Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Impresionant! Iti doresc din tot sufletul ca fetita ta sa treaca peste trauma fizica si psihica fara urme si te rog nu te lasa, ia te cu ei de gat ptr ca sunt niste nenorociti!


Eu, una, in locul tau greva foamei as face in fata gradinitei de m ar sti toata tara este inadmisibil sa ai asa "grija " de niste puiuti.



Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Eumada iti doresc sa treaca cat mai repede suferinta puiutei si sa dea Dumnezeu sa fie pedepsiti cei vinovati.

Am ochii in lacrimi pentru durerea ei si a voastra

Multa putere si lupta ca sa fie pedepsiti



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/5682500831/in/photostream/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eumada, nepotica mea si-a tras o cana de cafea pe ea si a avut deasemenea niste arsusi mari pe piept si umar (nu asa de mari insa). Asa ca e posibil sa fie de la o cana de cafea!

Aviz parintilor: nu beti ceai si cafea pe linga copiii mici, nu lasati pe masa unde copilul poate trage! Nu va bazati pe "stau linga cana, nu se intimpla nimic". O secunda ajunge.... Noi ne-am cumparat pt cafea o cana din aceea cu capac (cred ca e pt mersul cu masina proiectata). Si tot stau cu frica in sin.

Important este acum sa fie tinuta intr-un mediu cit mai curat pina se inchid ranile, departe de surse de microbi, departe de alti copii (mai ales in spital). Cind mergeti la spital desinfectati-va miinile, daca vreunul dintre parinti /rude e bolnav, mai bine sa nu o vada.

Pe nepotica mea au tinut-o izolata citeva saptamini, singura in rezerva, fara drept sa iasa afara.

As da gradinita in judecata si as merge pina la curtea de la EU daca nu se rezolva in Romania. Educatoarele au o mare responsabilitate si trebuie sa si-o asume. Sa stai cu bauturi asa de fierbinti in apropierea unei grupe de copii e inadmisibil. Aveti contract cu gradinita? Sta cumva scris ca nu preiau costuri in caz de vatamare corporala? Pt ca altfel as cere si acoperirea costurilor de ingrijire. Nu stiu daca exista in Romania diferente, dar as da in judecata gradinita nu numai prin politie ci si privat.

Putere multa voua parintilor si sanatate multa multa piticutei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Daca gasesti UNT DE CACAO la cosmetice, da o pe fetita cu el; ajuta f mult la vindecarea cicatricelor. de regula este sub forma de bastonel.

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

imi pare tare rau!

din poze se vede ca Eva si-a lipit capul de umar(acolo unde nu e ranita), deci s-a ferit de ce venea peste ea, ori a fost din cauza loviturii daca hematomul e pe partea opusa a capului, deci a fost lovita - nu de o ceasca - sa nu fi aruncat vreun copil cu ibricul - daca se varsa apa fara lovitura era arsa uniform, se scurgea apa pe toata pielea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acum tocmai a venit asistenta la pansat si curatat rani si bietul meu copil a urlat..sunt doua care se ocupa de ea si e si cu bunica....mama mea....i-au inlaturat cojile si pielea de pe ureche ca acolo e gradul 3....in fine chinul ei si al nostru.....va rog sa ma ajutati sa imprastiem in toata tara ce fac astia aici,dar sa trecem de superficialitate...gen...noi ne agitam ei functioneaza.
Oricum e silentio stampa acolo....o sa anunt si itm-ul si opc-ul..in fond am primit servcii proaste pentru banii dati...Dar cel mai mult vreau sa sufere si ei..sa simta durerea copilului meu....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Doamne Fereste..eu cred ca le-as bate pe alea..sincer

in judecata clar as da si as cere si despagubiri sis a faca puscarie..nu se poate asa ceva..isi bat joc de copii..

saracuta..sa-i luati ceva ..o jucarie care ii place sa-i mai aline suferinta..sa mai uite(daca se poate)

Sanatate si curaj in lupta ce urmeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

eumada,sper ca fetita sa se recupereze repede....e cumplit prin ce treceti.fa publica povestea si prin intermediul mass media,trebuie ca educatoarele de genul asta sa nu mai predea in invatamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

In primul rand sper ca micuta Eva sa se refaca total, fizic si psihic si sa n-o mai doara.
In al doilea rand cred ca le-as fi strans de gat pe cretinele alea care si-au batut joc de copilul meu si as merge pana in panzele albe cu judecata dar pana atunci le-as face antireclama pe unde prind.
In al treilea rand, eumada, iti urez cat mai multa tarie si iti cer permisiunea sa postez pe facebook si sa-mi rog si prietenii s-o faca la fel.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

vai de mine, mi s-a facut rau uitandu-ma la poze si imediat m-am gandit ca daca ar fi copila mea, vorba cuiva mai sus, cred ca le omoram in bataie pe alea... mititica, prin ce suferinta a trecut si trece. si voi pe langa ea, of Doamne, cand si la o raceala a puiului mama se streseaza toata si nu are liniste pana cand puiul nu e bine, d'apoi la asa ceva...nici nu pot sa imi imaginez ce e in sufletul tau.
sa dea Dumnezeu sa se refaca repede si bine, sa nu ramana sechele de nici un fel. si tu fa tot posibilul sa fie pedepsite nemernicele alea. zicea cineva ca ele tot copilul il vor scoate vinovat, asta n-are cum, indiferent care a fost situatia, unde si ce a curs peste fetita, ea nu avea voie sa fie lasat nesupravegheata. e vina lor si pt asta trebuie sa plateasca.
sanatate si pupici fetitei tale!

Mergi la inceput