Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur


Buna dimineata !

Am pus mancarea la foc, am bagat la spalat si acum stau cu nasul in calc cu un fersh receeeeeeee si tare bun.


Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


si cafeaua? nu bagi una cu mine?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si de la noi!
Simo, cuscra, uite pe aici cu bb, cu treaba prin casa etc...
Ieri \Dodo a facut trei lucruri importante zic eu:
S-a intors pe burta si a ramas asa bucurandu-se de peisaj, s-a culcat pe burta singura, am intors-o pe spate si s-a rostogolit la loc si se apuca cu mainile de talpi, ce cioara sunt.., nu?

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

simo,

cami, da trec pe langa tine la intoarcere. Plecam pe la Silistra si trecem cu bac-ul, este cel mai scurt drum. Abia astept. Cu o sapt inainte cred ca incep sa-mi fac bagajul

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

am vazut ca discutati despre obisnuit bebeii sa doarma singuri si despre masa de noaptea.
fata mea nu a dormit niciodata noaptea cu mine in pat, intotdeauna am pus-o la ea in patut.am incercat sa-i fac diferenta intre zi si noapte, in ideea ca noaptea cand manca nu vorbeam , nu ne alintam, lumina mica-mica cat sa pot vedea ceva.
in continuare doarme la ea in patut, ce-i drept numai seara.
cu masa de noaptea a fost mai greu si la noi...
la inceput se trezea in intervalul 1-6 pentru 2 mese; apoi nu s-a mai trezit la 1 ci de la 3 incolo, si apoi la 5.
ca sa trecem si peste masa asta,i-am bagat suzi cateva nopti cand se trezea...si imediat adormea la loc, de unde concluzia ca nu ii era fomica si doar vroia sa o iau din patut si sa ma simta.
eu nu am avut probleme sa planga dupa suzi daca o scapa;cand adoarme adoarme si gata, nu-i mai trebuie
lalely hai ca mai aveti putin si sigur si bebelul tau o sa isi formeze un program, cu putin ajutor si din partea ta

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la multi ani ginere!
mada , am eu cafea fierbinte daca vrei

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

madutza am primit mailul tau
mai am o intrebare ca nu ma mai tine memoria
stiu ca trebuia sa tin regimul cumva pe saptamani???
te rooogg lumineaza-ma

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ioanna, ai primit dieta?



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioana, de fiecare data cand iti vad postarile ma gandesc cum era inainte sa nasti...nu stiu dc
Dodo si-a scos singura masa de la 5 cand am ajuns in tara...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, zici ca te-ai facut hair-stilist?
yasmy, ce tare ca-ti faci casa
strumph si pe aici sunt babe enervante..

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vb si eu singura pe aici...

mami de fete frumoase:MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput