Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

POOH.si eu te pup.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

stiu ca o pedeapsa legala, administrata gradinitei, nu o sa inlature suferinta micutei tale, dar sa nu te lasi! sa-i discreditezi pe toate partile! sanatate multa si recuperare rapida ii doresc din tot sufletul!

Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ar trebui ca iresponsabilele alea de la gradi sa fie obligate sa asiste la urmatoarea sedinta de pansare si curatare a ranilor Evei. sa vada si ele cum arata ranile, cat se chinuie copila ta. ai-atunci poate nu se vor mai mira atata, cum ai spus ca au facut cand le-ai anuntat ca le dai in judecata pentru vatamare corporala.

si ma gandesc ca daca lucrurile nu vor merge in directia dorita si asteptata, un grup de mamici ar putea picheta gradinita, astfel incat sa stie cat mai multi despre oroarea petrecuta si lipsa asumarii responsabilitatii. ce tupeu, dupa mai bine de 2 saptamani, nici macar un telefon, sa vada care e starea fetitei, sa-ti dea banii inapoi pentru luna platita in avans...

eumada, voi nu aveti in bacau editia locala a ziarului "adevarul de seara" ? povestea voastra ar trebui sa ajunga la cunostinta cat mai multor parinti din oras, sa-si retraga si/sau sa nu-si inscrie copilasii acolo, sa dea faliment afacerea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

fa' niste poze si pune-le pe gardul gradinitei! ce adresa de FB au?

Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Asta ar insemna incalcarea proprietatii private......nu am voie sa fac asa ceva.Dincolo de ura si durerea ce o simt trebuie sa fiu rationala...

O sa- frec eu pe partea legala,dar legala nu gluma.Si nu numai........doar ca asta nu trebuie uitat.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorapiscoi spune:

E groaznic ceea ce i s-a intamplat micutei tale! Greu imi vine a crede ca s-a oparit cu o ceasca de cafea! Doamne iarta-ma , dar o ceasca de cafea nu are 100 de grade celsius!
eumada, intreaba fetita ce s-a intamplat dupa ce trece de soc!!! Eu cred ca totusi a fost varsat ceva pe ea exact cand fierbea....altfel nu ar fi aparut arsuri de gradul 3 !!!
Ii doresc Evei insanatosire grabnica fara urmari trupesti si sufletesti , iar tie mada, multa putere pentru a face dreptate!


Ps:care e contul gradinitei pe facebook???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

aha. nu m-am gandit la asta! sper ca ei sa nu aiba ocazia sa "uite" incidentul asta! mi se pare scandalos ca nu s-au interesat deloc. ok, au gresit, s-a intamplat, doamne fereste, DAR omeneste era sa se intereseze macar, ca e vorba de un om nu de o mobila!

Emanciparea femeii este o PROSTIE!
Locul ei e in bucatarie ... picior peste picior, cu un pahar de vin in mana,
privindu-si sotul cum gateste cina!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

da, dar daca una sau mai multe mamici ar sta in fata gradinitei, pe trotuar (care este domeniu public, nu-i asa), purtand pancarte cu pozele ranilor Evei, asta nu ar mai insemna incalcarea proprietatii private. si nici de calomnie nu poate fi vorba, pentru ca faptele si ranile sunt cat se poate de reale.

pe parte legala, pe langa demersurile facute deja, cred ca poti implica ITM-ul (se verifice daca au contracte de munca in regula, daca persoanalul este autorizat, daca platesc contributii, daca sunt respectate normele de protectia muncii, samd), Directia de Sanatate Publica, Garda Financiara (mai exista ?) si orice alta institutie care ar putea sa le faca zile fripte, controlandu-i la sange si eventual sa le dea si amenzi peste amenzi, pana or da faliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu cred ca ar trebui facuta o plangere oficiala pentru neglijenta la Inspectoratul Scolar si la Ministerul Educatiei la care sa atasati si poze si plangerea de la Politie .

Pana la urma gradinitele de acolo isi iau autorizare, nu ?

O mica ancheta nu le-ar strica pentru ca acolo nu au fost respectate niste reguli care sunt impuse de aceste organisme cand dau autorizari. Si asa poate ca ar raspunde si conducerea gradinitei, care este obligata sa implementeze si sa controleze respectarea acestor reguli si care nu stiu daca va raspunde pe partea penala.

Inca o data sanatate multa pentru Eva si multa putere, Mada.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Este groaznic ce s-a intamplat. Ma doare pe mine sufletul. Multa sanatate Evei! Recuperare totala si cat mai rapida!

Cat despre vinovati, trebuie sa plateasca! Cunoscandu-te, cat de cat, stiu ca nu te vei lasa.







Mergi la inceput