Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Un membru dc...in lacrimi!

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 55

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
evntual daca continua cu sustinerea tampeniilor lor,sa-i distrugem.nu considera oportun nici sa-i plateasca evei spitalizarea.
dau eu mesaj cand incepem.

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

OanaRusu

2901 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui OanaRusu  Trimite mesaj yahoo luiOanaRusu Adauga semn de carte la raspuns Trimite OanaRusu un Mesaj Privat
Mada, sub ce pretext nu se considera responsabili de ce s-a intamplat?

mami de (intr-o zi de vineri... 13 iunie ) si (ziua cea mai lunga: 21 iunie)
Priveste partea buna a lucrurilor
Mergi la inceput

Lorich

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLorich Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lorich un Mesaj Privat
culmea culmilor, dupa ce ca au facut ceva penal, acuma ce...nu au nico treaba, nici nu s-a intamplat acolo, poate?!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011

Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Alta acum.....nenorocitul de patron m-a sunat sa-mi ceara facturi pentru spitalizarea Evei,sa-si scoata el banii,pana si foaie de parcurs pe drumul de si de la spital....plus sa-i justific banii cheltuiti.Adica el imi baga copilul in spital,sustin ca a fost vina Evei si tot ei ma pun sa- justific?

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

LauraNicole

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui LauraNicole  Trimite mesaj yahoo luiLauraNicole Adauga semn de carte la raspuns Trimite LauraNicole un Mesaj Privat
Mada, sa nu le dai nimic.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat
Madalina intrerupe orice legatura cu gradinita.Nu mai discuta nimic cu ei!!!!!!

Apeleaza la mass-media si distruge-i caci, deja, se urca pe tine!!!!

De platit...va plati in urma procesului civil-daune...spitalizare,etc.Facturile...sa i le arate ma-sa!

Ai dosar penal.cu cercetare penala inceputa...se va ajunge la proces...rabdare!Ai documente care atesta realitatea,drama si durerea la care a fost expus minorul!

Ai plangere la alte institutii?ITM,MEC....

Lasa bunul simt...si vorbeste cu presa...ca vad ca au clontul maare...dupa ce au nenorocit un copil!!!!!!!

*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput
Olina87
Olina87

497 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Olina87 un Mesaj Privat
copilul nu trebuia sa aiba acces la apa clocotita! e vina gradinitei, nu a copilului!!! e incalificabil sa dea cineva vina pe copil!

dar deh - ce sa mai spuna gradinita? decit sa foloseasca tactica de intimidare?

Raspunderea penala este si in functie de numarul de zile de spitalizare! sa nu accepti sa fie scoasa din spital inainte sa fie - medical - cazul

Iar spitalul ar trebui sa se sesizeze de la sine in cazul de vatamare corporala serioasa/grava a unui copi si sa anunte autoritatile - daca e vorba de un copil maltratat de cineva din familie, de exemplu? Sunt atitea cazuri prezentate la televizor, protectia copilului e prima care trebuie sa afle

Alina
Mergi la inceput

Matzaila_81

1647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Matzaila_81 un Mesaj Privat
Eu nu inteleg ce s-a mai intampla.
Ce au spus patronii ca s-ar fi petrecut acolo? Cum adica e vina Evei, ca ce?

Luminati-ma si pe mine va rog :-)
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Mai oamnei buni,mie mi s-a urcat sangele la cap.
Atunci cand am luat-o oparita de la spital Roxana racnea in genunchi in fata mea ca e vina ei,patronului i-a spus ca Eva a dat peste masuta pe care era cafeaua clocotita.Ce cauta cafeaua clocotita acolo?
[b]MI-AU BAGAT COPILUL IN SPITAL SI ACUM IMI CER MIE JUSTIFICARI[/b]
a,FIINDCA VEN9I VORBA NUMARUL DE ZILE NE APROPIEM DE 60......probabil stiti ce inseamna asta.

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Matzaila_81

1647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Matzaila_81 un Mesaj Privat
Eumada, daca dadea peste masuta cafeaua s-ar fi varsat pe masuta nu in capul copilului.
Mergi la inceput
Pag. din 55 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com