Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am venit si noi de l avaccin acum vreo ora si un pic dar am avut treaba de atunci, adica dus cu apa si sapun ca am facut unul cand m-am intors de la cabinet , pe trotuar, un tampit care a trecut pe langa trotuar, unde era o balta imensa, ca ploua cu galeata avea cred 100 km/h si numa 20 m pana la rosu la semafor !!!! numai un tampit poate sa faca asta , sa accelereze pentru 20 metri sa junga sa stea la semafor la rosu si pun pariu ca era un tzaran de prin sud estul europei , ca numai de astia vad in ultima vreme, nu dau prioritate, trec pe galben/rosu !!! si baga viteza sa prinda verde la semafor cand stiu sigur ca nu o sa il mai prinda si or sa stea la stop britanicii nu sunt asa , astia dau prioritate, te lasa sa treci, chiar de-ti vine sa treci pe mijlocul soselei ca ti s-a nazarit tie, te lasa, opresc si te lasa si nu mai spun ca atunci cand te vad cu carut si mai multa atentie iti dau si prioritate, numai ghiolbani sud est europeni veniti aici la furat sau mai stiu eu ce, fac talente de genul pe care le spuneam mai sus
Deci cum spuneam, dus cu sapun , aruncat hainele ude leoarca in masina , pronit masina de spalat, aruncat umbrela la gunoi ca mi-a facut vantul si ploaia ferfenita si apoi mufat copilu la tzata, incepuse deja sa se maraie de foame si somn

La cabinet a fost ok, am ajuns mai devreme cu 10 min de ora programarii si am asteptat inca altele 10 min in plus ca ma si enerveaza ca in ultima vreme de fiecare data cand merg cu fata pentru ceva stau si astept ca prostu si ma duc la alea de la receotie si le tot intreb, iar sunt intarziere doctorii astia ? si mereu isi cer scuze si bla bla uri de astea care pe mine nu ma incalzesc cand am un bebe in brate si ma lasa sa astept 20-30 min deci i-a facut vaccinul de 4 luni, 3 injectii diferite, 3 intepaturi ... surprinzator a fost foarte da foarte cuminte nici nu ma asteptam, stateam cu inima stransa de acasa ca o sa planga rau la 3 injectiidar la prima injectie a marait 2 secunde cand i-a scos acul, la a 2a la fel cand i-a scos acul si a scartzait un pic mai mult decat la prima, adica 5 sec , da nu rau ... iar la a 3a a plans un pic la final ca nu stia ce i se intampla, de ce atatea injectii dar am linistit-o, am luat-o in brate, leganat-o putin si i-am tras ciorapeii inapoi pe ea si nu a mai spus nimic, foarte cuminte a fost , nu ma asteptam, are mama o fata cuminte stau si o urmaresc sa nu imi faca febra dar nu cred ca nici la un vaccin pana acum nu a facut nici un efect advers , deci sper ca nici de data asta sa nu aiba ceva , Doamne Ajuta

Va multumim de aprecieri si complimente, piscoata va saluta si va da cate un pup dulce si o floricica Abia astept sa mergem in ro m, poate mai prindem cald si o sa am si eu ocazia sa ii mai fac putin parada modei cu hainutele pe care nu am apucat sa le port aici vara asta asta daca i-or mai veni hainutele in sept ca vad ca pe zi ce trece se rotunjeste mai mult

revin ca se maraie in patut , adica urla



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

madutza am primit mailul tau
mai am o intrebare ca nu ma mai tine memoria
stiu ca trebuia sa tin regimul cumva pe saptamani???
te rooogg lumineaza-ma

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

da trebuie tinut 3 saptamani

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

la multi ani ginere!
mada , am eu cafea fierbinte daca vrei

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




da, uita la ora asta eu mai bag o cafea

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmisa nu comparam totusi situatiile, faptul ca lucas acum mananca 180 noaptea in 5 minute arata clar ca ii e foame si ca ca e un puseu de crestere, mai ales ca mananca mult si in timpul zilei! el avea si are si acum o rutina a somnului, imi aduc aminte cum demult povesteai tu ca doarmea de la 10 pana la 6 dimineata fara sa se trezeasca. "mecanismul" somnului la el acum e acelasi, doar ca din cauza unui puseu de crestere, momentam mai simte nevoia de un snack si sunt convinsa ca o sa revina la cum dormea inainte!

dar situatia descrisa de lalely e alta, si anume ca se trezeste, sta 2,3 minute la san si adoarme! si asta de 3 sau 4 ori pe noapte. dupa mine asta clar nu e foame ci e nevoie de altceva, eventual o mica socializare cu mami si daca mami rezista la treaba asta e ok, dar daca mami ajunge la capatul puterilor si simte ca ii scapa situatia de sub control, deja e semnul ca trebuie facut ceva..


in alta ordine de idei si luca al meu are gingia umflata si se vede ceva foarte alb sub ea sunt curioasa cand o sa ii dea dintisorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, daca nu as sti mai bine as zice ca piscoata e englezoaica 100 %
Cat despre kg date jos...cred ca ar tb sa dau vre-o 15 ca sa ajung asa manechin ca roxy . Mi-ar placea sa fiu asa mai bat ca asa am eu impresia pe oamenii slabi toate hainele vin bine.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip
[Va servesc cu coffee azi ca doar face 5 luni fiu-miu..

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


La multe, multe lunite sanatoase, papacioase si voioase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

scrish, subscriu.. eu stiu o tipa care are un baietel de un an , bine pustiu nascut la 32 de saptamani cu 1200g...
dar tovarasul are 1 an, 9 kg si 80 de cm si s-a obisnuit cu titi pe post de suzi.. se culca la 8-9 si se mai trezeste de vreo cateva ori doar sa...
mie mi se pare naspa ca tipa in cauza il tine doar in brate,(stiu ca e greu sa stai cocosat) desi cred ca el ar vrea sa mearga ca topaie in brate tot timpul...
dar fiecare cu ale lui....
lalely , iubita dar suzi nu vrea baiatul tau?


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

intrebare: mai sunt copilasi carora nu li se vede vaccinul de pe brat sus??

[


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



dar copilasi la care sa fie inca rosu vaccinul mai sunt?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput