Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Hai Nina, inafara de zeflemea,cinism, atacuri de prost gust..altceva mai stii????sau asta e tot ce poti?Argumente solide nu ai..se observa si din avion ca denaturezi faptele...iar mesajul meu anterior..explica exact cine si ce esti!





*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

observ ca:
- nimeni nu mi-a contrazis afirmatiile
- nimeni nu a luat in considerare faptul ca MI SE PARE JUST sa se ceara si faca dreptate pentru greseala comisa
- nimeni nu a luat in considerare ca nu neg suferinta provocata


in schimb toata lumea mi-a sarit la carotida...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

directorul a adoptat o pozitie demna pe posturile de TV...si in declaratii,si vin si intreb si eu "ca iesita din cutia Pandorei ce sunt(apropo..ce-as fi?vreo molima...)":

1.de ce nu a grait directorul..in discursul lacunar,tot uitandu-se intr-o parte:"dom'le asta mi-a cerut 10000,20000,500000 de euro ca sa ne ierte" ca daca nu..face scandal!!Ii era rusine cumva?Sau a zis ca pe tine te tin pantalonii si poti tu sa il/ii aperi!!

2.Chiar nu aveti un avocat care sa va fi sfatuit sa nu deschideti gura asa la intamplare?Prin ce ai facut tu acum..v-ati infundat si mai tare!Crede-ma pe cuvant de cercetas!



*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091


Acesta e si principalul motiv pentru care a intrat aici...acum!

De unde "stie" discutiile intre Madalina si cei implicati???Simplu...

1.e personal sau face parte din administratie!

2.e o ruda sau are afinitati cu cineva din cei implicati!

Bat la pariu ca nu e o simpla mama care isi duce copilul acolo!!!




bursa presupunerilor continua! go on domanelor!

PS minime cunostinte de PR ar fi ajutat putin in evitarea unor presupuneri caraghioase

nu e presupunere...ci doar o limitare a ipotezelor, un cerc...care e de ajutor!

Tie iti lipsesc cunostintele de PR....daca le aveai..stateai in banca ta...
Ca sa iti demonstrez ca eu le am...voi schimba titlul subiectului..sa vezi ce frumos apare pe google (acesta pe care il tot invoci..) la o simpla tastare!Iar cutia Pandorei...ai deschis-o tu!



*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

observ ca:
- nimeni nu mi-a contrazis afirmatiile
- nimeni nu a luat in considerare faptul ca MI SE PARE JUST sa se ceara si faca dreptate pentru greseala comisa
- nimeni nu a luat in considerare ca nu neg suferinta provocata


in schimb toata lumea mi-a sarit la carotida...




eu te-am intrebat de unde stii afirmatiile? ai fost de fata? dar ai evitat raspunsul. ei lasa, nu te mai da victima, daca ti-am pus intrebari inseamna ca ti-am sarit la carotida?

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

observ ca:
- nimeni nu mi-a contrazis afirmatiile
- nimeni nu a luat in considerare faptul ca MI SE PARE JUST sa se ceara si faca dreptate pentru greseala comisa
- nimeni nu a luat in considerare ca nu neg suferinta provocata


in schimb toata lumea mi-a sarit la carotida...



OK..si care ar fi problema/NEDREPTATEA TA?Ca a cerut bani???Ti-am scris mai sus:DEMONSTREAZA, daca nu poti...stai cumintica!!!Sau vrei si tu un proces?In acest caz..se rezolva usor...nu esti asa de anonima si protejata de userul NinaB, precum crezi!

Madalina are probatoriu...tu?!?Doar putin mov, pardon lobby...si cunostinte de PR



*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

nici eu nu am sarit la carotida, ba chiar am spus ca adevarul poate fii undeva la mijloc, caci noi stim doar ca s-a inamplat la gradinita din Bacau tragedia Evei, dar nu stim daca Roxana a vorbit cu ,adalina sau nu, daca directorul a propus o intelegere sau nu, daca s-au interesat sau nu de Eva.Noi am avut incredere in cuvintele Madalinei, nimic mai mult.
Dar cand faci afirmatii de tipul celor facute de tine, mi se pare corect sa dai sursa si sa exemplifici concret, nu doar vag.Asa cred ca nimeni nu ar reactionat in acest fel.
Nimeni nu neaga ca nu ai dreptate, dar de cateva pagini sustii ca tu stii exact ce a fost acolo, dar nua duci probe concrete.Si fara probe concrete e un cz pierdut, asa am invatat eu la dreptsau ba mai mult, se pot pune ca pot fii declaratii mincinoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor multumesc de sustinere,sunteti alaturi de mine ca de obicei si ati avut un mare rol in a ma incuraja sa fac totul public.
Nu va enervati, eu am in spate avocat martori si hartii la tot ce s-a intamplat.Cat despre bani.....nu stiu daca cineva poate demonstra cu dovezi"convorbiri telefonice sau altceva "ca eu am afirmat asa ceva sau ca a iesit din gura mea ...acea suma sau oricare alta nici macar cheltuielile de spitalizare..nimic nimic.Doar nu platesc avocatul degeaba...el mi-a punctat fiecare situatie si eu l-am ascultat ca pe dumnezeu.Ala da, e avocatul diavolului,ok.Nici macar in plangerea penala inaintata la parchet nu sunt precizate daunele,urmand a le stabili pana sau la primul termen,ceva de genul,ma enerveaza amanuntele de genul asta.O sa decida judecatorul/oarea care vor prelua dosarul....avocatul ..etc.
Chiar aceasta asa zisa doamna care tot nu mi-a raspuns la intrebarea"de ce era Eva mea nesupravegheata acolo unde trebuia sa fie?",nu are de unde sa aiba cunostinta de asa ceva,intrucat nu s-a discutat nimic de genul asta niciodata.
Logic ar fi trebuit sa le iau de mana pe acele doamne sa le pun sa stea in spital cu copilul meu si sa se descurce.

Afirmatiile astea..de colt de strada..sunt egale cu 0,actele documentele conteaza,certificatul medico-legal,etc.Nimic nu poate schimba crunta realitate asa e?
Astept inca raspuns la intrebarea "de ce era Eva mea nesupravegheata acolo unde trebuia sa fie?"

Voi sunteti niste dulci dar nu va enervati de toti postacii......multe ma stiti de mult,de cand activam ....

Asa ca apa trece pietrele raman....

Eva va pupa...tocmai mi-a pictat un perete cu oja....las` ca varuiesc cand vine mobila ei....e tare complicat....pana si salteaua i-am comandat-o special ca nu incape la dimensiunile clasice.....intai salteaua dupa aia patul......am gasit un tip foarte ok care lucreaza bine si am si platit si facut masuratorile.Cand o fi gata.....ca e plin de italieni care vor mobila.........






Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

observ ca:
- nimeni nu mi-a contrazis afirmatiile
- nimeni nu a luat in considerare faptul ca MI SE PARE JUST sa se ceara si faca dreptate pentru greseala comisa
- nimeni nu a luat in considerare ca nu neg suferinta provocata


in schimb toata lumea mi-a sarit la carotida...





Si atunci care e rolul interventie tale???

Vrei sa spui ca Mada vrea vreo suma nejustificata? De ce ar trebui sa se multumeasca cu suma asigurata? Ce acopera aceasta suma? Cine cuantifica daunele morale (ca traumele nu are sens sa intreb)
Vrei sa spui ca nu e moral sa ceara bani? De ce? In toata lumea si de cand e lumea "prostia si domnia se platesc"; am pus " pentru ca e un proverb de pe vremea domnitorilor.

Nu numai ca e moral sa ceara bani, dar este MORAL sa protejeze copiii altor mamici sa nu mai pateasca asa ceva si sa lupte cu armele legale ca cei vinovati sa plateasca, sa isi asume responsabilitatea greselilor si daca cei vinovati vor fi lasati sa functioneze fie si sub alta denumire, macar sa caste ochii de sute de mii de ori pe toate usile, pe toate recipientele fierbinti sau periculoase pentru copii si, mai ales, pe toti copiii.

Nu o cunosc pe Eumada, poate ne-am intersectat pe vreun subiect, dar nimic memorabil, asa ca nu pot fi acuzata ca ii tin partea, am fost educatoare atunci cand aveam 18 ani si aproape 30 copii in clasa, stiu ca accidente se pot intampla, dar unele sunt scuzabile - altele nu, iar acesta despre care vorbim aici face parte din categoria "asa nu".

Si, desi era firesc sa ascultam si pozitia "cealalta", asa cum pui tu problema nu poti primi credit.
Daca veneai si te prezentai si iti sustineai ...nu pot spune "afirmatii"...mi se pare mai potrivita formularea "zicerile/spusele"... cu ceva concret poate ai fi fost bagata in seama, dar asa....nu o avem decat pe Eumada (care de cel putin 5 ori a zis ca nu poate face valuri nesustinute pentru ca "asa a sfatuit-o avocatul", si asta din prima zi de cand s-a intamplat) si de cealalta parte o scurta interventie televizata a unui domn care nu s-a aratat indignat de nimic rauvoitor din partea victimelor.

Deci cum sa cred acum ca Eumada ar fi lucrat pe 2 fronturi si, mai mult decat atat, si-ar fi sabotat avocatul care a sfatuit-o sa se acopere de hartii si apoi sa deschida gura?

So, domnu' Tache....luati-va alt avocat ca asta bate apa in piua....e pe langa subiect total.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010


CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acum ca Eva se joaca cu taica`su`...il unge cu crema...apropo si zice ca nu ma doare,incerc sa o linistesc pe doamna care face afirmatii gratuite,spunandu-i ca spre deosebire de ea care lucreaza probabil pe un salariu de .....,eu am o conditie materiala foarte buna...avem doua masini una eu Ford focus, una sotul o toyota auris,ne permiteam si ne permitem vacante numai inafara,recunosc nu la noi,....copilul meu daca a plans ca a vazut la un copil o jucarie...o intrebam pe mamica respectiva de unde o are,apoi in secunda doi plecam eu sau sotul si i-o cumparam....si asa facem si acum....daca Eva a poftit la o rochitica ..euu pac am daramat rafturile....deci copilul meu a fost tratat asa cum merita...ca o comoara.....pentru ea nimic nu e scump....totul se poate si e permis.....in mintea mea probabil daca platesti ai si servicii de calitate....ca la jucarii ca la haine....ete ca desi am crezut ca o gradinita-cresa privata ar fi fost un loc unde sa fie tratata ca o regina...se pare ca in locul ala ea nu avea nici o importanta....din pacate..iar suferinta ei nici macar nu a contat pentru acei .....nu stiu cm sa spun ca oameni nu mi se pare corect...
Spunea cineva ca nu-s nebuna sa-mi sabotez avocatul...la ce contract am facut cu el si cat ma costa il ascult mai mult ca pe Dumnezeu.....ce spune el e lege.....e foarte bun si foarte al diavolului.Daca dau o caruta de bani atunci respect ce spune....e ca la doctor.....am platit consultatia,imi iau reteta si urmez tratamentul ca sa fie bine.Am prea multa minte ca sa ma cobor la nivelul unui trol.
Si ma felicit ca l-am ascultat in tot ceea ce am facut.....pe avocat zic ....

Fetelor sunteti intr-adevar cele mai tari.
Va multmesc enorm pentru incredere,ati vazut ca datorita voua am avut curaj sa apelez si la presa,si Mirela stie ce si cum.....a acceptat sa ma primeasca din nou aici......ii multumesc si ei enorm de mult.....

Si voua inca odata....mi vin io acus acus....





Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput