Strugurasi Sept-Oct 2011-HAYAT JADE SANATATE (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

23 august cred

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
34 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalic

Vreau si eu in listuta

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
34 sapt.


Ai grija de noi Doamne


ia zi UM si DPN ... si se rezolva... dar dimineata ca eu merg sa pun capul pe perna..

Noapte buna si somn usor...

36+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalic

23 august cred

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
34 sapt.


Ai grija de noi Doamne


cine data nasterii? atunc ai 37 sapt?

36+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna fetelor
Eu am acum m+am trezit sa vad acum daca mai dorm la noapte.

Bun venit noilor gravidute lalic si elena 2706 Elena imi pare rau pentru pierderea bebelului

Bujo, cate grame au cercelusii?MA intereseaza ca nu stiu de cate grame sa-i iau.

Camady, Marryan felicitari pentru vestile bune de la eco.

Mi-a zis si mie o prietena ca bepanthenul este ca un medicament si se da pe fundic cand se irita si nu este bine sa-l folosim de cate ori schimbam pampersul.Dar dupa ce schimbam pampersul cu ce dam?

Mai vreau sa zic ceva dar am uitat

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 35+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

bafta bujo la dr!

bine ai venit Elena! Dumnezeu sa te ajute sa fie totul bine de data aceasta!

vai cat am mancat...mi-a trimis tata peste prajit, yamii, ador pestele.
Acum basculez un castron cu bucati de pepene si nu ma pot opri chiar daca simt ca pocnesc.
Ma scot din sarite durerile de spate...me cam enervez repede si asta stiu ca nu e bine...si gata nu ma mai plang.



34+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Nu stiu cate sapt am 35, 36 sau 37, dupa eco diferite, dar dr mi-a zis ca nasc dupa 20, pe 22 sau 23.Data exacta a nasternii o voi sti pe 10 august.

Vai eu is treaza de la 4 si am ochii cat cepele.Si maine dimineata am programare la coafor macar daca ziceam vreo 11.

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
34 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Racheel au 0,89 gr cercelusii. Sunt foarte mici, au diametru interior de 7mm. Eu am cautat cei mai mici si i-am luat pe astia cu pietricele albastre desi voiam cu alb sau rosu. Isa prefer sa nu poata sa-si bage degetelele sa traga de ei. Am mai vazut unii tot cu 7mm diametru interior dar ceva mai lati si aveau doar o pietricica. Astia erau mai grei, cam 1,49 gr. Cauta si tu cele mai mici verigi. Eu am vazut la prietena mea cand i-a luat cercei la fetita, cand ni i-a aratat in cutiuta pareau extrem de mici. Si totusi in urechiuse sunt mari, are loc sa-i agate cu degetelul cand va incepe sa se agite.

La fundulet poti sa dai cu o crema cu zinc daca tii neaparat sa dai cu ceva dupa fiecare schimbare. Insa eu am folosit doar cand era iritat, in rest nimic. Schimbat, spalat si gata.

bujo mami de Filip si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_29 spune:

MARINAENACHE si mie mi-e tot mai greu,stau mai mult in pat ca nu mai pot sa fac aproape nimic...asta e,pana la urma sa fie ei sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

La fundulet, e adevarat ca bepanthenul e medicament, dar nici crema cu zinc nu e mai ok. Eu prefer sa dau cu ulei de masline neutralizat ( fiert pe baie marina 10 minute) dupa fiecare scutec . in caz de iritatie usoara bepanthene sau alte creme de pe piata si daca se ingroasa gluma crema cu zinc. Asta din urma e tare groasa si lipicoasa cumva si ramane strat pe piele ( ideea e sa nu intre piele in contact cu urina si zincul creeaza o bariera), dar nici nu respira pielea prea bine
Oricum, pentru prevenirea si chiar tratarea iritatiilor de scutec e important sa spalam funduletul dupa fiecare scutec ( nu cu servetele ci spalat) sa-l uscam bine si sa-l lasam la aer zilnic.
La Mihnea la inceput dadeam chiar dupa fiecare scutec ( adica fie dupa uscarea cu prosop fie dupa aerisirea zilnica) funduletul cu ulei. Cu timpul am ajuns sa dau cu ulei numai dupa baita zilnica si nu a fost rau


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

ionela, am spus eu ca tu stii o multime de lucruri, deja am notat si ce ai scris acum, legat de cremele pentru fundulet

32+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput