Un membru dc...in lacrimi!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

evntual daca continua cu sustinerea tampeniilor lor,sa-i distrugem.nu considera oportun nici sa-i plateasca evei spitalizarea.
dau eu mesaj cand incepem.


Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Mada, sub ce pretext nu se considera responsabili de ce s-a intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

culmea culmilor, dupa ce ca au facut ceva penal, acuma ce...nu au nico treaba, nici nu s-a intamplat acolo, poate?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alta acum.....nenorocitul de patron m-a sunat sa-mi ceara facturi pentru spitalizarea Evei,sa-si scoata el banii,pana si foaie de parcurs pe drumul de si de la spital....plus sa-i justific banii cheltuiti.Adica el imi baga copilul in spital,sustin ca a fost vina Evei si tot ei ma pun sa- justific?

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mada, sa nu le dai nimic.

----------------------------------------------
mama de Alexa,minune vie, 23mai1997 si Sandra ingeras 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA!

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Madalina intrerupe orice legatura cu gradinita.Nu mai discuta nimic cu ei!!!!!!


Apeleaza la mass-media si distruge-i caci, deja, se urca pe tine!!!!


De platit...va plati in urma procesului civil-daune...spitalizare,etc.Facturile...sa i le arate ma-sa!

Ai dosar penal.cu cercetare penala inceputa...se va ajunge la proces...rabdare!Ai documente care atesta realitatea,drama si durerea la care a fost expus minorul!

Ai plangere la alte institutii?ITM,MEC....


Lasa bunul simt...si vorbeste cu presa...ca vad ca au clontul maare...dupa ce au nenorocit un copil!!!!!!!



*Blackmoon Lady 14+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

copilul nu trebuia sa aiba acces la apa clocotita! e vina gradinitei, nu a copilului!!! e incalificabil sa dea cineva vina pe copil!

dar deh - ce sa mai spuna gradinita? decit sa foloseasca tactica de intimidare?

Raspunderea penala este si in functie de numarul de zile de spitalizare! sa nu accepti sa fie scoasa din spital inainte sa fie - medical - cazul

Iar spitalul ar trebui sa se sesizeze de la sine in cazul de vatamare corporala serioasa/grava a unui copi si sa anunte autoritatile - daca e vorba de un copil maltratat de cineva din familie, de exemplu? Sunt atitea cazuri prezentate la televizor, protectia copilului e prima care trebuie sa afle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eu nu inteleg ce s-a mai intampla.
Ce au spus patronii ca s-ar fi petrecut acolo? Cum adica e vina Evei, ca ce?

Luminati-ma si pe mine va rog :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai oamnei buni,mie mi s-a urcat sangele la cap.
Atunci cand am luat-o oparita de la spital Roxana racnea in genunchi in fata mea ca e vina ei,patronului i-a spus ca Eva a dat peste masuta pe care era cafeaua clocotita.Ce cauta cafeaua clocotita acolo?
[b]MI-AU BAGAT COPILUL IN SPITAL SI ACUM IMI CER MIE JUSTIFICARI[/b]
a,FIINDCA VEN9I VORBA NUMARUL DE ZILE NE APROPIEM DE 60......probabil stiti ce inseamna asta.

Madalina si Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Eumada, daca dadea peste masuta cafeaua s-ar fi varsat pe masuta nu in capul copilului.

Mergi la inceput