Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

O iau prin invaluire...ca au vazut ca le merge...ca le-ai permis Mada, sa ajunga la tine!!!.Au stat pititi sa vada ce sa intampla...si acum...daca nu se intampla nimic....pot juca sah pe terenul tau!Daca bateai fierul cat era cald,acum nu mai cantau uverturi prin telefon!



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lady, zau, eu tot nu inteleg ce se intampla
Si daca o caua la telefon ce?
Mada trebuie sa mearga mai departe,sa-si vada de ale ei. ca doar era de asteptat ca or sa scorneasca o varianta romantata a povestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Lady, zau, eu tot nu inteleg ce se intampla
Si daca o caua la telefon ce?
Mada trebuie sa mearga mai departe,sa-si vada de ale ei. ca doar era de asteptat ca or sa scorneasca o varianta romantata a povestii.


Adevarat graiesti!Eu subliniam ca, daca apela la presa cat situatia era "proaspata"(sa nu pronunt fierbinte ca ar fi cinic din partea mea), acum aceste "cartitze" nu mai vociferau,sunau,aveau tupeu...etc.Ei se urca calare pe ea pentru a o intimida,demoraliza...schimba "povestea"...parca si vad ca urmatorul pas e sa cheme ei mass-media si sa "redea povestea in varianta lor"



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

daca se poate sa publici contractul ar fi ok
poate te mai ajut cu ceva sfaturi juridice
important este sa faci o plangere si la protectia consumatorului, la DSP si DSV. DAR SI LA asp TOATE REZOLUTIILE PUSE DE ACESTE INSTITUTII VOR FI PROBE VALOROASE LA DOSARUL CIVIL SI PENAL.
important este sa faci si o sesizare si la ARACIP -MECT
anul trecut au reusit in urma plangerii unei mamici sa inchida o astfel de asa zisa gradinita.
urmariti forum despre gradinita hewson happy house - gradinita irlandeza de pe primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

parintii copilului de la gradinita irlandeza au fost la toate ziarele din Bacau, au depus plangeri la toate institutiile abilitate ARACIP, DSV, DSP ASP PC etc si au invins au inchis acea gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

eu ma intrebam: cei ce acrediteaza gradinitele (inspectorate sau nu stiu...) au fost anunati cumva? De asemenea, protectia copilului a fost anuntata? Ca ei functioneaza bine mersi, acelasi personal, aceleasi cafele, oale sau ce nabii mai fac acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna seara

Deci:1.legal am facut cam tot ce se poate deocamdata
2.nu s-au urcat pe mine ca de fapt incearca
3.eu urmez exact tactica avocatului si in acest moment stiu exact ce am de facut.


va pup mai vin io acus....

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaolaru spune:

uita-te cu atentie sunt doua categorii acreditate si autorizate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acu` sa revin...azi am fost la Orl,apoi la estetica apoi la IML,apoi in alte locuri....Eva plange de cate ori aude intr-o discutie cuvantul doctor si cand am fost azi pe la doctori a racnit continuu "vleau acasa sa ne jucam,vleau nani acum,sa plecam......"cand am terminat cu prima parte a racnit inecata in lacrimi:"mutzumec fumos,pa duamnaaaaaaa"....necajita cu falcuta ei rosie.....
I-a intrat cafea clocotita in ureche...cum e pe fata e si in interior....trebuie sa merg la 5 zile la control....
.

va pup,am vrut sa fac ceva de mancare si mi-a stat in gat gandindu-ma la"pa duamnaaaaaaaaa"

]






Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ALINA,oricum era inchisa si in curatenie..deci nu aveau nici cu cine vorbi.Radu avocatul a zis ca impactul e mai mare cand incepe preinscrierea...adica de luni incolo......

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput