LMA Sara si Bianca -Delfinasi in sarbatoare (166)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mamicile care au delfinasi pasari de noapte - crispro, carla nu stiu cum mai rezistati. Raducu doarme tare bine. Mai are ceva reprize de foieli pe la 5-6 dimineata, eventual se mai ridica si in picioare, dar daca nu vede nici o miscare in patul nostru se culca la loc. Nici mie nu-mi vine sa cred!

Sper numai sa-l tina...sa vedem cum o fi la urmatorii dinti. A trecut o luna si nu i-a mai iesit nici unul, ba nici primii doi nu au crescut complet.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani, mami Stefania! Sa ai parte de multe bucurii si impliniri, sa fii sanatoasa sa iti poti creste cu drag familia frumoasa!

Am noroc ca mai are nopti in care adoarme la loc intr-o juma de ora... ca altfel o luam pe aratura. Ma enerveaza cand sta treaz 2-3 ore, de pe la 3-4 dimineata. dar nu am ce sa ii fac. Deja are luni bune de cand cu acest obicei. Sper doar sa ii treaca cat de repede.

I-am facut ficatei cu cartofi piure (in care am pus LV, pentru prima oara, asa un pic). Ficateii i-am facut cu ceapa (dar nu prajiti, ci inabusiti, cu apa peste ei, sau cumva fierti si am mai pus patrunjel si bulion). Sa vedem daca ii plac...

Am dat o fuga in oras, dar chiar fuga a fost, ca zici ca pierdeam trenul. S-a incalzit si la noi. Dupa ce se trezeste piticul reluam plimbatul...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

La multi ani Stefania! Sa ai parte de multe bucurii si impliniri!! Sa fii sanatoasa si iubita!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Rody , ce tare maica-ta . Tb sa-i raspunzi ca tatal ei e un negru si de acum te astepti sa se inchida si la culoare


paula, pai negru a fost parul de la nastere pana pe la vreo 4 luni cand si-a schimbat "blana" . al Mariei blond-alb si acum e saten inchis . bine, tata e cretulin cand ii creste parul, mama a uitat , ca tata isi taie parul des de tot.

asta cu LP, haha, aseara ma contraziceam cu nasa ca nu poate fi, a inteles ea gresit de la stiri. pai aici de ex, acelasi LP pe care il iau din supermarket e cu 50% mai scump in farmacie! nu mai zic de cereale si borcanase... si cu reteta, sa fim seriosi! ca atunci se face coada la dr doar pentru retete! si daca as avea nevoie in miez de noapte, si daca dr e in concediu... eu cred ca sunt aberatii! la o adica, nu poti obliga o mama sa alapteze, indiferent de motivele ei. poate ar trebui inceput de la ei, din sistem, din maternitati, cu consiliere adecvata a mamei, si nu cu bibe rapid in gura la bb mic...


am implinit un anisor!! Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

am implinit 10 ani!!! Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78


LA MULTI ANI, RADU ALEXANDRU!!

LA MULTI ANI, GIULIA!!


Puiul meu de ieri este apatic...Pe la ora 18 i-am dat panadol caci avea temperatura 38,..seara la plimbare..tare apatic si adormit...Acasa am constatat ca are iar temperatura..38.8...I-am pus supozitor cu paracetamol...Toata noaptea s-a foit si gemea in somn...La ora 2.30 i-am mai pus un supozitor caci avea 38.9....La 5 dimineata 38.6 i-am dat panadol......
Azi a avut 37.8 pana cand a adormit la mama mea in brate...frigea...avea 39.3....I-am dat un supozitor de paracetamol si la 17 merg la pediatra....
Ma ingrijoreaza ca nu scade febra.....Maine ma duc sa ii fac o urocultura sa vad daca este infectie urinara.....E asa de rau sa il vad blegosat ca o carpa...si sa arda si sa nu am ce sa ii fac

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010


ufffffff, saracutu , e tare rau cand au temperatura, sa incerci sa alternezi paracetamolul cu nurofenul, pediatra la care am fost ultima data zicea sa nu ii dau mai mullt de 4 ori pe zi paracetamol, sa incerc sa le alternez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

crispro, si eu tot ficatei ii dau azi, cu garnitura de orez cu legume...ma rog, vorba merge, ca de fapt blenduiesc totul la un loc!

am impresia ca Raducu nu va manca in veci bucatele mancarea la pranz...deocamdata accepta fructele zemoase strivite cu furculita - pepene galben, piersici, caise! iar strugurii ii rup bucatele mici si parca inearca sa mestece zic eu

am incercat cu felii subtiri de legume fierte dar nu le scoate afara cu degetelul

aaaa...scuze...ar manca bucatele dar din mancarea noastra

nici noi nu ii dam inca din ce mancam noi, poate doar sa guste f. putin. apropo - daca gatim cu ulei de floarea soarelui putem sa-i dam si copilului de 1 an?

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

LA MULTI ANI, SARA MARIA!!

LA MULTI ANI, BIANCA MARIA!!

LA MULTI ANI, SARA ELENA!
sa cresteti mari si frumoase!!!

LA MULTI ANI, mami STEFANIA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Elena mie mi-a zis doc sa ii mai pun si ulei ca au si ei nevoie de grasimi. Eu ii Pun de masline

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Elena mie mi-a zis doc sa ii mai pun si ulei ca au si ei nevoie de grasimi. Eu ii Pun de masline

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 17+



si eu ii pun, aproape zilnic. De ex. ficateii ii strivesc separat cu furculita si ii amestec cu putin ulei de masline.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

Baby- multa sanatate daca nu vrea sa pape nu-l forta,da-i ce vrea el mai mult lichide...supica...lapte...doare tare rau gatul...eu am avut puroi in gat,febra nu a facut? sa va faceti bine repede


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


A avut febra 39.3 asta m-a panicat ca nu csdea deloc sub 38....Acum vad ca este bine, nu mai are temperatura si a redevenit activ....

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput