Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Nu cred ca fata si-a tras in cap cana singura.
Nu vad cum s-ar fi oparit pe umar si pe spate - si nu pe ochi, fata completa, piept - cand tragi ceva de sus, ai fata spre obiect nu intr-o parte. O cunostinta a mea si-a tras o oala cu lapte fierbinte pe ea - n-a fost oparita pe cap (in par) ci pe fata si pe piept.
Mie mi se pare mai degraba ca a cazut de sus pe capul fetei in timp ce ea privea in fata sau in jos - dar nu am toate informatiile pe care le poate aduna un medic legist.

Mada, cand o sa poti, te rog sa spui si ce concluzii a tras medicul legist - dc deja ai spus si mi-a scapat, scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

OanaRusu bun punct de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

iar amanunte? iar bomboane? merci!

subiect: gradinita sursa de bani! doar daca numeri masinile patronilor si aduni marcile realizezi ca n-are nicio legatura cu o afacere gradinita aia! si n-au doar atat! (da. au masinile dinainte de a deschide gradi. si el folosesc curent pentru gradi. fac aprovizionare. duc copii in parc/muzeu etc.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui G_I_O

OanaRusu bun punct de vedere.

mi se trage de la cartile politiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

oana are dreptate. mai verosimila pare a fi varianta in care cafeaua fierbinte a curs de undeva de sus, de la nivelul capsorului Evei, din lateral, si s-a prelins pe cap, ureche, obraz, umar si piept.

cel mai probabil, luand in calcul si cele spuse de Eva, cana de cafea era in mana Roxanei, iar accidentul s-a produs in cu totul alte imprejurari decat cele descrise de Nina. poate Roxana s-a impiedicat de ceva, tocmai cand voia sa puna cana cu cafea undeva, iar Eva era in imediata ei apropiere, deja ridicata in picioare. poate Roxana s-a impiedicat tocmai de Eva, n-o fi vazut-o ca s-a ridicat de pe scaun, atenta fiind la copilul caruia urma sa-i portioneze mancarea. sau poate Eva a venit in fuga spre Roxana, s-o fi izbit de ea si cafeaua s-a varsat din cana tinuta de Roxana in mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

ba da, copilul meu stia cum sa se poarte cu un caine (am uitat sa scriu). ea de la 7 luni avea caine si stia exact ce are de facut. normal ca si mama e vinovata. dar ce nu inteleg eu la genul acesta de discutii (ca si la forumul cu in 1 sau 2...unde ma mai si amuz) este ca toti sar pe partea care nu are drept la replica sau nu stie ca e povestit un caz pe un forum, nestiind de fapt care a fost conjunctura. daca cumva vine cineva din tabara "adversa" e umplut de rosii si nu este nici macar ascultat.aici e problema pe care o vad eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

oana, pute si sa traga pe ea cana de cafea, defapt sa rastoarne cana pe masa si lichidul sa se prelinga pe masa, iar ea de durere a ramas nemiscata pana i-a curs toata cafeaua.o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

NinaB tot scrii raspunsuri , dar vad ca ocolesti de fiecare data sa raspunzi la aceasta intrebare repetata obsesiv de Madalina ...de ce era fata nesupravegheata si a putut face ce vrea acolo.
Probabil nu stii raspunsul, mai ales daca zici ca nu faci parte din acel grup din gradinita , dar atunci de ce ii sustii asa frenetic.
Si faza cu neconcordanta intre turnatul canii de cafea (probabil o cana din acelea de ceai , avand in vedere dimensiunile arsurii )si zona afectata am intuit-o si eu dar pana acum nu s-a primit nici o explicatie cat de cat realista.In bucatarie sunt masute mici, asa cum scria cineva, ca ar fi luat fata cana sa i-o duca educatoarei? Atunci nu se explica de ce e arsura pe cap, si nu pe picioare, daca si-o turna de pe masauta mica.
Alta presupunere e ca fiind mese mari , cana pe colt, cum a putut un copil de nici un metru sau aproape un metru, cat poate avea la 2 ani,sa traga cana, de sus, fara sa se urce pe un scaun, si iar nu se potriveste cu zona arsa.
In schimb se potriveste mai probabil ca fata in miscarea ei pe scaun sau cumva sa fi dat peste mana educatoarei car era aplecata peste masa lor cu cana in mana si sa o fi scapat din mana pe fata.Nu credeti ca e mai plauzibila varianta asta ca tablou , decat cea cu trasul de pe masa?
Plus ca se potriveste si cu ce a povestit la spital Eva.
Nu trebuie sa fiti de acord cu mine, mi-am spus doar punctul de vedere.


Ps: revin...Corina Dani vad ca coincide punctul nostru de vedere...am scris odata raspunsul, nu e copiat dupa al tau


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Madalina, stiu ca e cumplit sa-ti amintesti momentele din ziua cu pricina. Insa concentreaza-te si aminteste-ti putin : cand ai ajuns la gradi, in ce incapere era Eva ? ai vazut in acea incapere cafea varsata pe jos ? Eva avea imbracamintea patata de cafea, era dezbracata sau ii pusesera deja alta bluza ?
iti aduci aminte sa fi zarit cafea varsata pe podeaua din bucatarie, daca ai intrat acolo ? stiu, erai socata, insa subconstientul retine foarte multe detalii si amanunte, totul e sa reusesti sa le reconstitui/rememorezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

sau poate e varianta corinei, ca doe nu avem de unde stii, iar aceasta varinata se potriveste si mai bine cu cele spuse de Eva.Daca Eva a fugit spre Roxana si asa s=a inamplat accidentul?

Mergi la inceput