Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Buna dimineata !

Am pus mancarea la foc, am bagat la spalat si acum stau cu nasul in calc cu un fersh receeeeeeee si tare bun.


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


si cafeaua? nu bagi una cu mine?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!
,Nu beau cafea(nu am baut in viata mea) dar, ma primesti la un lapte cu Nesquick?

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata

Un espresso careva ? eu acum mi l-am facut si miroase toata casa a cafeaaaa

Azi dupa cum spuneam ieri, ploua ca aici nu trebuie mult pana se schimba de la 30 grade la 15 deci azi mergem la vaccin prin ploaie si eu care voiam sa ii dau alta costumatie de vara, deja ii calcasem ieri pentru azi, ahaa... poate saptamana viitoare daca or mai fi 30 garde si nu 15 cate sunt acum

Piscoata mea azi dimineata era treaza si statea cumintica si o astepta pe mami si tati sa vina , ca stie ca e ora cand venim amandoi buluc deasupra patutlui si ne strambam la ea in fel si chip, asa ca de dimineata

AZi avemm vaccin la 11.30 si mi-e deja mila de ea sarcuta ca o sa aiba 3 intepaturi cica si ultimele 2 vaccinuri au fost cate 2 intepaturi fiecare si a plans rau de tot, d`apoi azi cu 3?

Incarc acum pozele de ieri cu rochita si palariuta, cred ca a fost prima is ultima data pe anul asta in rochita de vara AStept sa se incerca si va pun linkul aici ca sunt multe tare ca deh , m-a chinuit talentu si le-am pus pe contul meu personal de picasa

Revin cu pozele

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Lavinia, sunt intr-un foarte mare dubiu....te rog lamureste-ma ! De 3 zile in gurita lui bbe,in stanga jos simt gingiuta umlata...ca un mic damb asa si poate nu am luat-o razna dar simt ca ma zgaraie usor. Crezi ca este un mini dintisor,coltisor? El mititelul se prezinta binisor...doar mai agitat si marait fata de obicei iar mesele nu mai sunt atat de dese si mult cantitativ. Este foarte nervos...cum il i-au in brate ma prinde de par si ma trage se ma muste....baga absolut tot in gurita ira cand ii dau papa il loc sa traga lapte musca si se joaca cu tetina. Deci???

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Piscoata mea e in patut si se burica si se arcuieste de numa, face din buzite tot felul de sunete.. bbb abbbb... si are bulbuci la gurita si e asa de scumpa am sa ii fac un filmulet mai tarziu sa i-l arat la 18 ani
A inceput sa se miste mai mult , deja ma tem sa o mai las nesupravecheata nici 1 min, ca se plimba prin pat de numa, pe spate se impinge in calcaie si cap si da inapoi ca racu si acum e intr=un colt al patului, in 2 min e dincolo in celalalt colt , la fel face si pe burtica , se agata de cearsaf si da-i miscare, impinge din coate si genunchi si imediat se cara ... nu care cumva sa o gasesc intr-o zi pe jos de aia am inceput sa o pun in patut la ea ca eu dimineata ma mai duc pe jos, mai cafea, mai un alta si sa nu isi sparga capu , e pentru siguranta ei

Am reusit si am pus pozele pe contul meu de picasa, multa memorie nu mai am nici eu, trebuie sa mai sterg din albumele vechi, sa ma gandesc care si cum, dar pana atunci, luati de vizionati piscoata in rochita, prima si ultima data pe vara asta cred

O piscoata cu rochita

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Neata si de la noi!!!
Strumph,sunt superbe pozele cu Sophia!!
E scumpa foc in rochicioara si cu palariuta...o adevarata domnisorica ce sa mai...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Acum sa raspund ca am ramas datoare de ieri, sa vedem ce imi mai aduc aminte de ieri ca azi nu am mai recitit din urma

Yasmi, gata aranjamentele? stii care si cum o sa fie si cum? eu cred ca as sta asa ca si tine numai cu nasu in situri sa ma uit dupa mobile si decoratiuni si sa imi fac planuri, sa-mi imaginez ce si cum

Madutza, vezi, m-am executat, am facut pozici de vara in rochita si le-am pus sa le vezi ce m-a chinuit talentu ea saracuta a stat acolo unde am pus-o, puteai spune ca-i platita, nu a spus nimic, nu a protestat, dupa vreo 20 min de chinuit copilu am spus ca gata imi/ii ajunge si cand sa termin si eu sa sa spun ca gata a inceput a se marai, era si foarte cald si ne-am luat catrafusele si am iesit afara ca in casa nu se mai respira
Nu mai spune prostii d ekilograme ca arati foarte bine, daca mai slabvesti 8 kilograme ajungi ca roxy si nu cred ca vrei, nu te vad slaba batz asa sa te bata vantu si sa ai nevoie de caramizi in buzunare iarna cand e viscol

Catank, pufulete nu esti deloc pufi, poti sa mai mananci deci hai mai zi ce-ai mancat sa ne faci pofta, mie si madutzei in special ca noi suntem la dieta

Simona, nu ai idee ce bine aratai in visul meu o adevarata diva , ti-am mai spus, trasa prin inel nu alta Tu cat mai rezisti sa ii dai tziti lui Arsenie toata noaptea? Nu crezi ca ar renunta de acum singurel la papa noaptea daca tot e un zambet ? Cu 3 pui eu nu stiu cum rezisti ziua s ale faci fata la toti, sau mai dormi si tu de pranz cu ei ?

Cami, sper ca e mai bine Antonia azi si nu o sa mai aveti probleme deloc de aici inainte

Ally,de mult ma tin sa te intreb ca nu pricep de ce pe toata lumea scrii cu rosu la nume si pe mine cu violet ? si de ce ma scrii Strumpitz?? da mai bine pe ecran sau iti place tie cum suna?

Ailed, acu vreo 2 zile in urma scriai ca Maria nu isi leaga parul deloc, ia punei-o pe Dodo in brate si sa vezi ca o apuca de plete ai terminat cu despachetatul si spalatul ? v-ati reacomodat usor acasa?

Ioanna, spor la dieta si sa pupi falcutele Rebecai pentru mine ca eu as smotoci-o non stop

Roxy, azi nu mai servesti cafeluta cu noi online? sau te-ai dat pe nessquik ?

Trimit asta si revin ca se maraie donsoara ca ii e somn si sa vad ce vrea, sa o las sa doarma putin pana plecam la vaccin, ca mult nu mai e ... sa prinda macar o ora de nani ca de nu o sa am de tras cu ea, si oricum o sa am de tras ca o sa plaga rau de la 3 injectii

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
Ally,de mult ma tin sa te intreb ca nu pricep de ce pe toata lumea scrii cu rosu la nume si pe mine cu violet ? si de ce ma scrii Strumpitz?? da mai bine pe ecran sau iti place tie cum suna?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Daca nu ma insel cand era i gravi ai sp ca iti place culoarea sau era scris la printesica cu aceasta culoare...chiar nu mai stiu . Si ”Strumpitz” ca imi place mai mult cum suna ...ca si la Madutza...eu ii sp Madutz.Eeeeee, bazdaci de-ai mei. Daca te deranjeaza trec la varianta originala!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
Ally,de mult ma tin sa te intreb ca nu pricep de ce pe toata lumea scrii cu rosu la nume si pe mine cu violet ? si de ce ma scrii Strumpitz?? da mai bine pe ecran sau iti place tie cum suna?

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)
Daca nu ma insel cand era i gravi ai sp ca iti place culoarea sau era scris la printesica cu aceasta culoare...chiar nu mai stiu . Si ”Strumpitz” ca imi place mai mult cum suna ...ca si la Madutza...eu ii sp Madutz.Eeeeee, bazdaci de-ai mei. Daca te deranjeaza trec la varianta originala!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


acum sa fac si eu quote la quote sunt in graba, a adormit piscoata si sa ma duc sa fac un pana se trezeste ea, sa ii dau sa pape , sa o schimb si sa ne caram, azi cu autobuzul ca ploua, daca era soare mergeam pe jos ca nu mult, vreo 5 km si tare imi mai place in ultima vreme sa ma plimb face bine la slaninile mele pe care le am de dat jos , ca trebuie trebuie, ca de nu , nu mai intru pe usa bisercii in sept impreuna su Nick ca si el e pufos ca mine, sunte, 3 pufois, noi 2 si piscoata in frunte

nu ma deranjeaza deloc, imi place , era doar o curiozitate si acum ca mi-ai satisfacut-o iti multumesc, pot sa plec la vaccin satisfacuta si da imi place culoarea violet, ai retinut bine, am ochit zilele trecute niste hainute super dragute pe la Marks& Spencer culoarea asta si tre` sa ma duc sa ii iau cateva , si pe la H&M vazusi , deci o sa merg la shopping curand ca tre` sa ii cumpar hainute de toamna pentru cand merge in ro ca acolo mergem la munte ,plus la mama in Nordu` Moldovei e frigut , deci tre` sa o pregatesc si pe mine l afel ca eu nu mai incap in hainele de dinainte de a ramane gravi dar sper curand sa mai slabesc, deja am o sapt jumate si 4 kile date jos... sper sa ma tina sa mai dau cateva kile bune pana pe 17 sept

ma duc la dush si mai trec eu pe aici daca mai am timp pana plc la vaccin daca nu dupa sa va spun cum a fost cu piscoata la vaccin



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, am despachetat, am si spalat nu va spun ce munti de calcat am, maria e bine la rasfat in ro, Dodo e in mare forma si barbata-miu e prins cu meciul de fotbal... de abia de maine pun mana pe el...poate imi trece si mie cm.... si cum sambata e dezlegare .......


mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Strumph, sa- ti traiasca minunea!
E o frumoasa!
Imi vine sa o mannc!
Doamne ce a mai crescut!
Printesa frumoasa si dulce!


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput