu pana i se inrosesc ochii dar nu se culca s-o fereasca sfantul.

La noi nu merge cu programul fix. Si eu am avut piticul sa-i fac copilului program dar n-a mers si pace. Ba i se face somn mai repede, ba nu vrea deloc si cu mancarea la fel uneori dupa 3 ore incepe sa bage tot in gura (asta-i la noi semnalul), alteori trec si cinci ore si nu vrea sa deschida gura asa ca se decaleaza tot. In plus ea azi se trezeste la 7:00 iar maine doarme pana la noua. Asta desi in fiecare seara ora de culcare e aceeasi 9:30 - 10:00 (singurul meu succes )

La noi in linii mari programul e cam asa:
- 8:00 - 8:30 laptic
- 11:30 - 12:00 fructe cu cereale sau fara
- 15:30 - 16:00 legume cu/fara carne/ficat/ou
- 19:00 - 19:30 cereale cu iaurt sau gris sau altele
- 21:30 din nou laptic si somn imediat dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Rubia, Doamne ajuta!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, bine ar fi asa cu somnul... domnie curata.

Alice, vizionare placuta! La ce va uitati?

Saddie, deci si la tine e cu cantec??? Probabil ca acum e varsta cu tranzitia la un somn pe zi. Cumnata-mea imi zicea ca la un an si 2 luni a inceput cu un somn pe zi, dar de dinainte mult s-au chinuit pana sa ajunga aici. Plus ca acel somn solitar de peste zi era de o ora, maxim 2. Acum e de minim 3.

M-am uitat un pic la DVD-ul de la nunta unde am fost nasa, dar is 5 DVD-Uri!!! m-am uitat pe fuga la 3, restul maine... ca imediat ma cheama praslea...

Noapte buna, linistita, cu muuuuulte ore de somn legate!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

De maine ii bag cereale in lp de seara. La 10 aseara a adormit si la 3 azi noapte s-a trezit. Deja de o ora e treaz. I-am dat lp, ar a mancat vreo 140 doar...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput