Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

aoleu....Nina draga...apari asa din senin aici cu niste chestii....cum ziceau si fetele....roi ai fost de fata si faci parte din angajatii gradinitei, sau actionarii ei, ori ai auzit povesti in oras....

si chiar daca ar fi cum spui tu...ingrijitoarea unde era? bucatareasa? cum au acces copiii la bucatarie????
Normal ca acum dupa aproape 2 luni veniti cu fel de fel de afirmatii...doar ati avut timp sa va ganditi la tot felul de speculatii, ca sa scapati basma curata.
Cum zicea si Bulinutza eu as fi strans-o pe educatoare de gat...nu vreau sa stiu ce urat as fi reactionat daca era vorba de copilul meu.
de ce nu s-a chemat ambulanta si pe urma parintele? asta e o regula importanta intr-o astfel de unitate.
Ai un tupeu jegos sa vii aici si sa arunci cu pietre in Madalina si micuta Eva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

ce-ar fi sa-mi recitesti tu mie prima postare si sa ma scutesti de a da copy-paste? e greu? sau e mai comod sa urlii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui G_I_O

Ai un tupeu jegos sa vii aici si sa arunci cu pietre in Madalina si micuta Eva.


te asigur ca-s perfect spalata si curata. (si tupeul meu idem)
si te mai asigur ca n-ai avut rabdare sa citesti cu atentie prima mea postare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Nina, pana la urma care este interesul tau in toata aceasta tragedie ? Si ce vrei pana la urma ? Nenorocirea s-a produs, da ? Copilul a fost traumatizat, da ? E posibil sa ramana cu cicatrici si auzul afectat, da ? Parintii s-au dat de ceasul mortii, au cheltuit o gramada cu spitalizare, medici, medicamente, etc., da ? Putea unul dintre ei sa faca un atac de cord sau unul cerebral, din cauza socului.

Tu, daca ai copil, cum ai fi reactionat in locul Madalinei ? Ei ?
Nu mai face pe avocatul diavolului, vezi-ti de treburile tale si lasa ancheta sa-si urmeze cursul.

Madalina, gradi are supraveghere video ? Daca da, a solicitat cineva (cei care fac cercetari in acest caz) pana acum fisierele cu inregistrarile din ziua tragediei ? N-ar trebui sa va asigurati ca aceste fisiere nu dispar in mod misterios din serverul/calculatorul gradinitei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Vaaai,nu pot sa cred cat de penibili sunt cei de la gradinita! De fapt,vazand ca pierd teren si se ajunge si la proces penal,e si normal sa joace ultima carte,aceea a balacarelii in public.

Madam Nina,cum ar fi fost ideal pt dvs sa se comporte mama Evei? 'Ooo,lasati,va inteleg,e omeneste sa gresesti,ranile se vindeca,si chiar daca nu...nu dvs sunteti de vina! Sunteti profesionnisti,aveti scoala,ati facut cursuri de traumatologie infantila,stiu ca intelegeti prin ce trec,haideti sa va pup...Daca mai fac un copil,tot la gradi Disney vi-l aduc sa mi-l educati,ca sunt foarte multumita de rezultatele cu Eva,in doar doua saptamani,wow! Sunteti grozavi!!'

Hai sa fim seriosi! Sunteti penibili si orice scuza si pretext aduse acum sunt lamentabile si derizorii.Mama acestui copil are dreptul moral (si legal) sa mearga pana in panzele albe,pentru binele copilului ei. Inteleg sa va fi bocit cauza in public daca v-ar fi cerut bani pt un Mertzan sau un apartament,dar asa...e pur si simplu penibil.Suferinta unui copil nu se poate cuantifica,e drept,nici cea a unei mame care pierde noptile langa copilul ei suferind.Din vina voastra,iresponsabililor! Daca nu sunteti in stare sa supravegheati copii de doi ani si sa inchideti usa unei camere unde copiii nu ar trebui sa aiba acces,atunci probabil ca inchiderea acestei gradinite va fi o masura binevenita.Pana nu nenorociti si alti copii!

Nu sunt din Bacau,insa sunt mama de 3 copii,curand 4,si daca unui copil de-al meu i s-ar fi intamplat asa ceva,m-as fi luptat poate mai aprig decat Madalina sa va desfiintez ca institutie publica! In Austria pentru un asemenea incident domestic risti sa iti fie luati copiii,daca esti parinte iresponsabil.Daca se intampla asta intr-o institutie de invatamant,se termina rau pentru cadrele didactice.
Voi ce vreti de fapt?! Apa trece,pietrele raman? Uneori apa sfarama pietrele si le ia la vale,cu voi ar fi bine sa se intample acelasi lucru.Preventiv si punitiv,deopotriva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

Nina, pana la urma care este interesul tau in toata aceasta tragedie ? Si ce vrei pana la urma ? Nenorocirea s-a produs, da ? Copilul a fost traumatizat, da ? E posibil sa ramana cu cicatrici si auzul afectat, da ? Parintii s-au dat de ceasul mortii, au cheltuit o gramada cu spitalizare, medici, medicamente, etc., da ? Putea unul dintre ei sa faca un atac de cord sau unul cerebral, din cauza socului.

Tu, daca ai copil, cum ai fi reactionat in locul Madalinei ? Ei ?
Nu mai face pe avocatul diavolului, vezi-ti de treburile tale si lasa ancheta sa-si urmeze cursul.



imi plac conceptele elevate gen avocatul diavolului, dar imi place si mai mult bunul simt si onestitatea. si-mi displace total abordarea. de gustibus...

(mai sunt si alte amaunte...)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

am citit cu foarte mare atentie prima ta postare, din care tot nu inteleg unde era bucatareasa, ingrijitoarea, celelalte educatoare.
da, ai scris ca s-a omis sa s einchida usa la bucatarie...uite s-a facut io greseala si o fetita a fost arsa....iar voi incercati sa va spalati pe maini si sa scrieti pe unde puteti ca madalina cere despagubiri mai mari decat e plateste asigurarea pt un copil???!!!
lasa ca asta se va hotara in urma procesului, si sunt convinsa ca daunele vor fi mult mai mari de 6000 euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Nina...nici macar nu ma mai obosesc sa-ti raspund la vreo afirmatie de-a ta caci nu merita efortul!

Legea va hotari care-s vinovatii si cum vor "plati",cat si Dumnezeu intr-o oarecare masura!Sunt sigura!Iar daca era integritatea copilului tau in joc..nu mai sustineai aberatii pe aici!Si nici nu ma mai aburi cu penalul si civilul,caci, te asigur iar, ca habar nu ai cu cine vorbesti nici tu!

Nimeni din gradinita nu a dorit ca Eva sa-si toarne cafeaua in cap dar ,deasemenea, nimeni nu a facut nimic sa impiedice acest lucru!



Interventia ta aici pe forum e clara, ca si scopul ei!

ps:nu imi mai purta tu mie de grija, caci imi pot purta si singura...daca sunt insarcinata nu-s nici bolnava fizic nici psihic!





*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Madam Nina,cum ar fi fost ideal pt dvs sa se comporte mama Evei?


"madame" va invit sa-mi recititi primele post-uri. daca tot mai aveti nelamuriri...ma tem ca nu sunt in masura sa va ofer altele... poate google translator va ajuta. (nu de alta dar n-am rabdare sa te traduc in germana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

deci asta e problema ca Magda cere bani. ce "nerusinare" din partea ei. -scuze Magda- ar trebui sa ceara dinte ptr dinte, in cazul nostru arsura ptr arsura.
Nina, vezi ca speli rufele cui nu trebuie, atata demintate ai ca te lasi manip.u.l.ata?

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput