Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ar fi de mare ajutor sa spui si cum se numesc idioatele alea pe post de educatoare care nu stiu ca E INTERZIS SA CONSUMI BAUTURI FIERBINTI IN PREAJMA COPIILOR.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Diferenta dintre tine si eumada, Bianca, este ca niste nesimtite nu su respectat legea si anume sa nu umble cu lichide fierbinti in preajma copiilor pe care erau platite SA-I OCROTEASCA.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Doamne, sunt siderata, oripilata si ingrozita!! Nu pot sa-mi imaginez prin ce trece fetita si ce e in sufletul parintilor !

Multa sanatate, si sper din suflet ca vinovatii sa plateasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna dimineata,
Micuta mea doarme....inca ia calmante ca altfel plamge si spune"ma doale mama.da silop sa nu mai doala".
Eu nu pot sa dorm.....dorm atat cat sunt franta dar imediat dupa vreo trei ore ma trezesc si ma gandesc.....si-mi vine sa urlu.

Legal o sa-i infund...doar ca acum sunt legata complet de Eva...e soare si cald si noi nu avem voie sa iesim...e un copil cu care am ajuns la doctor doar la vaccinuri si care deborda de viata si dorinta de a cunoaste.Acum e speriata si traumatizata ,de ce?De ce ea trebuie sa sufere asta?

Toti cei care sunteti alaturi de mine ,caci numai mamele stiu prin ce trece o mama....aveti multumirile mele si ale Evei.
Va rog sa postati pe facebook-ul vostru imaginile...sa ii adaugati ca prieteni pe facebook....ca nu va cunosc si sa-i luati la intrebari.

Patronul.TOMA NECULCEA stie doar sa refuze accesul pe pagina lor....sa vedem daca face fata unei multimi de mamici furioase ...Ce nu stie el e ca mamele sunt ca mafia...bloc compact si foarte greu de invins(de fapt invincibile)
Educatoarele...Roxana,cea care i-a turnat cafeaua in cap...sta ca strutul si nu zice nimic...nici macar sa intrebe daca Eva e bine acum...daca e ok,macar sa ma roage s-o iert...nimic,nimic.....restul...nici o vorba.
Cumplit...li se pare o gluma,un accident..."ei chiar asa vatamare corporala"?exact asa a sunat mirarea ei....si a celorlati.

De-ar simti macar cateva durerea Evei,chinul ei de copil mic si oparit...un pui de om care a avut incredere in ei...si care a suferit..

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si stiti cat e de cuminte si intelegatoare?Plange si tipa dar nu se zbate,sta sa-i curete ranile...
Am mai avut o surpriza...cand am internat-o,eram ingrozita de ce i se va intampla in spital..dar dincolo de conditiile ingrozitoare,pe care am incercat sa i le usurez carandu-i lenjerie de doua ori pe zi,mancarurile ei preferate de trei ori pe zi,personalul de la chrurgie infantila specializat pe arsi si-a facut datoria impecabil....medicul care a primit-o si internat-o a stat langa ea trei zile,asistentele asa cu salarii de mizerie au incercat sa-i faca suferinta mai usoara...cu delicatete...pot sa spun ca medicul a sunat la bucuresti la spitalul sau sectia de arsi si a cerut permanent sfatul celor de acolo....admirabil...

In primele 24 de ore mama si inca o asitenta au sta langa ea non stop punandu-i pe ranile alea ingrozitoare comprese cu rivanol si nu stiu ce permanent..primele 24 de ore sunt cruciale...
Idioatele alea de la gradinita au frecat-o peste flictene cu apa sau ceva..erau sparte si pielea de pe fata era dusa ca o foaie de hartie rupta...
As fi putut sa-mi fac singura dreptate dar asta nu o ajuta pe Eva atunci.
Am fost doamna..si acum s-au....pe mine si famila mea....
Nesimtire crunta ....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

curaj si putere multa
pielea unui copil asa de mic se reface foarte bine am vazut copil ars de focul din soba fara pic de piele pe fata si complet vindecat fara nici o cicatrice

ce e cu hematomul din spatele urechii a fost investigat? de ce a vomitat micuta de plans de durere ?
multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Medicul mi-a spus ca hematomul ala poate fi si o lovitura si un ganglion..de la arsura...organismul a reactionat si a blocat calea infectiei.Oricum cand se va dezumfla complet vom vedea.Sper ca fiind asa de mica si organismul ei foarte sanatos si rezistent se va recupera..pe fata macar sa nu ramana urme...pe ureche si umar vor ramane,dar fiind as ade mica organismul ei se poate regenera foarte usor,ei cresc ca in poveste.
De vomat se poate sa fi vomat de la perfuziile de soc...i-au bagat trei zile non stop doza soc de antibiotic,penicilina cu gentamicina si perfuzii de alea....la punga.....impreuna cu anestezic si calmant,tramadol si perfalgan,ca durerea era mare pentru ea....a mancat un biberon de lapte si apoi a vomat.Crede medicul ca a vomat de la faptul ca amancat cu anestezie si perfuzie...eu cand am nascut am baut apa dupa operatie si am vomat imediat ca am baut ca prostu`..

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

da asa este cu anestezia totul o sa fie bine

am trimis un mail la Disney co . daca au dreptul legal sa le foloseasca numele si daca il au eu vin la Bacau sa ma ma intalnesc cu Pluto si cu Goofy

(daca o sa vreti sa veniti la Disney vreodata da mi un pm )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Multa putere si recuperare cat mai rapida E inadmisibil ce se intampla.

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Eumada,Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput