Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si pentru acea doamna pusa de altii sa posteze si ea....tin sa-i comunic ca mie mi s-a redeschis contul din cauza situatiei extrem de grave(stiti ca a fost inchis doi ani)la rugamintea unei prietene,iar aici mi-am descarcat sufletul si credeti-ma fetelor am facut-o ca mi s-a oferit sansa si stiam ca veti intelege durerea si suferinta.....

Eu va rog chiar sa nu va mai enervati.....sunt alte motive de suparare si de necaz decat trolii...
va pup si vb




Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

stiti cum suna ultimele pagini???? 'un prost arunca o piatra in apa si 10 intelepti se chinuie s-o scoata'...lasa-neeeeeeeeeeeeee, lasa-neeeeeeeeeeee, Ninooooo nino mandolino....canta la alta masa
mada....vezi de fata si de cum vei merge mai departe si lasa sprayul sa se agite. ia sfatul lui andacos si mergi inchis ca e cea mai buna solutie. 'spargatori' din astia vor fi, vesnici si oriunde, se inmultesc repede

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

probele se depun la parchet/instanta.

aici s-au depus cuvinte doar. si nu toate. si cele mai multe pe langa.
atat si nimic mai mult.

singura Olim a punctat corect si cu bun simt. in timp ce toata lumea a sarit sa dea cu bata si a divagat. si s-au folosit cuvinte care nu-si au locul.

si ...da...discutiile pasnice despre mobila sunt o tehnica buna de tinut un subiect la sectiunea "subiecte active"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

probele se depun la parchet/instanta.

aici s-au depus cuvinte doar. si nu toate. si cele mai multe pe langa.
atat si nimic mai mult.

singura Olim a punctat corect si cu bun simt. in timp ce toata lumea a sarit sa dea cu bata si a divagat. si s-au folosit cuvinte care nu-si au locul.

si ...da...discutiile pasnice despre mobila sunt o tehnica buna de tinut un subiect la sectiunea "subiecte active"




e vb si de postarea ta, evident, nu???? 'cuvinte pe langa'...cata dreptate ai

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

:)
erau cuvintele lipsa. daca ar fi lipsit de partea cu dotarea cu mobilier ar fi fost si bienvenite :) :) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ema pupici multi,vb pe mess.
Restu` fetelor...va pup..si va mai tin la curent......daca vreti intrati la buburuze ca altfel nu pot sa va tin la curent cu viata noastra de zi cu zi.....da` promit ca pun poze cu noua cameraa cand e gata...macar o bucurie sa fac Evei ca destul a suferit......si fiindca veni vorba....oare ce culori sa combin la camera?

Si da probele sunt instrumentate si procurorul le administreaza si decide.....poze, acte, documente tot ceea ce inseamna probe.....



Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:


Si da probele sunt instrumentate si procurorul le administreaza si decide.....poze, acte, documente tot ceea ce inseamna probe.....

Madalina si Eva-Maria




perfect! succes! e cea mai simpla si mai decenta alegere ca raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

daca intentionezi sa-i faci camera pe gustul ei:
la varsta asta interesanti sunt Tom si Jerry...deci roz si galben ca fond cromatic pt ei
mai incolo o s-o tenteze printesele...mult roz.

orice faci accentul o sa cada oricum pe detalii. perne, plusuri, perdele, cuvertura, tablouri/postere cu ce-i place in momentul respectiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

NinaB vezi ca se poate vorbi si mai frumos, nu numai pe ton de superioritate si de dispret...pacat, daca asta a fost si tonul folosit de gradinita in discutiile cu Mada atunci nu ma mira orice ar incerca sa faca contra gradinitei.Si cred eu ca tot ar fi prea putin .Macar putina empatie ati fi putut avea, pentru ca eu cred ca faci parte din cei care au vorbit cu mama Evei atunci cand ea s-a plans ca din partea gradinitei a avut doar dispret.Asta reese si din modul cum descrii tu problema.
Dar poate nu esti chiar o persoana rea, si iti dai seama de imensa greseala pe care au facuta cei care trebuiau sa aiba grija de Eva.Dar tonul face totul in aceste cazuri...

Ps. revin pentru ca vezi, totul e interpretabil, ...pana si acel "succes" urat poate din inima, se poate interpreta ca un mod ironic de a te raporta la ce va urma in instanta...adica, orice ar face Mada nu veti pati nimic...se stie ca in Romania legea este doar pentru "catei" .

Dar poate Eva are noroc , parintii ei avand bani, poate i se va face dreptate...dar alt copil care nu are atatia bani, sigur nu s-ar fi uitat nimeni la durerea lui.
Asta e tara din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Nina,
eu nu inteleg ce ti se pare anormal ca mama a cerut despagubiri pentru suferinta copilului? Spui ca a cerut mai mult de cei 6000 euro/copil cat avea gradinita asigurare. Ce e aia 6000 euro? Nimica toata. Cu ce e mama si copilul de vina ca gradinita nu are asigurare decenta? O asigurare aici este pana la 30 milioane. Parca Mada va avea curaj sa duca fata la alta gradinita. Eu as fi vrut bani sa stau acasa cu copila pana ajunge de scoala, bani pentru ce am cheltuit cu tratamentul, bani pentru eventualele operatii cosmetice de care poate va avea nevoie fata (sper sa nu aibe nevoie de asa ceva) si foarte multi bani pentru deteliorarea auzului si suferita provocata. Ar trebui sa-i lase pe toti de la gradinita, patron, director, educatoare in fundul gol. Cum nu poate sa toarne apa clocotita pe fata si in urechile lor, macar sa-i faca sa sufere la buzunar. Eu nu as avea nici o mila.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput