Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mada, numai bine si mult succes in continuare! Vrem poze cand o-ti gasi mobilaaaa!!! Pup Eva mica!

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna dimineata

Vreau sa va anunt ca dosarul a juns deja la politie pentru cercetari.

Ce tupeu..asteapta sa-i contactez eu..avocatul m-a sfatuit sa nu o fac si nici eu nu am chef..o sa-i contactez cand o zbura porcul,ei trebuie sa ma contacteze pe mine ca ei au gresit,nu eu,dar spera sa scape.Sunt convinsa ca justitia romana isi va face datoria,de obicei si-o face cu brio doar ca sunt multe dosare si putini oameni.
Eu va rog sa-i "puneti bine "peste tot pe unde puteti,nu au nici o scuza ca un copil era nesupravegheat acolo unde trebuia sa fie..

Madalina si Eva-Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Multa sanatate micutzei!

Eumada,eu cred ca daca dosarul a fost inaintat ar trebui sa fii putzin mai precauta cu declaratziile pe forum,bineintzeles ca e parerea mea si te rog din suflet sa intzelegi exact ceea ce am scris!

Eu daca as fi avocatul tau,te-as sfatui ca de acum incolo sa nu mai postezi nimic referitor la desfasurarea actziunii!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Multa sanatate micutzei!

Eumada,eu cred ca daca dosarul a fost inaintat ar trebui sa fii putzin mai precauta cu declaratziile pe forum,bineintzeles ca e parerea mea si te rog din suflet sa intzelegi exact ceea ce am scris!

Eu daca as fi avocatul tau,te-as sfatui ca de acum incolo sa nu mai postezi nimic referitor la desfasurarea actziunii!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit





*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

si daca tot scrii poate faci si restul de precizari, printre care:

- nu se plimba nimeni cu cafeaua prin gradinita. dintr-un accident stupid usa de la bucatarie a ramas deschisa si micuta ta (s-a ridicat de pe scaunelul din sala de masa si a intrat in bucatarie) unde a tras cana de cafea de pe masa. asta in timp ce educatoare ii portiona gustarea altui copil. (asta nu scuza pe nimeni pentru omisiunea de a lasa cana pe masa si usa deschisa la bucatarie, dar e firul corect al evenimentului)
- dupa incident ai vorbit, la scurt timp, la tel cu managerii (aflati in concediu) si ati convenit rezovarea situatiei prin intelegere
- ai tinut legatura telefonica cu educatoarea, careia nu i-ai permis vizitarea fetitei
- considerabil mai tarziu (2-3 saptamani), insotita de avocat ai pretins "pentru inceput" o suma care depaseste cu mult valoarea asigurarii de care beneficiaza fiecare copil (asigurare cu plafon 6000 euro) si ai amenintat ca declansezi scandal media in caz ca nu se realizeaza intelegerea in termenii tai
- gradinita functioneaza asemeni tuturor gradinitelor particulare din Bacau. cu aviz provizoriu, valabil pana la acreditare. (e situatia in care se afla peste 50% din unitatile educative din toata tara, de la crese la universitati)

cam astea sunt omisiunile majore. mai sunt si altele...

copilul tau a suferit si e ok sa-i cauti dreptate. doar ca suferinta copilasului ai cuantificat-o in euro cu alternativa scandal.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Nina, de unde ai informatiile acestea?



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Nina, inclin sa cred ca esti implicata in acest caz de cunoasti asa bine aceste detalii, sau ii ai apropiati pe cei de la gradinita.
Nu cred ca nici o mama nu vrea sa profite material din tragedia copilului ei, asa ca inclin sa cred ca madalina vrea doar bine copilului ei si e normal sa vrea recuperarea cheltuielilor si o indemnizatie in urma acestui accident.
ca pana la urma oricine are un accident primeste o asigurare, sau cel putin asa e normal.
acuzatiile sunt puternice, dar cred ca ai probe suficiente sa declari aici aceste indicii
si totusi, cine are dreptate pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim


si totusi, cine are dreptate pana la urma


Io-s consternata...de detalii



*Blackmoon Lady 15+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui NinaB

si daca tot scrii poate faci si restul de precizari, printre care:


- considerabil mai tarziu (2-3 saptamani), insotita de avocat ai pretins "pentru inceput" o suma care depaseste cu mult valoarea asigurarii de care beneficiaza fiecare copil (asigurare cu plafon 6000 euro) si ai amenintat ca declansezi scandal media in caz ca nu se realizeaza intelegerea in termenii tai


si care-i problema ta? ce-ai fi vrut sa faca? atata e valoarea unui copil?



Citat:
citat din mesajul lui NinaB

- gradinita functioneaza asemeni tuturor gradinitelor particulare din Bacau. cu aviz provizoriu, valabil pana la acreditare. (e situatia in care se afla peste 50% din unitatile educative din toata tara, de la crese la universitati)


asta e scuza de ...gradinita.





Citat:
citat din mesajul lui NinaB
copilul tau a suferit si e ok sa-i cauti dreptate. doar ca suferinta copilasului ai cuantificat-o in euro cu alternativa scandal.





ai habar tu ce inseamna sa-ti vezi copilul suferind? ai habar ce inseamna sa ramana cu sechele (fereasca sfantul) de auz? pacat ca legea nu pedepseste pe cei ce mutileaza viata uni copil, chiar si din gresala -cum se tot flutura ca a fost acolo-

baiatul meu a fost tinta unei glume in parc si in urma acelei glume idioate a fost ranit pe tot spatele, cu rani sangerande. politia a sosit imediat la fata locului si ia luat pe agresori la politie. diavolii se facusera mielusei si implorau iertare. ploitistul a spus chiar daca victima te iarta, noi nu te putem ierta, tu ai ranit pe cineva i-ai pus viata in pericol si trebuie sa platesti. si noi putem cere daune ptr suferinta, cate mii de euro vrem. dar n-am facut asta. procesul se va desfasura curand. diferenta este ca noi traim in Germania unde legea e lege chiar si ptr o gluma aparent nevinovata.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

interesant e ca nu negi adevarul lor, ci te intereseaza sursa...

oare de unde? ia sa vedem? ...incepem munca detectivistica? oare cine sunt? ce interese am? de ce am tacut pana acum? ia sa vedem? eh? a aparut ceva de facut nou, nu?

in caz ca nu stiai Bacaul e un pic mai mare decat o cutie de chibrituri...si oamenii vorbesc si se cunosc...

repet: e ok sa se faca dreptate dragalasei, dar nu sa se cuantifice dreptatea in bani vs. scandal.

Mergi la inceput