Strugurasi Sept-Oct 2011-HAYAT JADE SANATATE (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

seidanasa nu iti fie "ciuda" ca bebe e mai mica cu putin ce sa zic eu ca daca e mare ce ma fac, nasterea va fi mai grea si am hainute multe 0-3 luni
am uitat sa zic ca colul este la fel 37mm inchis, si avem 47 cm, dr mia zis ca o sa aiba picioare lungi....asta chiar nustiu cui sai semene ca noi suntem mai pitici asa 1.65 eu si 1.75 sotu.

camady dr mea se ia dupa echo, nu dupa UM, a zis ca asta este sa se orienteze mamele cu aproximatie data nasterii insa mie azi mia zis clar ca ea se conduce dupa dezvoltarea bebeline si asa si procesul nasterii va veni tot dupa cit de mare e, deja nu prea are mare lok in burtika si a zis ca poate sa i fie problematic sa se intoarca, dar am sperante cu a zis si seidana ca poate poate se va intoarce pe la 37-38 sapt.
La mine UM nu este 1. decembrie, e gresita este 30 noiembrie, eu nu am luat in calcul ziua data ca mia venit putin apoi pe 1 mai mult si pe 2 gata sa terminat, pe 7 am ovulat si pe 10 sa prins bebe
insa medicul imi considera de pe 30.11.2010....

multumesc fetelor pentru felicitari sa dea Dumnezeu sa fie toti bebelusii sanatosi pu asta ma rog in fiecare seara.

Cu numele au dat toate fetele ca eu vreau sa i dau lsituta sotului sa mearga la biserica si sa vb cu preotul sa faca rugaciuni speciale pu noi, asa si nu am vazut cineva a scris de numele de botez a lui hayat si jade?

Cea mai fericita mami 35 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena2706 spune:

buna seara, gravidutelor!
Mi-am facut curaj sa intru si eu.
Citesc de mult forumul "Strugurasi sept-oct2011".
Va rog sa ma primiti si p mine in listutza
Ma numesc Elena,am 22 ani, am pierdut un bebe la 33 sapt(cauza HTA) si acum astept o mica printesa care imi va umple inima de bucurie.
DUM-9.12.2010
DPN-15.09.2011

Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne putem tine copilasul in brate.

[34+]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena2706

buna seara, gravidutelor!
Mi-am facut curaj sa intru si eu.
Citesc de mult forumul "Strugurasi sept-oct2011".
Va rog sa ma primiti si p mine in listutza
Ma numesc Elena,am 22 ani, am pierdut un bebe la 33 sapt(cauza HTA) si acum astept o mica printesa care imi va umple inima de bucurie.
DUM-9.12.2010
DPN-15.09.2011

Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne putem tine copilasul in brate.

[34+]


Elena bine ai venit in gashka struguraselor, sarcina usoare incontinuare si o bebelina sanatoasa la termen

Cea mai fericita mami 35 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

My angel says: "start moving, so I can start blessing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marina.. si eu luam la 27 s no spa 3 pe zi.. da acu... ce sens are? , adik are sens da de ce?

Mikka...eu de la inceput am zis ca nu apuc 38 ... sper sa apuc 38 si 3 zile, ca atunci vine dr.. da sa nu apuc 39.... nu vreau sa ma plang ca e greu si nu stiu ce , ca Doamne multumim am avut sarcina usoara, insa cu cat trece timpul nu mai ai rabdare, incepi sa te pierzi in dureri si detalii gen.. eu ma patez zilnic pe haine ( sani sau burta) ca na au crescut ca din apa, ma rostogolesc in pat, merg cu viteza melcului , si ca si cum as avea bat in fund, sufli greu.. sa nu zic de insomnii sau dureri... asa ca prefer 10 ore de contractii si 2 de impins , si sa imi vad minunea in brate si sanatoasa decat sa mai duc inca 2 sapt in plus pt acelasi lucru ... Si cred ca si ea incepe sa se chinuie pt ca mai nou e agitata si imprastiata in toata burta, de ex langa stomac in marea majoritate a timpului fad o galma mai mare ca o minge de tenis, si cred ca ii sunt picioarele intinse.., imi dau seama ce putin loc mai are..

36+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Felicitari Elena sarcina usoara in continuare

27+ Unde.s 2 puterea creste 30.sept.2011
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elena2706

buna seara, gravidutelor!
Mi-am facut curaj sa intru si eu.
Citesc de mult forumul "Strugurasi sept-oct2011".
Va rog sa ma primiti si p mine in listutza
Ma numesc Elena,am 22 ani, am pierdut un bebe la 33 sapt(cauza HTA) si acum astept o mica printesa care imi va umple inima de bucurie.
DUM-9.12.2010
DPN-15.09.2011

Sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne putem tine copilasul in brate.

[34+]


ELENA , bine ai venit te primim cum nu cu mult drag si ..
Imi pare rau pt pierderea ta .. ce e HTA ( sper sa nu ranesc) .. da nu stiu
Sa cresteti mari si frumoase si sa ajungeti sa va vedeti uneia alteia ochisorii frumosi, sanatosi , toata viata

36+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena2706 spune:

Multumesc, fetelor!
Seidana, HTA este hipertensiune arteriala.
Akum sunt bine, chiar am avut tensiunea mica.
Nu am luat in greutate dekt 6 kg, pentru k sunt inalta si lata in bazin, bebele avand loc destul.


[34+]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Elena.. esti in listuta.... ai drepturi depline

Imi pare rau cu tensiunea... imi pare rau ca nu s-a putut salva, dar de data asta DD , te va ajuta sa fie bine...

LA ce spital mergi? ai luat lucrusoare?

36+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena2706 spune:

Merg la Spitalul Judetean Ilfov la d-na dr. Maria Olteanu de care sunt f. multumita.
Pana akum am luat 2 biberoane si 2 suzete, saptamana viitoare o sa mergem la cumparaturi sa pregatim bagajul pt. spital si restul lucrurilor necesare.

[34+]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Vreau si eu in listuta

deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sophia - cezariana Cacicovschi
34 sapt.


Ai grija de noi Doamne

Mergi la inceput