Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Abia astept. Cu o sapt inainte cred ca incep sa-mi fac bagajul

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


cunosc sentimentul...si eu sunt la fel putem sa ne luam de mana


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ce fac mamicile?? bebicii???
eu am terminat de papat pranzul..sotul e in concediu si pt el trebuie mancare serioasa zilnic asa ca azi am scapat repede si usor cu o tochitura cu branza si smantana, ochi de ou si mamaliguta iar la desert napolitane joe cu cioco
in rotmul asta in 2 sapt pun cat am pus toata sarcina :))))))

merg sa va citesc...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



ce tare esti....
eu am papat cascaval cu kaimac ( un fel de unt amestecat cu branza de vaci) si ardei..si cu niste chestiii se cheama wasa sunt un fel de crackeri de fibre...incerc sa nu bag paine
m-a omorat catankcu orezul ei cu lapte si cu placinta cu branza ultima oara cand am fost la mama (sambata) am ras doua bucatele de placinta ca abia o scosese din cuptor si ma mai mir ca m-am ingrasat in ro
azi ma duc cu niste fete tinere (21 si 28)la , sa iau lui Dodo geaca de toamna si pantaloni, ca aici mai da si frigul...
ma simt cam mamaie...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Lavinia, sunt intr-un foarte mare dubiu....te rog lamureste-ma ! De 3 zile in gurita lui bbe,in stanga jos simt gingiuta umlata...ca un mic damb asa si poate nu am luat-o razna dar simt ca ma zgaraie usor. Crezi ca este un mini dintisor,coltisor? El mititelul se prezinta binisor...doar mai agitat si marait fata de obicei iar mesele nu mai sunt atat de dese si mult cantitativ. Este foarte nervos...cum il i-au in brate ma prinde de par si ma trage se ma muste....baga absolut tot in gurita ira cand ii dau papa il loc sa traga lapte musca si se joaca cu tetina. Deci???

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


ally daca este formata gingiuta ca sa sparga dintisorul nu ai cum sa nu observi daca te uiti la el in gurita. e rosu, umflat si cu asa ca si cu o mica taietura.
oohooo cat a mai balit lucas al meu si cat a ros la tot ce prindea de pe la 3 luni si putin si a durat ceva pana intr-adevar a reusit sa pocneasca gingiuta.


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

evident ca merge si Dodo cu noi

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza


O piscoata cu rochita

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


olalala!!!! ce printesica frumoasa !!!
las ca poate prinzi calduri in Ro in septembrie si imbracati si rochitele!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nah ca am dat si eu quoete-uri sa se supere strumf sorry dar nici eu nu stau grozav cu timpul acum astept sa apara evaluatorul la apartament
daa strumf..doar decoratiuni in cap..aranjamente...tamplarie...pereti asezari...ufff..ma doare capul deja!!!!!

intrebare: mai sunt copilasi carora nu li se vede vaccinul de pe brat sus??

delia.. hmmmmm ce imi mai place si mie tot ce e de patiserie cu branza dulce


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Abia astept. Cu o sapt inainte cred ca incep sa-mi fac bagajul

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


cunosc sentimentul...si eu sunt la fel putem sa ne luam de mana


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Ce bine ca eu am prins deja un loc in bagajul madutza_braacum ceva timp in urma. Nu madutza??? sau nu-ti mai amintesti?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ce fac mamicile?? bebicii???
eu am terminat de papat pranzul..sotul e in concediu si pt el trebuie mancare serioasa zilnic asa ca azi am scapat repede si usor cu o tochitura cu branza si smantana, ochi de ou si mamaliguta iar la desert napolitane joe cu cioco
in rotmul asta in 2 sapt pun cat am pus toata sarcina :))))))

merg sa va citesc...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



ce tare esti....
eu am papat cascaval cu kaimac ( un fel de unt amestecat cu branza de vaci) si ardei..si cu niste chestiii se cheama wasa sunt un fel de crackeri de fibre...incerc sa nu bag paine
m-a omorat catankcu orezul ei cu lapte si cu placinta cu branza ultima oara cand am fost la mama (sambata) am ras doua bucatele de placinta ca abia o scosese din cuptor si ma mai mir ca m-am ingrasat in ro
azi ma duc cu niste fete tinere (21 si 28)la , sa iau lui Dodo geaca de toamna si pantaloni, ca aici mai da si frigul...
ma simt cam mamaie...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)




Da mai fetelor, ... si eu poftesc la papanasi fierti cu brinza dulce. Mamica mea facea... reteta nu am apucat sa o invat...
Retete sunt pe net sigur, ... dar papanasi ca ai mamicutei mele dragi, ... asa de buni, nu voi mai minca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nah ca am dat si eu quoete-uri sa se supere strumf sorry dar nici eu nu stau grozav cu timpul acum astept sa apara evaluatorul la apartament
daa strumf..doar decoratiuni in cap..aranjamente...tamplarie...pereti asezari...ufff..ma doare capul deja!!!!!

intrebare: mai sunt copilasi carora nu li se vede vaccinul de pe brat sus??

delia.. hmmmmm ce imi mai place si mie tot ce e de patiserie cu branza dulce


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


tb sa vi in croatia
au astia aici o specialitate se cheama strukli
http://www.flickr.com/photos/avotiya/4820767120/
nu au zahar era una din putinele lucruri care-mi faceau palcere la regim in sarcina

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph, sigur o sa-i porti rochitele piscoatei in ro... si eu i-am pus rochitze care aici n-am cum sa i le pun..
gata plec sa ma machiez... ca vin fetele ale asi sa nu par baba

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput