LMA Tudor-Delfinasi in straie de sarbatoare (167)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hello!

Adriana, . Este cand sare tura a doua de somn, indiferent ce activitate avem pana la acel somn. SI daca il plimb 3 ore de manuta inainte, este cand tot nu doarme. Alteori, si daca ne jucam cumintel pe jos, ne plimbam mai putin, doarme. Numai el stie ce program vrea sa isi faca, pe mine deja ma depaseste situatia. Nu m-ar deranja sa nu doarma a doua tura, dar cand vad ca nici nu poti sta cu el, e marait, se freaca la ochi in nestire, e somnoros- atunci nu imi place.

La multi ani, mami Diana! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita! Sa te bucuri mereu de puiuca ta scumpa!

La multi ani, Ariana! Sa cresti mare, sanatoasa, sa fii cuminte si voioasa!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, weekend fain, sa fie cuminti fetele!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana


lala noi avem 9.300gr



Am implinit 1 an! 08.07.2010



" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






noo bunn, macar nu suntem singurii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

crisy, puiule, io citesc asa din 2 in 2, ca nu mai apuc..(de regula ultimele 3-4 pagini) sau ma apuca mustrarile de constiinta ca in loc sa studiez, pierd vremea- la care activitate am devenit experta.
incepand cu 5 noi. am ex.

pe de alta parte, of course, ma apuca nostalgiile ca voi intra din nou in campul muncii...

adriana, fix programul asta il avem si noi.uneori dc mi-e mie lene, sar peste iesitul de dim afara

si dc nu particip la discutii simt ca nu am ce sa va zic..si io-te asa...

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

gata pregatirile, sa vedem cum o culc si-o trezesc pe Isa

eu am mancat ca apucata, acuma cand sa pun si io un costum de baie pe mine dar no, tot pregatind, tot gustand... acuma mor de pofta langa a doua paine, asa as pune niste unt pe o felie calda . lasa ca de luni ma apuc iar de bicicleta&Co, ieri am facut 15 min din prima si n-am obosit, mai mult nu m-a lasat Isa ca era tot intre picioarele mele curioasa

si sa va mai spun una: de cateva zile Isa nu mai vrea sa manance cu tacamurile ei, doar cu ale noastre. azi a baut prima data si suc cu paiul, sa vedem cat de repede trecem la canita cu cioc , din sticla de aia ptr sportivi bea, dar se si uda toata ... mai avem ale lunga, dar cand cine mama toate se simplifica, ea are mai multa rabdare si tot timpul din lume


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello!

La multi ani, mamica scumpa, Diana! Sanatate, fericire, sa te bucuri de familie!

La multi ani, printesica Ariana! Sa iti dea DD o viata frumoasa, cu sanatate, impliniri si bucurii!

Rody, V a inceput cu canita cu cioc, iar de pe la 10 luni juma' cu paiul. Bea f bine din pahar, dar nu cred ca e inca momentul sa renuntam la bibe.

Crisu', V a renuntat la al 2-lea somn, dar singurul somn s-a scurtat! Se culca seara la 22, se trezeste pe la 8 (nu punem trezirile fara numar de peste noapte). In jurul orelor 3 doarme cam 1 h, maxim 1 h si 10 , evident cu ciufutenii dupa.. Nu sta o clipa locului, a invatat sa se catere pe teava caloriferului, agatat de glaful geamului. Nu e inalt, dar totusi..
Paula, i-am zis lui V sa-mi arate nasul, mi l-a aratat! mi-a aratat gura.. alta data ochii.

Crissy, eu am pus-o de-o tocana (ardei copti+rosii coapte + orez).

Azi am avut musafiri la o cafela. Eu am un joculet cu V, 'hai sa strigam', pe tipa () o cheama Alina. Hai sa strigat A-LI-NA.. Copilul meu a repetat intocmai! , nu e prima data cand o face, dar acuma a spus perfect! Evident mai stricat la urmatoarele incercari .

In seara asta am cumatrie, deci, party, piscotul il fac pachet, directia buni. Fratello doarme si el prin prieteni.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

vreau sa fac reteta de panetone de la Denisa...dar nu stiu la ce program sa-l coc ...am tot moulinex masina de paine...cea care face paine de 1500 gr...dar la programul 7 e paine fara sare...la 10 ar fi prajituri...acolo trebuie sa pun?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

vreau sa fac reteta de panetone de la Denisa...dar nu stiu la ce program sa-l coc ...am tot moulinex masina de paine...cea care face paine de 1500 gr...dar la programul 7 e paine fara sare...la 10 ar fi prajituri...acolo trebuie sa pun?


eu am pus la pr 6 de paine dulce, zicea Denisa ca e mai mult de 3 ore programul... ori la mine pr de praji e de 1:50

bumble, eu nu vreau sa renunt de tot la bibe, ca seara si la amiaza i-l dau in patut si ies din camera, termina lapticul/supa si lasa bibe langa ea, apoi adoarme. dar peste zi, mai ales daca va merge la gradi, va fi mai usor din cana/cu pai.

victo, spor la invatat, mami

cristina,

diana, mancam ceva dulce? bem? ca daca nu, eu ma iau si plec un ceas la culcare, si apoi la plaja.

ne auzim maine, cu bine


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Ce mai faceti mai fetelor?Vad ca aveti program de distractii.
Rody sa petreceti frumos si sa nu faca Isa "figuri" la noapte.
Bumblebee distractie placuta.

Eu azi am avut parte de o surpriza mai mult decat placuta si de acum am inceput cu emotiile.Am primit raspuns de la dr din Budapesta cu care am facut FIV-ul si mi-a zis ce analize sa repet si gata o sa intram in hora.In urmatorul CM (pe la 1 sept) incep cu analizele si un Papanicolau) si apoi luna oct o sa iau AC ca sa lungesc putin CM ,astfel incat dupa 15 noiembrie sa aterizam la Budapesta.Avem in plan si o mica vacanta prin Praga,Viena(desi am mai fost de 2 ori,acum mergem in 3).Am de gand sa-mi iau si pustoaica cu mine din superstitie...
Stiu ca m-am intins cam tare dar simteam nevoia sa povestesc cuiva(ma rog in afara de sot ca el stie deja).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, super tare Victor!!! Bravo! Deci asa cu somnicul, unul si scurt.

Acum e sotul cu copilul sa il culce, a stat treaz 3 ore, a umblat prin gradina, am fugit de /dupa caine, eu cu o frica de numa. A alergat mingea, s-a dat in leagan, hamac, dar tot nu doarme.

Cu paiul ii mai dau apa, ii place, dar tot nu bea multa. Nu ma grabesc deloc cu trecerea la cana/pahar, ce-o fi. Astept sa dea el semne. Cand eram gravi, mi-am propus ca de la 8 luni sa il pun la olita zilnic, de la 6 luni sa bea numai din canita cu cioc, sa renuntam la bibe. Multe din astea aveam eu planificate. Si acum nu le pun in practica, de buna voie. Mie personal mi se pare pierdere de vreme pusul la olita de pe acum, cel putin in cazul nostru- pana nu stie sa zica "mami, fac pisu sau kk" nu il pun. Ca oricum , si daca l-as pune, tot nu il tin fara scutec. Iar cu canita cu cioc, daca nu ii place, de ce sa il fortez? nu il las sa adoarma cu biberonul in gurita, nu ma vad dandu-i LP-ul din canita cu cioc sau pai. Parca e mai natural din bibe. Doar apa o sa ii dau mai des din canita cu pai, acum ii dau si din biberon. Sigur ca trebuie invatati cat mai multe, sa treaca la etapa urmatoare, dar parca prea is standard etapele astea, si prea grabite.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput