Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

Citat:


asta e scuza de ...gradinita.



nu draga mea. e realitatea invatamantului romanesc! pentru detalii te invit sa studiezi site-ul ministerului educatiei http://www.edu.ro/index.php

PS stiu un pic mai multe decat iti imaginezi despre traumele infantile.


ai zis bine sa studieze situl ministerului...ff bine asta e valabil pentru cine da copilul la stat...dar eu inteleg ca e vorba de o gradinita particulara...deci sa ma scuteasca de invatamantul de stat

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

Citat:


asta e scuza de ...gradinita.



nu draga mea. e realitatea invatamantului romanesc! pentru detalii te invit sa studiezi site-ul ministerului educatiei http://www.edu.ro/index.php

PS stiu un pic mai multe decat iti imaginezi despre traumele infantile.


da rece si calculata mai esti lasa-ma cu seituri si explicatii, legea nu functioneaza in Romania si asta e de partea celor care o incalca zi de zi.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Nici eu nu m-as TOCMI pentru bani...de asta exista procese civile..pentru daune!!!Si cum o cunosc eu pe Madalina...nici ea nu ar face-o la modul cu o expui tu!!!

Da' ce sa zici si tu acum...Cu cat esti platita sa vii sa INCINGI spiritele pe aici???Si tot in euro?!?

De ce nu ai aparut pana acum???Pentru ca nu stiai ca Madalina a postat aici..si dupa cum ziceai, Bacaul e mic si oamenii se cunosc!!

Daca te cunoastem si pe tine???





*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



nu te "incinge" ca nu face bine la sarcina!



asta mi se pare de prost gust!!!

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

acuma mi-a venit in minte. dar tu Nina de unde stii ce a discutat Eumada cu conducerea si educatoarea? ai fost de fata? ca daca nu ai fost de fata cum vrei sa te credem noi pe tine?

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Draga mea Nina sau cum te-o chema ai aparut cam tarziu.Cand copilul tau e in suferinta tie iti arde de declaratii?Cand stii ca poate sa ramana surda ti-ar arde de presa?
Hai sa-ti mentionez cateva aspecte pe care poate vrei sa le stii.
1.Daca ma interesau banii puneam altfel problema.
2.in presa a aparut cand am considerat eu ca pot face fata situatiei de a-mi vedea copilul si suferinta lui in public.
3.Am martori care vor depune marturie sub semnatura si sanctiunile codului penal ca personalul gradinitei a depasit masura in declaratii.De bine de rau,daca procurorul care instrumenteaza cazul cere vom scoate convorbirile telefonice de pe telefoanele tutror si vom vedea cine si cum.
4.Ce nu stii tu e ca eu am fost permanent consiliata de un avocat foarte bun cu care am luat toate aspectele in calcul.
5.ti se pare corect ca eu care am platit pentru ca acest copil sa fie ingrijit cum trebuie sa trebuiasca sa-i platesc cheltuielile de spitalizare?nu nu eu am dus-o acolo ci gradinita aia la care ai tu cota parte draga mea.Aia din Cluj,acelasi Disney.
6.Spre deosebire de tine eu pot sustine absolut tot ce am facut cu martori,tu nu.
7.Poate o sa precizez anumite detalii caz in care o sa fii purtata pe drumuri pentru declaratii oficiale.Sa vedem atunci.De exemplu se poate afla ip-ul calculatorului si implicit foarte multe chestii.


8.NU EXISTA MONEDA IN UNIVERS CARE SA CUANTIFICE DUREREA UNUI COPIL ARS,IN LOCUL UNDE A FOST INCREDINTAT SPRE INGRIJIRE SI OCROTIRE,ADICA INTR-UN LOC CARUIA TU II IEI APARAREA.SAU TE-A PUS DOMNUL TOMA NECULCEA SA AFIRMI CHESTIILE ASTEA,CUMVA?ASTA SE POATE AFLA.BANUIESC CA TU,LA FEL CA SI DOAMNA OJOG CONSIDERATI CA SUFERINTA UNUI COPIL POATE FI CUANTIFICATA.....GRESIT.DAR DACA ESTI DE ACOLO NORMAL....MODUL CUM AI PUS PROBLEMA ARATA CA PENTRU VOI CEI DE LA GRADINITA DISNEY CONSIDERATI COPIII SURSE DE BANI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alina iubito,linisteste-te ca internetul e o sursa perfecta de informatii pentru cei de la Disney.

De aia copiii dau peste cafele fiind nesupravegheati,doar e gradinita si cresa privata,nu Nina?

NINA
Raspunde-mi te rog la o intrebare:

DE CE EVA ERA NESUPRAVEGHEATA SI CE CAUTA CAFEAUA CLOCOTITA INTR-UN LOC UNDE COPIII PUTEAU AJUNGE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

SA VEDEM ASTEPT RASPUNSUL TAU.

CHIAR TE ROG SA-MI SPUI DE CE EVA MEA ERA NESUPRAVEGHEATA......
IN CAZ CA NU RASPUNZI DE CE EVA ERA NESUPRAVEGHEATA INTR-UN LOC UNDE TREBUIA SA FIE ATUNCI VEZI-TI DE TREABA TA,CA E MAI BINE.


Scuze Mirela,Florin ca tip aici pe forum stiu ca nu e voie dar....astept un raspuns de la aceasta doamna sau domnisoara.

Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

si as mai avea o intrebare: tu stii cat costa tratamentul intr-un spital privat? sau intr-unul de stat unde dai spagi la greu???

ei bine eu stiu...ptr operatii banale fara internari te costa minim 5000 lei...adica mai mult de 1000 eur...si tu vii sa ne intrebi de 6000 mii de eur????...glumim aici , nu?

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

s-o luam in ordine cu taraboiul

1. site-ul ministerului e si pentru private si pentru publice. legea e idem. e suficient sa cititi legea si regulamentul de aplicare.

2. nu e de prost gust doamna lady. e de domeniul adevarului. nervii nu fac bine in sarcina...
ar mai fi ptr dvs niste precizari legate de civil/penal si ceva asigurari, dar desigur nu-mi permit sa va tin si lectii de drept acum in pozitie delicata cum sunteti.

2. din cate stiam scrisul cu majuscule inseamna tipat pe un forum. si cand scrii cu rosu inseamna urlat de-a dreptul.
si urlete nu rezolva nici o situatie.
si n-ai dreptate! cu nimic din ce-ai scris mai putin partea cu trauma copilului si a ta ca mama.
PS as putea observa ca doar la gradi de stat e permis sa se greseasca...dar iar ajungem la bani , sau mi se pare mie?


editare pt corectura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

RASPUNDE-MI LA INTREBARE:

DE CE ERA EVA NESUPRAVEGHEATA INTR-UN LOC UNDE TREBUIA SA FIE SUPRAVEGHEATA SI INGRIJITA?


CE CAUTA CAFEAUA CLOCOTITA INTR-UN LOC UNDE PUTEAU AJUNGE COPIII?
Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput