Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Super ca ai intrat,Nina...si ai punctat exact ce ma interesa:

Citat:
nu se plimba nimeni cu cafeaua prin gradinita. dintr-un accident stupid usa de la bucatarie a ramas deschisa si micuta ta (s-a ridicat de pe scaunelul din sala de masa si a intrat in bucatarie) unde a tras cana de cafea de pe masa. asta in timp ce educatoare ii portiona gustarea altui copil. (asta nu scuza pe nimeni pentru omisiunea de a lasa cana pe masa si usa deschisa la bucatarie, dar e firul corect al evenimentului)



Iar faza cu "vaaaaai, dar nu i-a raspuns educatoarei si nu a lasat sa vada fetitza"...tu cam ce faceai?Stateai la o cafea cu Roxana in salonul de spital al fetitei..discutand asa...ca intre doua amice?

A avut o reactie normala!!!

Iar eu as cere daune in moneda cu cuantumul in lei...cel mai mare..si tot nu ar egala suferinta copilei si a familiei!!!!!A fost MUTILAT SI TRAUMATIZAT un copil...un om, un suflet!!!



*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

repet: de ce nu negati valoarea de adevar?

raspuns: pentru ca sunt adevarate.

eu vad lucrurile cam asa: ingrijesc copilul, depun plangeri si fac public incidentul (daca am chef sa apar pe TV). nu ma tocmesc pentru bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

interesant e ca nu negi adevarul lor, ci te intereseaza sursa...

oare de unde? ia sa vedem? ...incepem munca detectivistica? oare cine sunt? ce interese am? de ce am tacut pana acum? ia sa vedem? eh? a aparut ceva de facut nou, nu?

in caz ca nu stiai Bacaul e un pic mai mare decat o cutie de chibrituri...si oamenii vorbesc si se cunosc...

repet: e ok sa se faca dreptate dragalasei, dar nu sa se cuantifice dreptatea in bani vs. scandal.



Daca dialoghezi cu mine la nivel de "hai sictir"....te sfatuiesc sa cauti altceva de facut, mai util...



*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nina nici eu nu sunt de acord cu tine...si eu i-as pune sa plateasca nu scump ci foarte scump din mai multe puncte de vedere: si cu inchidrea totala a gradinitei si cu multi multi bani...ptr diverse...operatii estetice, tot felul de ingrijiri etc...

nu sunt ei de vina? cum adica nu sunt????

daca chiar asa a fost cum relatezi tu...apai femeia asta are un milion de scuze sa treaca de la o stare psihica la alta: azi vb cu managerii, maine sa nu ii vada in oki...prin cate a trecut te cred si eu...

eu nus din bacau ci doar o mama si prin prisma asta am scris mai sus...

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

si sa mai adaug ceva...nu a vrut sa vb cu Roxana???? mda...eu as fi strans-o de gat acolo pe loc...si nu glumesc...

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

repet: de ce nu negati valoarea de adevar?

raspuns: pentru ca sunt adevarate.

eu vad lucrurile cam asa: ingrijesc copilul, depun plangeri si fac public incidentul (daca am chef sa apar pe TV). nu ma tocmesc pentru bani.




Nici eu nu m-as TOCMI pentru bani...de asta exista procese civile..pentru daune!!!Si cum o cunosc eu pe Madalina...nici ea nu ar face-o la modul cu o expui tu!!!

Da' ce sa zici si tu acum...Cu cat esti platita sa vii sa INCINGI spiritele pe aici???Si tot in euro?!?

De ce nu ai aparut pana acum???Pentru ca nu stiai ca Madalina a postat aici..si dupa cum ziceai, Bacaul e mic si oamenii se cunosc!!

Daca te cunoastem si pe tine???





*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:


asta e scuza de ...gradinita.



nu draga mea. e realitatea invatamantului romanesc! pentru detalii te invit sa studiezi site-ul ministerului educatiei http://www.edu.ro/index.php

PS stiu un pic mai multe decat iti imaginezi despre traumele infantile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Nici eu nu m-as TOCMI pentru bani...de asta exista procese civile..pentru daune!!!Si cum o cunosc eu pe Madalina...nici ea nu ar face-o la modul cu o expui tu!!!

Da' ce sa zici si tu acum...Cu cat esti platita sa vii sa INCINGI spiritele pe aici???Si tot in euro?!?

De ce nu ai aparut pana acum???Pentru ca nu stiai ca Madalina a postat aici..si dupa cum ziceai, Bacaul e mic si oamenii se cunosc!!

Daca te cunoastem si pe tine???





*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



nu te "incinge" ca nu face bine la sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

of Doamne, de ce intotdeauna la orice subiect trebuie sa apara furtuni
pe mine nu ma intereseaxza cine este nina, dar vreau sa cred ca cele afirmate de ea nu sunt cele auzite de la vecinele din fata blocului sau de la bonele din parc.
Adica ea are date ocncrete, cunoaste de prima mana situatia respectiva si nu vorbeste din auzite, barfe sau din ce cred vecinii
si poate ne spune de unde are aceste informatii, daca bineinteles vrea
cat despre atitudinea madalinei, poate nu a dat publicitatii mai repede, deoarece s-a ocupat de Eva care necesita toata atentia in acele momente si nu a avut timp, sau paote vroia sa ajunga la o intelegere amiabila cu gradinita si acestia nu au mai fost de acord cu pretentiile initiale,sau poate a avut motivele ei personale,noi nu tebuie sa chestionam modul ei de a-si face publica tragedia, fiecare e responsabil de deciziile pe care le ia in viata.
Aici e interesant totusi atitudinea celor doua parti implicate in aceasta tragedie, adica cat sunt de onesti unul cu celalalt.Gradinita sa suporte consecintele unei neatentii, iar Madalina sa nu profite economic de situatie.Iar daca ea vrea o indemnizatie mai mare decat se impune nu cred ca ar fii frumos din partea ei, cum nu e frumos ca gradinita sa dea vina pe fetita si sa isi scuze deficientele.
Stiu ca un copil nu are pret in ochii parintilor, mai ales in aceste situatii, dar pana la urma toti avem un pret in viata.



chestia cu autorizatiile, multe sunt doar pe un an, de la facultati la crese, aici are dreptate nina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

si sa mai adaug ceva...nu a vrut sa vb cu Roxana???? mda...eu as fi strans-o de gat acolo pe loc...si nu glumesc...


asta era replica la "nimeni nu s-a interesat de la gradinita despre copil" si nu lobby pentru amicitie cu educatoarea. cu care oricum a vorbit!

Mergi la inceput